Založ si blog

Rekonštrukciu domu alebo záhrady si treba vopred dobre premyslieť

Vymeniť staré za nové, vymaľovať a napokon zušľachtiť aj okolie domu. Zdá sa vám to ako príliš „veľké sústo“? Ak by ste si mali všetko pripraviť a zabezpečiť sami tak určite. Tou najlepšou pomôckou pri menších aj väčších renováciách je podrobný plán s konkrétnym postupom a presne stanoveným rozpočtom. Ako to môže vyzerať pri renováciách interiérov a záhrad? 

Rekonštrukcie interiérov majú svoje zásady

Spraviť zo starého bytu nový podľa aktuálnych interiérových trendov? Ide to, ale treba si vyhradiť dostatok času, finančných prostriedkov a naplno zapojiť svoju fantáziu. Veľmi obľúbenou možnosťou sú tzv. rekonštrukcie na kľúč, kedy si všetko vyriešite s jedným jediným dodávateľom. Určíte si postup prác, spresníte svoje predstavy a už o pár týždňov sa môžete tešiť z nového interiéru. 

planovanie rekonstrukcie
zdroj: freepik.com

Už vo fáze plánovania je dobré obrátiť sa na odborníkov. Kým inšpiráciu na nové interiérové prvky môžete načerpať napríklad v New Living Center, určiť to správne poradie prác už nemusí byť také jednoduché. Do celého procesu navyše vstupujú aj ďalšie faktory – zladenie jednotlivých majstrov a stanovenie časového harmonogramu.

Ak plánujete napríklad iba vymaľovať, zvládnete organizáciu prác aj samostatne, stačí si nájsť maliari Bratislava a dohodnúť sa na rozsahu a použitých farbách. Pre cenovú ponuku maľovania dokonca ani nemusíte nikam chodiť, stačí kliknúť na https://www.malovanielux.sk a nechať si ju vypracovať podľa zadaných požiadaviek. 

Rekonštrukcie záhrad majú rôzne podoby

Podobne ako pri interiéroch, aj pri exteriérových úpravách sa môžete vydať rôznymi cestami. Kým niektorým záhradám postačí pár nových prvkov a úprava výsadby, pri iných je potrebné začať prakticky úplne od začiatku. Krása záhrady spočíva v mnohých drobných detailoch a jej plánovanie si vyžaduje nielen skúsené oko záhradného architekta, ale aj znalosti botaniky a tiež skúsenosti so záhradnou technikou. 

zahradny architekt
zdroj: pixabay.com

Zonácia záhrady, úprava oddychových miest, ale aj zakomponovanie vodných prvkov či kompletné naplánovanie výsadby s definovaním požiadaviek na následnú starostlivosť. To je len časť z toho, čo pre vás v rámci projektu záhrady navrhnú odborníci. Načerpajte inšpiráciu pre svoju novú záhadu v Atelier Duma showroom a získajte miesto pre aktívny oddych a stretnutia s rodinou a priateľmi. 

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755191x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu