Založ si blog

3 situácie, ktoré vás môžu v rodinnom dome zaskočiť a tipy na ich rýchle riešenie

Ak bývate v rodinnom dome, určite ste sa už stretli s niektorými neočakávanými situáciami, ktoré vám zmenili plány a museli ste pri ich riešení improvizovať. Medzi najčastejšie vyskytujúce sa komplikácie patria problémy s odpadovým potrubím, garážovou alebo vonkajšou bránou či zatekanie. Poradíme vám, ako ich rýchlo riešiť. 

Bývanie v rodinnom dome so sebou prináša celý rad výhod, užívať si môžete väčší priestor, záhradu a celkovo si celý dom môžete lepšie prispôsobiť pre svoje potreby. S bývaním v rodinnom dome sa však spája aj nemálo starostí, ktoré sa zvyknú vyskytnúť spravidla v tej najnevhodnejšej dobe. Nie je možné zahrnúť do nášho článku všetky problémy, ktoré by mohli nastať, bližšie sme sa však zamerali na tie, ktoré majiteľov domov zvyknú trápiť veľmi často. 

Neodteká, preteká alebo zapácha? Riešenie problémov s potrubím neodkladajte

Na pomyselnom rebríčku najčastejších problémov v domácnostiach sa dlhodobo umiestňujú rôzne starosti s odpadovým potrubím. Symptómy sú pritom rôzne – buď vám napríklad neodteká umývadlo, drez alebo vaňa, prípadne naopak pretekajú alebo sa z výlevky šíri neznesiteľný zápach. Tieto problémy sa týkajú nielen majiteľov bytov, ale aj rodinných domov, kde tieto starosti najčastejšie spôsobuje nesprávne navrhnutá, alebo zanedbaná kanalizácia. 

Akékoľvek problémy s odpadovým potrubím je potrebné riešiť čo najskôr a nespoliehať sa na to, že časom zmiznú. Naopak, časom sa budú ešte zhoršovať a ľahko môžu dospieť až do havarijného stavu, ktorého dôsledkom bude úplné zablokovanie odpadových rúr a následná nemožnosť spláchnuť wc, pustiť umývačku riadu či použiť kuchynský drez. Všetky tieto situácie chod domácnosti poriadne skomplikujú a teda hovoriť v tomto prípade o havarijnom stave, nie je vôbec prehnané. 

Rýchlym a skutočne účinným riešením je profesionálne čistenie potrubia. Schválne spomíname profesionálov, pretože svojpomocne si so zložitejším problémom bez profesionálnej výbavy a skúseností iba ťažko poradíte. Spoľahnite sa preto radšej na krtkovanie Bratislava a nenechajte sa obťažovať pri vašich každodenných činnostiach s upchatým potrubím. 

Zaseknutá garážová alebo vonkajšia brána

Garážové brány sú užitočným pomocníkom. Ak sa však zasekne, poriadne vám to môže skomplikovať deň, najmä ak potrebujete niekam odísť autom. Kľúčové je v tejto situácii neprepadávať panike, každá motorizovaná brána má spínač, vďaka ktorému sa dá otvoriť ručne. Nie je to síce príliš pohodlné a ani ľahké, no na núdzové otvorenie vám tento spôsob postačí. 

V prípade zaseknutia garážovej alebo vonkajšej brány je potrebné identifikovať príčinu poruchy. Najčastejšie je zdrojom problému motorový pohon, ktorý mohol vyradiť z prevádzky prerušený kontakt. Na vine môže byť aj prasknutá pružina garážovej brány, či v prípade vonkajšej brány mechanická prekážka na koľajnici. Aby mohla brána na 100 % plniť svoju funkciu, je potrebné akékoľvek problémy odstrániť čo najskôr. A aj to je dôvod, prečo by ste si pri výbere garážovej brány mali vybrať dodávateľa, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť. 

Zatekanie

Na záver sme vybrali to najproblematickejšie. Objavenie vlhkého fľaku napríklad v podkroví môže slabším povahám spôsobiť aj malý infarkt. Odstránenie problémov so zatekaním je totiž často zdĺhavé a nákladné. Preto je vždy veľmi dôležité odhaliť tú pravú príčinu. V prípade rodinných domov ide najčastejšie o netesnosť strechy, poistnej hydroizolácie, prípadne hromadenie vlhkosti v podkrovných priestoroch. Ak zatekanie nesúvisí so strechou, často je príčinou prasknuté alebo netesné potrubie v stene. 

Zatekanie spôsobuje množstvo problémov a preto odstránenie príčin netreba odkladať. Dlhodobé vlhnutie stien spôsobuje ich plesnivenie a zároveň môže poškodiť krov strechy, nevraviac o tom, že váš komfort bývania môže poriadne utrpieť. Nenechajte sa však nastrašiť a ak si na riešenie týchto problémov netrúfate sami, obráťte sa určite na odborníkov. 

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

Czech Republic Presidential Election

Hnutie ANO vystúpi z europarlamentnej frakcie Obnovme Európu

21.06.2024 11:10

Podľa Babiša by hnutie v politickej skupine RE nemohlo presadzovať svoj volebný program, s ktorým išlo do eurovolieb.

Tibor Gašpar

Smer avizuje v lex atentát zmeny, obciam nemajú hroziť sankcie

21.06.2024 10:35, aktualizované: 10:58

V balíku zákonov lex atentát dôjde v druhom čítaní k zmenám.

prach

Na Slovensko prúdi saharský prach. Pripravme sa na konšpirácie: Zlí Američania nás trovia z lietadiel

21.06.2024 10:33

Tak ako to už býva, aj tento fenomén vyvoláva u nadšencov konšpiračných teórií nutkanie naštartovať počítač a zakonšpirovať si.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773585x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu