Založ si blog

5 krokov pre zlepšenie hygieny a pohody v kanceláriách

Po uvoľňovaní protipandemických opatrení sa život pomaly vracia aj do kancelárií. Biznis centrá opäť ožívajú, no niektoré veci predsa len už nebudú také ako predtým. Nároky zamestnancov na hygienu sa jednoznačne zvýšili a rovnako tak sa zmenili aj ich nároky na pracovné prostredie. Toto je 5 spôsobov, vďaka ktorým sa kancelárie stanú príjemnejším miestom pre prácu. 

Uvoľňovanie opatrení a postupný ústup vírusu neznamená, že by sme mali prestať dbať na dodržiavanie hygieny. Práve naopak, treba si uvedomiť, aké je dôležité neustále zvyšovať hygienický štandard. Popri tom však netreba zabúdať ani na psychohygienu a to, aby sa kancelárie stali miestom, v ktorom sa vám bude príjemne pracovať. Priestor na sústredenie, čistotu ale aj možnosti na relax, to všetko by malo byť už samozrejmosťou v moderných kanceláriách. 

Vyššia úroveň hygieny na toaletách

Hovorí sa, že úroveň určitého miesta, podniku alebo firmy spoznáte podľa stavu, v akom sú toalety. Toto miesto totiž hneď na prvý pohľad a niekedy aj na prvý nádych prezradí veľmi veľa. Vysoký hygienický štandard je v moderných biznis centrách už samozrejmosťou. Vždy je však niečo, čo sa dá vylepšiť. Tou najvyššou prioritou je však vždy dosiahnuť maximálnu možnú úroveň hygieny. 

Na dosiahnutie vysokej hygienickej úrovne toaliet je dôležité nielen pravidelné čistenie, ale aj nastavenie všetkých komponentov tak, aby sa eliminoval ich dotyk s rukami. Sú to predovšetkým automatické splachovače s fotobunkou, bezdotykové vodovodné batérie či dávkovače mydla, ktoré si taktiež nevyžadujú dotyk. V ponuke spoločnosti Ecostep nájdete celý rad zariadení na toalety, ako sú napríklad dávkovače dezinfekcie či sušiče rúk, ktoré vám aj na často využívaných toaletách uľahčia udržiavanie vysokej úrovne hygieny.  

sušič rúk ecostep
Sušič rúk ECOSTEP R1.1 (zdroj: eshop.ecostep.sk)

Lepšie rozvrhnutie priestoru

Priestory typu open space sú pomaly na ústupe. Medzi aktuálne trendy skôr patria modulárne priestory, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť aktuálnym potrebám. Preferuje sa teda možnosť rýchlych a jednoduchých zmien, kedy sa z väčšej kancelárie dá ľahko vytvoriť veľká zasadačka a potom napríklad rozdeliť na tri menšie kancelárie. Rozvrhnutie priestoru je dôležité aj v závislosti od vykonávanej práce. Ak sa zamestnanci potrebujú viac sústrediť, určite bude lepšie ich oddeliť, aby sa navzájom nerušili. Naopak, ak je potrebné v rámci pracovného kolektívu niečo podnetné vymyslieť, spoločné priestory sú veľmi užitočné. 

Viac prírodných materiálov v kanceláriách

Ako sme už v úvode spomenuli, v práci nie je dôležitá len hygiena, ale aj určité psychické pohodlie. Vyhnete sa tak nadmernému vyčerpaniu a eventuálne aj ďalším zdravotným problémom, ktoré môžu vyplývať z nevyhovujúceho pracovného prostredia. Odborníci dokonca tvrdia, že výber vhodných materiálov do kancelárií dokáže účinne podnecovať kreativitu. 

A ideálny príklad? Korkové obklady na stenu sú 100 % prírodným materiálom a sú perfektným doplnkom do každej kancelárie. Okrem nich sa stále väčšej popularite tešia aj zelené machové obrazy, pričom tieto dva materiály sa dajú veľmi dobre kombinovať aj navzájom.

korkové obklady
Korkové obklady do kancelárií (zdroj: naturaldesign.sk)

Miesta s absolútnym tichom

Niekedy na prácu potrebujete absolútne ticho a vtedy sú veľmi užitočné tzv. pracovné búdky, ktoré vám takýto priestor poskytnú. Sú presklené a výborne odizolované, takže vám umožnia vybaviť si telefonáty bez akéhokoľvek rušenia. Týmto spôsobom sa dá vytvoriť tzv. micro-office s ideálnymi podmienkami na všetky pracovné činnosti, pri ktorých potrebujete absolútny kľud a ticho. 

Ľahko udržiavateľné materiály

Na záver sa pristavíme ešte pri hygiene a čistení. Do moderných kancelárií totiž jednoznačne patria materiály, ktoré sa dajú ľahko udržiavať v čistote. Obmedziť by ste mali teda akékoľvek materiály, na ktorých sa drží prach a ktoré by príliš časté čistenie mohlo znehodnotiť. Medzi preferované materiály patrí napríklad sklo, hliník alebo drevo s hladkým povrchom. 

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

Kyjev, EÚ, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Ursula von der Leyenová

EÚ začne prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom budúci utorok

21.06.2024 12:34

Členské štáty Európskej únie formálne schválili začatie prístupových rozhovorov s Ukrajinou a Moldavskom.

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ schválili rokovacie rámce pre prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23

Medzivládna konferencia s oboma krajinami sa uskutoční budúci utorok v Luxemburgu.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

orban, leyenova

Procaccini: Ak chce Orbán vstúpiť k reformistom, musí podporiť Ukrajinu. Babiš končí vo frakciách

21.06.2024 11:10, aktualizované: 12:24

ECR požaduje po Fidesze podobné kroky, ako po ďalších nových členoch. Medzi nich patrí od stredy už aj rumunská krajne pravicová Aliancia za úniu Rumunov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773649x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu