Založ si blog

3 situácie, ktoré vás môžu v rodinnom dome zaskočiť a tipy na ich rýchle riešenie

Ak bývate v rodinnom dome, určite ste sa už stretli s niektorými neočakávanými situáciami, ktoré vám zmenili plány a museli ste pri ich riešení improvizovať. Medzi najčastejšie vyskytujúce sa komplikácie patria problémy s odpadovým potrubím, garážovou alebo vonkajšou bránou či zatekanie. Poradíme vám, ako ich rýchlo riešiť. 

Bývanie v rodinnom dome so sebou prináša celý rad výhod, užívať si môžete väčší priestor, záhradu a celkovo si celý dom môžete lepšie prispôsobiť pre svoje potreby. S bývaním v rodinnom dome sa však spája aj nemálo starostí, ktoré sa zvyknú vyskytnúť spravidla v tej najnevhodnejšej dobe. Nie je možné zahrnúť do nášho článku všetky problémy, ktoré by mohli nastať, bližšie sme sa však zamerali na tie, ktoré majiteľov domov zvyknú trápiť veľmi často. 

Neodteká, preteká alebo zapácha? Riešenie problémov s potrubím neodkladajte

Na pomyselnom rebríčku najčastejších problémov v domácnostiach sa dlhodobo umiestňujú rôzne starosti s odpadovým potrubím. Symptómy sú pritom rôzne – buď vám napríklad neodteká umývadlo, drez alebo vaňa, prípadne naopak pretekajú alebo sa z výlevky šíri neznesiteľný zápach. Tieto problémy sa týkajú nielen majiteľov bytov, ale aj rodinných domov, kde tieto starosti najčastejšie spôsobuje nesprávne navrhnutá, alebo zanedbaná kanalizácia. 

Akékoľvek problémy s odpadovým potrubím je potrebné riešiť čo najskôr a nespoliehať sa na to, že časom zmiznú. Naopak, časom sa budú ešte zhoršovať a ľahko môžu dospieť až do havarijného stavu, ktorého dôsledkom bude úplné zablokovanie odpadových rúr a následná nemožnosť spláchnuť wc, pustiť umývačku riadu či použiť kuchynský drez. Všetky tieto situácie chod domácnosti poriadne skomplikujú a teda hovoriť v tomto prípade o havarijnom stave, nie je vôbec prehnané. 

Rýchlym a skutočne účinným riešením je profesionálne čistenie potrubia. Schválne spomíname profesionálov, pretože svojpomocne si so zložitejším problémom bez profesionálnej výbavy a skúseností iba ťažko poradíte. Spoľahnite sa preto radšej na krtkovanie Bratislava a nenechajte sa obťažovať pri vašich každodenných činnostiach s upchatým potrubím. 

Zaseknutá garážová alebo vonkajšia brána

Garážové brány sú užitočným pomocníkom. Ak sa však zasekne, poriadne vám to môže skomplikovať deň, najmä ak potrebujete niekam odísť autom. Kľúčové je v tejto situácii neprepadávať panike, každá motorizovaná brána má spínač, vďaka ktorému sa dá otvoriť ručne. Nie je to síce príliš pohodlné a ani ľahké, no na núdzové otvorenie vám tento spôsob postačí. 

V prípade zaseknutia garážovej alebo vonkajšej brány je potrebné identifikovať príčinu poruchy. Najčastejšie je zdrojom problému motorový pohon, ktorý mohol vyradiť z prevádzky prerušený kontakt. Na vine môže byť aj prasknutá pružina garážovej brány, či v prípade vonkajšej brány mechanická prekážka na koľajnici. Aby mohla brána na 100 % plniť svoju funkciu, je potrebné akékoľvek problémy odstrániť čo najskôr. A aj to je dôvod, prečo by ste si pri výbere garážovej brány mali vybrať dodávateľa, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť. 

Zatekanie

Na záver sme vybrali to najproblematickejšie. Objavenie vlhkého fľaku napríklad v podkroví môže slabším povahám spôsobiť aj malý infarkt. Odstránenie problémov so zatekaním je totiž často zdĺhavé a nákladné. Preto je vždy veľmi dôležité odhaliť tú pravú príčinu. V prípade rodinných domov ide najčastejšie o netesnosť strechy, poistnej hydroizolácie, prípadne hromadenie vlhkosti v podkrovných priestoroch. Ak zatekanie nesúvisí so strechou, často je príčinou prasknuté alebo netesné potrubie v stene. 

Zatekanie spôsobuje množstvo problémov a preto odstránenie príčin netreba odkladať. Dlhodobé vlhnutie stien spôsobuje ich plesnivenie a zároveň môže poškodiť krov strechy, nevraviac o tom, že váš komfort bývania môže poriadne utrpieť. Nenechajte sa však nastrašiť a ak si na riešenie týchto problémov netrúfate sami, obráťte sa určite na odborníkov. 

3 piliere tvorby úspešného e-shopu – poznáte ich?

23.06.2021

tvorba modeného eshopu

Poskytujete prepravné služby? Zistite, ktoré nástroje vám uľahčia podnikanie!

22.06.2021

Viete, čo najčastejšie trápi podnikateľov v doprave? V prvom rade ide o neúmerne veľkú byrokraciu spočívajúcu v rôznych povoleniach, dokladoch a dodatočných poplatkoch. Potom sú to stále zvyšujúce sa prevádzkové náklady a nedostatočné vyťažovanie vozidiel. Hoci s úrovňou byrokratickej záťaže nič neurobíte, podnikanie v doprave si môžete uľahčiť celým [...]

5 tipov, ako zvládnuť rekonštrukciu bytu s minimom starostí

21.06.2021

Odhodlali ste sa po rokoch na rekonštrukciu bytu a hľadáte spôsoby, ako ju zvládnuť čo najrýchlejšie a najjednoduchšie? Ak pred začiatkom rekonštrukcie venujete určitý čas plánovaniu a hľadaniu tých správnych dodávateľov, ušetríte si kopec starostí, ktoré by ste inak museli riešiť takpovediac „za pochodu“. Aby ste sa nemuseli spoliehať na žiadne [...]

rusko moskva fontána deti horúčavy leto

V Moskve padol teplotný rekord. Namerali najvyššiu teplotu za 120 rokov

23.06.2021 23:27

Moskvu tento týždeň postihla historická vlna horúčav. Stúpajúce teploty prispievajú k zničujúcim záplavám a lesným požiarom.

Vatikán pápež audiencia

Netradičná audiencia. Pápež František sa stretol so Spidermanom

23.06.2021 23:07

Taliansky imitátor komiksového superhrdinu sa často oblieka do tohto kostýmu, aby zabavil v nemocniciach choré deti.

vallo cipár

Primátor Bratislavy ocenil významné osobnosti mesta

23.06.2021 22:29

Cenou primátora je tento rok grafika Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára.

McAfee

Johna McAfeeho našli mŕtveho v jeho cele v španielskom väzení

23.06.2021 22:09, aktualizované: 22:38

Zakladateľ softvérovej spoločnosti zrejme spáchal samovraždu. Súd v stredu rozhodol o jeho vydaní do USA, kde bol stíhaný pre daňové úniky.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 50491x
Priemerná čítanosť článkov: 743x

Autor blogu