Založ si blog

Nechajte vyniknúť svoje služby v bezprostrednom okolí – prečo je dôležité lokálne SEO?

Určite sami poznáte, že ak hľadáte vo svojom okolí reštaurácie, kaviarne, obchody či iné služby, siahnete po smartfóne a doslova o pár klikov si už môžete vyberať. Presne tak funguje lokálne SEO, ktoré vám ako poskytovateľovi služieb umožní naplno vyniknúť a priláka k vám nových zákazníkov.

Silu lokálneho vyhľadávania sa rozhodne neoplatí podceňovať a nezáleží na tom či prevádzkujete malé bistro v Bratislave, alebo pôsobíte ako zubár v Poprade. Dôležité je vždy prilákať z okolia tých, ktorí vaše služby práve potrebujú a vyhľadávajú. Aby ste ale popri svojej konkurencii dokázali vyniknúť, je potrebné zamerať sa na tzv. lokálne SEO, teda optimalizáciu vašich webových stránok tak, aby sa pri miestnom vyhľadávaní zobrazovali na popredných pozíciách. Ako by taká lokálna SEO optimalizácia mala vyzerať? 

lokalne seo
zdroj: freepik.com

Základný postup k lokálnej SEO optimalizácii

Metód, pomocou ktorých sa pri lokálnom vyhľadávaní dostane váš web na popredné pozície, je viacero. Na prvom mieste by mala byť dôkladná analýza kľúčových slov aj so zohľadnením objemu vyhľadávania na jednotlivé frázy spojené s názvom mesta, mestskej časti či konkrétnej lokality. Od kvalitnej analýzy kľúčových slov sa potom môžete odraziť napríklad pri tvorbe vstupných stránok pre tie lokality, v ktorých pôsobíte – takto lokalizované vstupné stránky (landing pages) môžu byť opäť na úrovni mesta, mestskej časti či konkrétneho miesta. 

Jednou z metód lokálnej SEO optimalizácie je aj implementácia štruktúrovaných dát, tzv. rich snippets. Vyžaduje si trochu viac skúseností, no určite sa tejto metóde oplatí venovať pozornosť. Práve vďaka štruktúrovaným dátam umožníte vyhľadávačom lepšie porozumieť informáciám a obsahu na vašom webe, čo vám opäť pomôže pri dosahovaní lepších pozícií vo vyhľadávaní. Do štruktúrovaných dát môžete napríklad zahrnúť kontaktné údaje prevádzky, jej adresu či dokonca jej GPS súradnice. Z pohľadu lokálneho SEO je veľmi dobrým príkladom webová stránka https://mimikbymick.sk

vyhladavanie v google
zdroj: pixabay.com

Spôsobov, ako dosiahnuť kvalitnú lokálnu optimalizáciu webu je samozrejme omnoho viac, Ak nepatríte medzi samoukov, obráťte sa na profesionálov z https://www.seo-optimalizacia.eu a nechajte váš web naplno vyniknúť v miestnom vyhľadávaní. 

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

EÚ začne prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom budúci utorok

21.06.2024 12:23

Členské štáty EÚ formálne schválili rokovacie rámce pre vecné začatie prístupových rozhovorov s Ukrajinou a Moldavskom.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773674x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu