Založ si blog

Životnosť terasy závisí aj od kvality jej vyhotovenia

Túžite po terase, ktorá vám bude dlhé roky robiť radosť bez toho, aby ste sa o ňu museli nejak zvlášť starať? Ak si prejdete ponuky jednotlivých dodávateľov materiálov, toto vám bude sľubovať zrejme každý z nich. Nároky na starostlivosť do určitej miery závisia aj od zvoleného materiálu, no netreba zabúdať ani na samotnú kvalitu vyhotovenia terasy. 

Terasu si môžete v niektorých prípadoch postaviť aj svojpomocne. Ak si vyberiete materiál, ako sú napríklad drevoplastové WPC dosky, ktoré si vyžadujú iba jednoduché základy, terasu si svojpomocne postavíte trebárs aj za víkend. V každom prípade však platí, že zhotovenie terasy by ste ale mali zveriť niekomu, kto má aspoň základné znalosti problematiky a zopár skúseností. Výslednú kvalitu totiž ovplyvňuje nielen povrch terasy, ale najmä to, čo sa nachádza pod ním. 

WPC terasa premium (zdroj: wpcterasa.sk)

Oplatí sa zveriť vyhotovenie terasy odborníkovi? 

Základom stavby terasy by mal byť dôkladný plán, ktorý bude zohľadňovať všetky špecifická a podmienky. Myslíme tým najmä správne odvodnenie, vyspádovanie, umiestnenie a v neposlednom rade aj adekvátnu úpravu terénu a izoláciu. Veľmi závisí tiež od miestnych podmienok, teda miery slnečného svitu, vlhkosti a typu pôdy. 

V závislosti od týchto všetkých faktorov je potom potrebné vyberať materiál, ktorý sa vám bude nielen páčiť, ale aj spĺňať vaše očakávania z pohľadu náročnosti údržby. Mimochodom, pri práci netreba zabúdať ani na adekvátne pracovné oblečenie, ak trebárs staviate terasu pri ceste či inej komunikácii, vo výbave by vám nemali chýbať ani reflexné vesty, či iné pracovné odevy s reflexnými prvkami. Kompletnú výbavu na prácu prakticky s akýmkoľvek materiálom nájdete na https://odevypracovne.sk/

Reflexná vesta ALEXIS pracovná (zdroj: odevypracovne.sk)

A ako to je s materiálmi? 

Ak by sme porovnali jednotlivé materiály, medzi favoritov dnes jednoznačne patria WPC terasové dosky. Sú ľahké, cenovo dostupné a vyžadujú si len minimálnu údržbu. Sú navyše takmer na nerozoznanie od prírodného dreva. 

Netreba sa však nechať zlákať vždy na tú najlacnejšiu ponuku, aj pri wpc terasových doskách si treba všímať zloženie materiálu. Menej kvalitné terasové dosky sú náchylné na blednutie a drolenie, preto si vždy zistite obsah jednotlivých zložiek materiálu. Ak vás zaujíma wpc terasové dosky cena, pozrite si ponuky jednotlivých dodávateľov a zvlášť sa zaujímajte o to, z čoho sú presne vyrobené. Inšpirovať sa môžete aj na https://www.wpcterasa.sk

WPC terasy (zdroj: wpcterasa.sk)

Nezabudnite, že terasa vám má robiť predovšetkým radosť a nepridávať ďalšie starosti. Dôsledným výberom materiálu a predovšetkým správnou realizáciou dosiahnete, že terasa vám bude dlhé roky bez problémov slúžiť. 

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ sa dohodli na začatí prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23, aktualizované: 13:27

Ministri krajín EÚ začnú rokovania v Luxemburgu v utorok popoludní.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773733x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu