Založ si blog

Z hygienických štandardov netreba poľaviť ani pri zmierňovaní protipandemických opatrení

Klesajúce počty nakazených a stále voľnejšie opatrenia vyvolávajú v celej spoločnosti vlnu optimizmu. Vyzerá, že to najhoršie máme za sebou a po mesiacoch obmedzovania sa spoločnosť postupne môže vrátiť k bežnému fungovaniu. Aj napriek uvoľňujúcim sa opatreniam a netreba zabúdať na dodržiavanie hygienických štandardov. Čo nás pandémia koronavírusu naučila a ako si zachovávať zvýšenú úroveň hygieny v práci, v obchodoch či u lekára? 

Pandémia koronavírusu mnohých prekvapila a preverila aj to, na akej úrovni sú hygienické návyky medzi ľuďmi. Možno ste si až teraz všimli, koľko ľudí až doteraz zanedbávalo umývanie rúk po návšteve toalety prípadne pred jedlom. Nebolo tiež nič neobvyklé, ak aj niekto s bežnou nádchou prišiel do pracovného kolektívu, prípadne si pri kašľaní nedával ruku pred ústa.

Jedno je však isté, kvôli opatreniam si mnohí vstúpili do svedomia a pochopili, aké dôležité je dodržiavanie hygieny. Vyššie hygienické štandardy by nemali zmiznúť spolu so zmierňovaním opatrení. Zamerali sme sa na jednoduché riešenia, ktorými môžete aj prispieť k udržiavaniu vyššej hygienickej úrovni na pracovisku, v podniku, či kdekoľvek inde, kde sa stretávajú väčšie počty ľudí.

Základné hygienické opatrenia nemusia byť drahé

Nie je žiadnou novinkou, že rôzne kvapôčkové infekcie sa najlepšie šíria tam, kde sa naraz stretne väčšie množstvo ľudí. Medzi takéto miesta bezpochyby patria aj pracoviská a práve tu je potrebné systematicky pracovať na tom, aby zamestnanci hygienické opatrenia aj naozaj dodržiavali. Ako to ale dosiahnuť? Úplným základom sú rôzne oznamy a piktogramy. Okrem nich je však potrebné zabezpečiť aj to, aby zamestnanci mali možnosť pravidelného čistenia a dezinfekcie rúk. Niektoré spoločnosti dokonca v tomto smere zašli ešte ďalej a svojim zamestnancom poskytujú vitamínové balíčky na posilnenie imunity. 

bezdotykova davkovac dezinfekcie
Automatický dávkovač dezinfekcie Ecostep (zdroj: ecostep.sk)

Jedným z najúčinnejších opatrení sú dávkovače na dezinfekciu rúk, ktoré môžu fungovať aj bezdotykovo. Presným a automatizovaným dávkovaním šetríte dezinfekčný prostriedok a zároveň urýchlite spôsob jeho aplikácie. Možností, ako pomocou hygienických prostriedkov zabezpečiť čistotu na toaletách ale aj v mnohých iných priestoroch je už dnes skutočne dosť. 

Firma Ecostep sa zaoberá hygienickými riešeniami pre firmy a prevádzkovateľov komerčných priestorov od vybavenia toaliet, až po bezdotykové dávkovače na dezinfekciu. Vďaka širokej ponuke si nebudete mať problém vybrať produkt, ktorý presne uspokojí vaše potreby. 

Okrem vysokého hygienického štandardu aj špeciálne opatrenia

Vyššie spomínané opatrenia sa zďaleka nedotkli iba kancelárií, obchodov alebo gastro prevádzok. Svoje postupy prehodnocovali aj kliniky a zdravotnícke zariadenia, kde je vyšší hygienický štandard síce bežný, no vzniknutá situácia si aj tu vyžadovala určité opatrenia. Tie spočívali v častejšej dezinfekcii priestorov, znižovaní koncentrácie ľudí v poliklinikách a napokon aj v odkladaní medicínskych zákrokov. 

