Založ si blog

Krtkovaniu by malo predchádzať dôkladné vyčistenie sifónu: ako na to?

Problémy s pomaly odtekajúcim drezom alebo umývadlom môžu mať celkom jednoduché riešenie. Neraz totiž stačí rozobrať a poriadne vyčistiť sifón. Poradíme, ako na čistenie sifónu v domácich podmienkach a kedy je už nevyhnutné profesionálne krtkovanie. 

Upchatie odtoku v domácnostiach najčastejšie spôsobujú zvyšky jedla, tuky, vlasy, prípadne čistiace prostriedky. Dokonca aj pri zvýšenej opatrnosti sa za niekoľko rokov v sifóne ľahko nahromadia nečistoty, a to najmä vtedy, ak mu nevenujete pozornosť. Znečistením sifónu dochádza k postupnému znižovaniu prietoku a neskôr aj k úplnému upchatiu. V prípade problémov s odtekaním je preto práve čistenie sifónu jedným z prvých opatrení. Ak nepomôže, tak potom bude problém niekde inde a už bude nevyhnutné nájsť si krtkovanie Senec prípadne podľa lokality, v ktorej sa nachádzate. Hoci čistenie sifónu nie je nič ťažké, máme pre vás pár tipov, ako ho nepokaziť. 

Na čistenie sifónu sa pripravte

Odporúčame vybaviť sa dostatočným počtom handier na utieranie, kýblik a veľmi užitočné budú aj gumené rukavice. Vo výbave by vám nemal chýbať nástroj na dôkladné vyčistenie vnútorných častí sifónu, veľmi dobre poslúži trebárs čistiaca kefa. Pripravte sa, že spravidla nejde o „suchú“ prácu a teda ľahko môže dôjsť k znečisteniu okolia. 

Rozoberajte postupne

Rozobrať bežný plastový sifón nie je obyčajne nič zložité. Napriek tomu sifón rozoberajte postupne a opatrne, aby ste nejakú jeho časť neskrivili či nezlomili. Pomalým rozoberaním sifónu zároveň zaistíte, že si budete pamätať postup a následné zloženie sifónu potom pre vás nebude problémom. 

cistenie sifonu
zdroj: freepik.com

Sifón vyčistite a nezabudnite na tesnenia

Keď už máte sifón rozobratý, jednotlivé časti vyčistite a pozornosť venujte aj tesneniam. Ak je tesnenie niekde popraskané alebo roztrhnuté, je zrejmé, že svoju funkciu už plniť nebude a je potrebné vymeniť ho za nové. 

Montáž a kontrola

Posledným krokom je opätovné zmontovanie sifónu, utiahnutie jednotlivých častí a kontrola či niekde z neho nekvapká voda. Pustite preto naplno vodu a chvíľku sledujte. Ak vyčistenie sifónu problematické odtekanie nevyrieši, stávkou na istotu bude profesionálne krtkovanie. Obráťte sa na AB Krtkovanie, ktoré vám je k dispozícii non-stop a pritom za veľmi priaznivé ceny. 

Využite koniec leta a začiatok jesene na to, aby ste si spravili radosť

25.09.2021

Na konci leta vás rozhodne nemusí chytať úzkosť. Užiť si posledné teplé a dlhé dni si môžete aj po začiatku školského roka a konci hlavnej dovolenkovej sezóny. Ako si teda naplno užiť začiatok jesene a vyhnúť sa negatívnym pocitom zo skracujúcich sa a chladnejších dní? Dovolenka po letnej sezóne? Využite ju na jachting! Ak ste si dovolenku [...]

Hľadáte spôsoby, ako vylepšiť web? Na toto netreba v roku 2021 zabudnúť!

24.09.2021

Rovnako ako v akomkoľvek inom segmente, aj webové stránky podliehajú určitým trendom. Používatelia internetu sú čoraz náročnejší na prehľadnosť webu, rýchlosť načítania jednotlivých stránok, či rýchlu dostupnosť zákazníckej podpory. Ak chcete so svojím webom držať krok aj v roku 2021, použitie týchto troch prvkov by ste mali určite zvážiť. [...]

Web development nie je iba o kódovaní: cesta ku kvalitnému webu si vyžaduje veľa úsilia

23.09.2021

Vývoj webových stránok zahŕňa celkom pestrý súbor činností presahujúcich z rôznych iných odvetví, ako je grafika, UX či tvorba obsahu. Neplatí teda, že web development je nutne len o kódovaní. Zamerali sme sa na základné princípy moderných webov a ich súčastí. Kým jednoduchú prezentačnú webstránku si dnes vďaka rôznym službám doslova [...]

Notebook / Mobil / Internet /

Belgická krajná pravica chce získavať voliča pomocou mobilnej aplikácie s "nefiltrovanými informáciami"

25.09.2021 21:04

Experti upozorňujú, že tretia najsilnejšia strana v Belgicku môže týmto spôsobom získavať o ľuďoch informácie a využívať ich na získavanie nových sympatizantov.

Juraj Šeliga

Šeliga: Som jeden z posledných, komu by bol ponúknutý ministerský post

25.09.2021 20:37

Podpredseda strany Za ľudí tak reagoval na kuloárne informácie o tom, že by mohol byť jedným z kandidátov na post ministra spravodlivosti.

Vladimir Putin

Putin: Výsledky volieb svedčia o tom, že sa v Rusku rozvíja demokracia

25.09.2021 20:00

Ruský prezident tiež zdôraznil, že právomoci Dumy sa zmenili, keďže prišlo k zmene ruskej ústavy.

Richard Strapko

Šéf VšZP Strapko: Poisťovne by sa nemali predháňať v benefitoch

25.09.2021 19:15

Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko hovorí, že sa mu podarilo zastabilizovať odliv poistencov, no zmeny idú pomaly a je to „ako otáčať loď“.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 115755x
Priemerná čítanosť článkov: 857x

Autor blogu