Založ si blog

Začnite s jachtingom ešte toto leto a zažite dovolenku ako nikdy predtým

Počuli ste, že jachting je príliš náročným a drahým koníčkom? Nie je to tak celkom pravda. O jachtingu stále koluje množstvo mýtov. Presvedčte sa o tom, že začať s jachtingom je jednoduchšie a lacnejšie ako by sa mohlo na prvé počutie zdať. 

Jachting nie je žiadna veda

Hneď na úvod sa oplatí uviesť, že s jachtingom je to úplne rovnako ako s akýmkoľvek iným športom či hobby. To najdôležitejšie je začať. Platí pritom, že do tajov jachtingu je možné zasvätiť naozaj každého, kto o to má záujem. Samozrejme, na začiatok odporúčame absolvovať aspoň základný kurz v trvaní niekoľkých hodín a následne sa môžete naplno vrhnúť do samoštúdia. Ako aj pri iných činnostiach, aj pri jachtingu bude závisieť od vašej trpezlivosti a snahy. Na druhej, jachting nie je žiadnou „raketovou vedou“. 

prenájom jácht
zdroj: pixabay.com

Na začatie s jachtingom nepotrebujete tisíce eur

Jachting už zďaleka nie je iba pre pár bohatých vyvolených. Samozrejme, hneď na začiatku si určite nebudete kupovať novú jachtu. Ak navyše jachtingom strávite maximálne pár týždňov do roka, vlastná jachta by vám bola aj celkom zbytočná. Stačí si pozrieť prenájom jácht a sami si môžete vybrať podľa cenovej kategórie, ktorá vám bude vyhovovať. 

Neplatí teda, že na začiatok budete hneď musieť investovať tisíce eur. Kurzy jachtingu aj samotné zapožičanie jachty síce niečo stojí, no zďaleka to nie sú sumy, ktoré by boli pre priemerne zarábajúceho človeka nedosiahnuteľné. 

Super dovolenka pre celú rodinu

Ak plánujete začať s jachtingom, rozhodne sa nemusíte báť, že by vás tento koníček odtrhol od rodiny. Dovolenku na jachte si totiž spolu s vami užije aj celá vaša rodina. Objavovanie krásnych zátok, prístavov, presúvanie sa na rôzne miesta a neuveriteľný pocit slobody, ktorý vám dodá samotná plavba je niečo, čo na bežnej dovolenke v hotelovom rezorte určite nezažijete. Na dostatočne veľkej jachte si zároveň každý člen rodiny nájde „to svoje“. 

So správnym vybavením to hravo zvládnete

Nemusíte sa obávať toho, že sa s jachtou zrazu ocitnete niekde sami v mori bez akejkoľvek pomoci. Za predpokladu, že dodržíte všetky pravidlá je jachting naozaj bezpečný. Využiť už dnes môžete celý rad moderných technológií, ktoré vám samotnú plavbu v maximálnej možnej miere uľahčia. Dobrým príkladom sú trebárs mobilné aplikácie pre kapitánov a rekreačných jachtárov, s ktorými budete mať všetky potrebné informácie doslova ako na dlani. 

jachting
zdroj: pixabay.com

Ak ste si predsa len vysnívali dovolenku na jachte, no nechcete sa o nič starať a naozaj si iba užívať, možnosťou je prenájom jachty aj s kapitánom a personálom. Samozrejme, v tomto prípade je už ale potrebné počítať s vyššími nákladmi. 

Nenechajte sa preto pomýliť najčastejšie šírenými mýtmi o jachtingu a sami si vyskúšajte, aké výhody prináša tento spôsob trávenia voľného času. 

Vieme, kde nájdete obklady a dlažby, do ktorých sa hneď zamilujete

29.07.2021

Zariaďujete interiér alebo si zveľaďujete okolie domu a hľadáte tie správne obklady a dlažbu? V širokej ponuke sa môžete ľahko stratiť. Neprechádzajte katalógy, ale radšej sa príďte o kvalite presvedčiť osobne. Presne tak si totiž vyberiete to najlepšie a sme presvedčení, že obklady a dlažby od ProCeram si získajú aj vás! Materiál vyberajte s rozumom [...]

Seborea vie potrápiť, pomôcť môže napríklad aj železo

27.07.2021

Seborea je skrátený termín, ktorý sa používa na označenie seboroickej dermatitídy – dermatitis seborrhoica. Je o chronické ochorenie kože, ktoré však nie je infekčné a neprenáša sa z človeka na človeka. Presné príčiny vzniku tohto ochorenia nie sú známe, pričom sa vyskytuje aj u pomerne širokej skupiny ľudí. Seborea sa prejavuje nepríjemne vyzerajúcimi šupinkami [...]

Záleží vám na hygiene? Toto sú tie najšpinavšie miesta na toaletách!

26.07.2021

Patríte medzi tých, ktorým nie je ľahostajná hygiena a striasa vás pri pocite, že by ste si nemali kde umyť a vysušiť ruky? Nie ste rozhodne sami. V tomto smere ale môže byť návšteva verejne prístupných toaliet hotovým strašiakom. Zamerali sme sa na miesta, ktoré patria v prípade verejne prístupných toaliet medzi tie najznečistenejšie. [...]

Očkovanie / Vakcína / Covid / Koronavírus /

ŠÚKL eviduje 7752 hlásených podozrení na nežiaduce účinky vakcín

30.07.2021 12:30

Z celkového počtu hlásení je 46 závažných, čo predstavuje 9,6 percenta hlásení.

imrecze,

Exšéfa Finančnej správy Františka Imreczeho prepustili z väzby

30.07.2021 12:03

Exprezident finančnej správy Imrecze a bývalý šéf IT sekcie FS Grega boli vo väzbe od 29. januára v súvislosti s machináciami pri IT tendroch.

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

30.07.2021 12:00

Na Spiši sa budete cítiť ako vo Francúzsku. Biskupská záhrada má veľký potenciál.

protest proti zvýhodňovaniu očkovaných, Prezidentský palác

Protest pri Prezidentskom paláci pokračuje. Polícia tvrdí, že prijala opatrenia

30.07.2021 10:59, aktualizované: 11:41

Bratislavská polícia podľa vlastných slov prijala adekvátne opatrenia a v prípade narušenia verejného poriadku je pripravená v zmysle zákona zasiahnuť.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 76194x
Priemerná čítanosť článkov: 762x

Autor blogu