Založ si blog

5 tipov, ako sa lepšie stravovať v práci

Opätovný návrat do kancelárií po rôznych obmedzujúcich opatreniach môže mnohým nabúrať zaužívané návyky. To sa týka samozrejme aj stravovania. Počas pracovných dní často na jedlo nezostáva dostatok času a tak sú pre mnohých riešením narýchlo pripravené jedlá, ktoré ešte rýchlejšie zhltnete, aby ste mohli opäť pracovať. Takýto spôsob stravovania však z dlhodobého hľadiska vášmu zdraviu rozhodne neprospieva. Čo môžete v tomto smere urobiť pre svoje zdravie? 

Začínate pociťovať, že vaše stravovanie sa počas pracovných dní neuberá práve správnym smerom? Nepáčia sa vám stále stúpajúce hodnoty na váhe a pripadáte si, že jedlo vám energiu skôr uberá? To sú prvé vážne signály, že by ste so stravovaním mali niečo robiť. Mnohí síce túto teóriu aj ovládajú, no v pracovnom zhone si na stravovanie nevedia vyhradiť dostatok času. Prinášame vám preto 5 tipov, ako môžete svoje stravovanie vylepšiť počas pracovných dní. 

zdrava strava
Zdroj: pixabay.com

Plánujte a všetko si zapisujte

Prvým krokom k lepšiemu stravovaniu je uvedomenie si, že niekde je problém. Hneď druhým krokom by malo byť dôsledné plánovanie toho, ako svoje stravovacie problémy vyriešiť. Drastické hladovanie na pár dní rozhodne nie je dlhodobým riešením, ktorým takpovediac zatiahnete „ručnú brzdu“. Preto si vezmite do ruky pero a papier a začnite si dôsledne zapisovať, čo všetko ste za daný deň zjedli a koľko kalórií ste prijali. 

Takéto zhodnotenie vášho aktuálneho kalorického príjmu vám pomôže uvedomiť si, ako na tom v skutočnosti ste. Začiatok cesty za lepšími stravovacími návykmi vedie cez dôkladné zhodnotenie súčasného stavu. 

Využite zdravú donášku 

Ak si nechcete nosiť zdravé jedlo z domu, prípadne viete, že by ste takýto režim dlhodobo nezvládli, nájdite si vo svojom okolí donášku zameranú na zdravé stravovanie. Vyskúšate niečo nové a hoci spočiatku vám možno budú chýbať menu boxy s rezňom alebo iným vyprážaným jedlom, na ľahšie pokrmy si rýchlo zvyknete. Sami zistíte, že zdravé jedlo môže byť nutrične veľmi bohaté a dostatočne vás zasýti. 

Vyhraďte si na stravovanie dostatok času

Uvedomujeme si, že dodržať túto zásadu nie je vôbec jednoduché. Nie je však dôležité iba to čo jete, ale aj kedy a najmä akým spôsobom. Pokúste sa obedovú prestávku využiť naozaj na to, na čo je určená a snažte sa jedlo vychutnávať pomaly. Základnou zásadou pri ceste za lepším stravovaním je totiž obmedzenie rušivých vplyvov pri jedení a vyhradenie si dostatočného časového priestoru. 

zapisovanie jedal
Zdroj: pixabay.com

Jednotlivé pauzy na jedenie si teda naplánujte tak, aby ste zabezpečili, že od jedla nebudete musieť odbiehať a ani sa nenecháte vyrušovať telefonátmi. 

Obmedzte sladené nápoje a sladkosti

Popíjanie džúsu či sem tam nejaká sladkosť môžu poriadne zvýšiť váš kalorický príjem za daný deň. Ak dodržíte tip č. 1 o plánovaní a počítaní kalórií, prídete na to aj sami. A čo vtedy, keď sa takýchto sladkých drobností neviete vzdať? Ak pri práci potrebujete niečo občas „zajesť“ či zapiť, vyskúšajte zdravšie alternatívy, ako napríklad nakrájané ovocie či vodu ochutenú citrónom. Príprava je síce dlhšia, no týmto spôsobom ľahko nahradíte bežné sladkosti a sladené nápoje. 

Diétu nemusíte obmedzovať ani cez pracovné dni

Náš posledný tip je určený pre všetkých, ktorí by okrem zdravších stravovacích návykov chceli aj zhodiť nejaké to kilo zo svojej hmotnosti. 

Výbornou možnosťou aj pre pracovne vyťažených sú diétne polievky, ktoré si ľahko pripravíte aj priamo v práci. Čo ale ešte lepšie, aj keď ide o nízkokalorické polievky, sú veľmi chutné, takže ich konzumácia vám rozhodne nebude spôsobovať vrásky na čele. Naopak, na chuť týchto polievok sa budete tešiť. 

dietna paradajkova polievka
SLIM Queen diétna polievka paradajková (zdroj: mozli.sk)

Na záver dodajme, že ak chcete vyskúšať redukčnú diétu, vyberte si takú, ktorú budete môcť dodržiavať dlhodobo – teda nemalo by ísť o nevyhnutné utrpenie, ktoré si bude vyžadovať veľa sebazaprenia a príprav.

Vieme, kde nájdete obklady a dlažby, do ktorých sa hneď zamilujete

29.07.2021

Zariaďujete interiér alebo si zveľaďujete okolie domu a hľadáte tie správne obklady a dlažbu? V širokej ponuke sa môžete ľahko stratiť. Neprechádzajte katalógy, ale radšej sa príďte o kvalite presvedčiť osobne. Presne tak si totiž vyberiete to najlepšie a sme presvedčení, že obklady a dlažby od ProCeram si získajú aj vás! Materiál vyberajte s rozumom [...]

Seborea vie potrápiť, pomôcť môže napríklad aj železo

27.07.2021

Seborea je skrátený termín, ktorý sa používa na označenie seboroickej dermatitídy – dermatitis seborrhoica. Je o chronické ochorenie kože, ktoré však nie je infekčné a neprenáša sa z človeka na človeka. Presné príčiny vzniku tohto ochorenia nie sú známe, pričom sa vyskytuje aj u pomerne širokej skupiny ľudí. Seborea sa prejavuje nepríjemne vyzerajúcimi šupinkami [...]

Záleží vám na hygiene? Toto sú tie najšpinavšie miesta na toaletách!

26.07.2021

Patríte medzi tých, ktorým nie je ľahostajná hygiena a striasa vás pri pocite, že by ste si nemali kde umyť a vysušiť ruky? Nie ste rozhodne sami. V tomto smere ale môže byť návšteva verejne prístupných toaliet hotovým strašiakom. Zamerali sme sa na miesta, ktoré patria v prípade verejne prístupných toaliet medzi tie najznečistenejšie. [...]

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

30.07.2021 12:00

Na Spiši sa budete cítiť ako vo Francúzsku. Biskupská záhrada má veľký potenciál.

protest proti zvýhodňovaniu očkovaných, Prezidentský palác

Protest pri Prezidentskom paláci pokračuje. Polícia tvrdí, že prijala opatrenia

30.07.2021 10:59, aktualizované: 11:41

Bratislavská polícia podľa vlastných slov prijala adekvátne opatrenia a v prípade narušenia verejného poriadku je pripravená v zmysle zákona zasiahnuť.

Letná akadémia, Luník IX

Deti z Luníka dali prednosť učeniu

30.07.2021 10:19

Doobeda programujú roboty z lega, skúmajú rôzne technológie a poobede sa vzdelávajú na rôznych prednáškach.

test, testovanie, Covid, antigén, trnavská cesta 37, autobus cestov

Laboratóriá odhalili 44 infikovaných, obete nepribudli

30.07.2021 10:15, aktualizované: 11:11

Počet hospitalizovaných klesol o dvoch, v nemocniciach je v súvislosti s koronavírusom 81 ľudí.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 76177x
Priemerná čítanosť článkov: 762x

Autor blogu