Špeciálne opatrenia zaviedla aj estetická klinika Medicor, kde výkony síce prerušené neboli, avšak boli plánované s väčším časovým odstupom. Nevyhnutné bolo dôsledné dodržiavanie hygienických opatrení a tiež pravidelné testovanie zamestnancov kliniky. Medzi služby estetickej kliniky patria aj rôzne invazívne zákroky, ktoré si vyžadujú nielen vysokoodborný prístup, precíznosť a v neposlednom rade hygienické opatrenia na maximálnej možnej úrovni. 

esteticka klinika
zdroj: medicor.sk

Bol to teda nielen prístup personálu, ale aj hygienické zariadenia a zásoby dezinfekčných prostriedkov, vďaka ktorým počas náročného korona-obdobia mohla estetická klinika pomáhať svojimi službami plniť vytúžené ciele svojich klientov. 

Na záver zostáva už iba dodať, že aj po uvoľnení posledného obmedzujúceho opatrenia by sme sa nemali vrátiť pred obdobie pandémie v tom, ako budeme dbať na osobnú hygienu a ohľaduplnosť nielen voči vlastnému zdraviu ale aj zdraviu iných osôb. 

Využite koniec leta a začiatok jesene na to, aby ste si spravili radosť

25.09.2021

Na konci leta vás rozhodne nemusí chytať úzkosť. Užiť si posledné teplé a dlhé dni si môžete aj po začiatku školského roka a konci hlavnej dovolenkovej sezóny. Ako si teda naplno užiť začiatok jesene a vyhnúť sa negatívnym pocitom zo skracujúcich sa a chladnejších dní? Dovolenka po letnej sezóne? Využite ju na jachting! Ak ste si dovolenku [...]

Hľadáte spôsoby, ako vylepšiť web? Na toto netreba v roku 2021 zabudnúť!

24.09.2021

Rovnako ako v akomkoľvek inom segmente, aj webové stránky podliehajú určitým trendom. Používatelia internetu sú čoraz náročnejší na prehľadnosť webu, rýchlosť načítania jednotlivých stránok, či rýchlu dostupnosť zákazníckej podpory. Ak chcete so svojím webom držať krok aj v roku 2021, použitie týchto troch prvkov by ste mali určite zvážiť. [...]

Web development nie je iba o kódovaní: cesta ku kvalitnému webu si vyžaduje veľa úsilia

23.09.2021

Vývoj webových stránok zahŕňa celkom pestrý súbor činností presahujúcich z rôznych iných odvetví, ako je grafika, UX či tvorba obsahu. Neplatí teda, že web development je nutne len o kódovaní. Zamerali sme sa na základné princípy moderných webov a ich súčastí. Kým jednoduchú prezentačnú webstránku si dnes vďaka rôznym službám doslova [...]

Juraj Šeliga

Šeliga: Som jeden z posledných, komu by bol ponúknutý ministerský post

25.09.2021 20:37

Podpredseda strany Za ľudí tak reagoval na kuloárne informácie o tom, že by mohol byť jedným z kandidátov na post ministra spravodlivosti.

Vladimir Putin

Putin: Výsledky volieb svedčia o tom, že sa v Rusku rozvíja demokracia

25.09.2021 20:00

Ruský prezident tiež zdôraznil, že právomoci Dumy sa zmenili, keďže prišlo k zmene ruskej ústavy.

Richard Strapko

Šéf VšZP Strapko: Poisťovne by sa nemali predháňať v benefitoch

25.09.2021 19:15

Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko hovorí, že sa mu podarilo zastabilizovať odliv poistencov, no zmeny idú pomaly a je to „ako otáčať loď“.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Podnikateľa Štefana Žigu vzali do väzby z kolúznych a preventívnych dôvodov

25.09.2021 19:04

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 115748x
Priemerná čítanosť článkov: 857x

Autor blogu