Založ si blog

5 krokov pre zlepšenie hygieny a pohody v kanceláriách

Po uvoľňovaní protipandemických opatrení sa život pomaly vracia aj do kancelárií. Biznis centrá opäť ožívajú, no niektoré veci predsa len už nebudú také ako predtým. Nároky zamestnancov na hygienu sa jednoznačne zvýšili a rovnako tak sa zmenili aj ich nároky na pracovné prostredie. Toto je 5 spôsobov, vďaka ktorým sa kancelárie stanú príjemnejším miestom pre prácu. 

Uvoľňovanie opatrení a postupný ústup vírusu neznamená, že by sme mali prestať dbať na dodržiavanie hygieny. Práve naopak, treba si uvedomiť, aké je dôležité neustále zvyšovať hygienický štandard. Popri tom však netreba zabúdať ani na psychohygienu a to, aby sa kancelárie stali miestom, v ktorom sa vám bude príjemne pracovať. Priestor na sústredenie, čistotu ale aj možnosti na relax, to všetko by malo byť už samozrejmosťou v moderných kanceláriách. 

Vyššia úroveň hygieny na toaletách

Hovorí sa, že úroveň určitého miesta, podniku alebo firmy spoznáte podľa stavu, v akom sú toalety. Toto miesto totiž hneď na prvý pohľad a niekedy aj na prvý nádych prezradí veľmi veľa. Vysoký hygienický štandard je v moderných biznis centrách už samozrejmosťou. Vždy je však niečo, čo sa dá vylepšiť. Tou najvyššou prioritou je však vždy dosiahnuť maximálnu možnú úroveň hygieny. 

Na dosiahnutie vysokej hygienickej úrovne toaliet je dôležité nielen pravidelné čistenie, ale aj nastavenie všetkých komponentov tak, aby sa eliminoval ich dotyk s rukami. Sú to predovšetkým automatické splachovače s fotobunkou, bezdotykové vodovodné batérie či dávkovače mydla, ktoré si taktiež nevyžadujú dotyk. V ponuke spoločnosti Ecostep nájdete celý rad zariadení na toalety, ako sú napríklad dávkovače dezinfekcie či sušiče rúk, ktoré vám aj na často využívaných toaletách uľahčia udržiavanie vysokej úrovne hygieny.  

sušič rúk ecostep
Sušič rúk ECOSTEP R1.1 (zdroj: eshop.ecostep.sk)

Lepšie rozvrhnutie priestoru

Priestory typu open space sú pomaly na ústupe. Medzi aktuálne trendy skôr patria modulárne priestory, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť aktuálnym potrebám. Preferuje sa teda možnosť rýchlych a jednoduchých zmien, kedy sa z väčšej kancelárie dá ľahko vytvoriť veľká zasadačka a potom napríklad rozdeliť na tri menšie kancelárie. Rozvrhnutie priestoru je dôležité aj v závislosti od vykonávanej práce. Ak sa zamestnanci potrebujú viac sústrediť, určite bude lepšie ich oddeliť, aby sa navzájom nerušili. Naopak, ak je potrebné v rámci pracovného kolektívu niečo podnetné vymyslieť, spoločné priestory sú veľmi užitočné. 

Viac prírodných materiálov v kanceláriách

Ako sme už v úvode spomenuli, v práci nie je dôležitá len hygiena, ale aj určité psychické pohodlie. Vyhnete sa tak nadmernému vyčerpaniu a eventuálne aj ďalším zdravotným problémom, ktoré môžu vyplývať z nevyhovujúceho pracovného prostredia. Odborníci dokonca tvrdia, že výber vhodných materiálov do kancelárií dokáže účinne podnecovať kreativitu. 

A ideálny príklad? Korkové obklady na stenu sú 100 % prírodným materiálom a sú perfektným doplnkom do každej kancelárie. Okrem nich sa stále väčšej popularite tešia aj zelené machové obrazy, pričom tieto dva materiály sa dajú veľmi dobre kombinovať aj navzájom.

korkové obklady
Korkové obklady do kancelárií (zdroj: naturaldesign.sk)

Miesta s absolútnym tichom

Niekedy na prácu potrebujete absolútne ticho a vtedy sú veľmi užitočné tzv. pracovné búdky, ktoré vám takýto priestor poskytnú. Sú presklené a výborne odizolované, takže vám umožnia vybaviť si telefonáty bez akéhokoľvek rušenia. Týmto spôsobom sa dá vytvoriť tzv. micro-office s ideálnymi podmienkami na všetky pracovné činnosti, pri ktorých potrebujete absolútny kľud a ticho. 

Ľahko udržiavateľné materiály

Na záver sa pristavíme ešte pri hygiene a čistení. Do moderných kancelárií totiž jednoznačne patria materiály, ktoré sa dajú ľahko udržiavať v čistote. Obmedziť by ste mali teda akékoľvek materiály, na ktorých sa drží prach a ktoré by príliš časté čistenie mohlo znehodnotiť. Medzi preferované materiály patrí napríklad sklo, hliník alebo drevo s hladkým povrchom. 

3 piliere tvorby úspešného e-shopu – poznáte ich?

23.06.2021

tvorba modeného eshopu

Poskytujete prepravné služby? Zistite, ktoré nástroje vám uľahčia podnikanie!

22.06.2021

Viete, čo najčastejšie trápi podnikateľov v doprave? V prvom rade ide o neúmerne veľkú byrokraciu spočívajúcu v rôznych povoleniach, dokladoch a dodatočných poplatkoch. Potom sú to stále zvyšujúce sa prevádzkové náklady a nedostatočné vyťažovanie vozidiel. Hoci s úrovňou byrokratickej záťaže nič neurobíte, podnikanie v doprave si môžete uľahčiť celým [...]

5 tipov, ako zvládnuť rekonštrukciu bytu s minimom starostí

21.06.2021

Odhodlali ste sa po rokoch na rekonštrukciu bytu a hľadáte spôsoby, ako ju zvládnuť čo najrýchlejšie a najjednoduchšie? Ak pred začiatkom rekonštrukcie venujete určitý čas plánovaniu a hľadaniu tých správnych dodávateľov, ušetríte si kopec starostí, ktoré by ste inak museli riešiť takpovediac „za pochodu“. Aby ste sa nemuseli spoliehať na žiadne [...]

rusko moskva fontána deti horúčavy leto

V Moskve padol teplotný rekord. Namerali najvyššiu teplotu za 120 rokov

23.06.2021 23:27

Moskvu tento týždeň postihla historická vlna horúčav. Stúpajúce teploty prispievajú k zničujúcim záplavám a lesným požiarom.

Vatikán pápež audiencia

Netradičná audiencia. Pápež František sa stretol so Spidermanom

23.06.2021 23:07

Taliansky imitátor komiksového superhrdinu sa často oblieka do tohto kostýmu, aby zabavil v nemocniciach choré deti.

vallo cipár

Primátor Bratislavy ocenil významné osobnosti mesta

23.06.2021 22:29

Cenou primátora je tento rok grafika Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára.

McAfee

Johna McAfeeho našli mŕtveho v jeho cele v španielskom väzení

23.06.2021 22:09, aktualizované: 22:38

Zakladateľ softvérovej spoločnosti zrejme spáchal samovraždu. Súd v stredu rozhodol o jeho vydaní do USA, kde bol stíhaný pre daňové úniky.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 50518x
Priemerná čítanosť článkov: 743x

Autor blogu