Založ si blog

Prerazte so svojim biznisom na lokálnej úrovni – poradíme, ako na to

Existuje celý rad služieb, ktoré fungujú predovšetkým na lokálnej úrovni. Nepotrebujú si hľadať zákazníkov na druhom konci krajiny, pretože najviac potenciálnych zákazníkov majú práve vo svojom okolí. Ak pôsobíte so svojim biznisom v konkrétnej lokalite a chcete osloviť tých, ktorí sú vám nablízku, existuje viacero efektívnych spôsobov ako na to.

Rôzne reštaurácie, kaviarne, kaderníctva, hotely alebo trebárs aj zubári či rôzni remeselníci. To všetko sú príklady prevádzok a zariadení, ktoré svoje služby poskytujú najmä na lokálnej úrovni, spravidla na úrovni konkrétneho mesta či širšieho regiónu. Ani za tou najšikovnejšou kaderníčkou by ste zrejme necestovali z Bratislavy do Košíc a rovnako tak si nedáte opraviť zub v Poprade, ak sa nachádzate práve v Trnave.

Prilákať ľudí z okolia môžete skúsiť outdoorovou reklamou, letáčikmi, prípadne inzerátom v regionálnych novinách. Ide to však aj v online prostredí a my vám priblížime, akým spôsobom.

Základom je lokálne SEO

Ak sa v online marketingu aspoň trochu orientujete, skratku SEO vám určite netreba vysvetľovať. Len pre poriadok teda uveďme, že ide o optimalizáciu webových stránok pre vyhľadávače. Pre optimalizáciu na konkrétnu oblasť slúži tzv. lokálne SEO, vďaka ktorému váš web ľahšie nájdu ľudia vyhľadávajúci určité služby vo vašom okolí.

Ak napríklad opravujete pračky v rámci celého bratislavského kraja, váš web s dobre zvládnutým lokálnym SEO sa bude na rôzne vyhľadávacie fráze, ako napríklad „opravár pračiek Bratislava“ zobrazovať na vysokých pozíciách. Ako na lokálne SEO? Odpoveď na túto otázku nie je vôbec jednoduchá. Medzi najdôležitejšie úkony patrí úprava názvov, titulkov a obsahu jednotlivých podstránok zameraných na konkrétne lokality.

lokalne seo
SEO optimalizácia pre vyhľadávače seo-optimalizacia.eu

Lokálne SEO je sériou viacerých postupov, ktoré určite prinesú želané výsledky. Na ich dosiahnutie ale odporúčame obrátiť sa na odborníkov z Adamovič SEO a neskúšať spôsobom pokus-omyl. Zbytočne sa pripravíte o čas, ktorý budete musieť poctivo venovať skúšaniu a to už nehovoríme o tom, že výsledky vôbec nie sú isté.

Riešte marketing so zameraním na výkonnosť

Na lokálnej úrovni môžu veľmi dobre fungovať aj kampane výkonnostného, teda performance marketingu. Jeho princípy sú postavené na rýchlej návratnosti a rýchlom dosiahnutí krátkodobých cieľov.

Vhodne nastavenou kampaňou budete schopní osloviť veľa ľudí z vášho okolia, pričom je veľká šanca, že mnohí sa napokon stanú vašimi vernými zákazníkmi. Výkonnostný marketing ale nie je jednoduchou disciplínou. Vyžaduje si totiž zber a správne vyhodnocovanie údajov, pričom najmä v prvých dňoch kampaň dodatočne optimalizovať. Preto je určite lepším riešením performance digitálna agentúra, ktorá sa o všetko postará a vy sa zatiaľ budete môcť venovať tomu, čo vám ide najlepšie.

digitalna agentura
Digitálna agentúra lighthousems.sk

Zverte svoju propagáciu svojho lokálneho biznisu napríklad online agentúre Lighthouse Media Solutions a presvedčte sa o tom, že aj s menším rozpočtom je možné dosiahnuť veľmi zaujímavé výsledky.

Od začiatku robte veci na 100 %

Prilákať na základe vyššie uvedených tipov množstvo nových zákazníkov nebude príliš veľký problém. Veľmi vám to však nepomôže, ak vaše služby budú na mizernej úrovni. Preto by ste si mali vaše procesy vo vnútri firmy vyladiť tak, aby ste zvládli aj nápor zákazníkov a aby boli s vašimi službami spokojní.

Veľkou pomocou je v tomto smere ERP systém, vďaka ktorému sa naplno môžete zavŕtať do rôznych čísel a analýz. Pomôžu vám jednotlivé procesy vyladiť a zároveň efektívnejšie riadiť. ERP systém vám umožní sledovať aktuálne čísla, plánovať procesy a vyhodnocovať úspešnosť samostatných projektov. ERP systémy zďaleka nie sú iba pre veľké firmy a presvedčiť sa o tom môžete vďaka systému FLOWii, ktorý sa veľkosti vášho biznisu dokonale prispôsobí.

FLOWii ERP rastie s vašim biznisom a navyše nemusíte platiť žiadne tisíce za nasadenie erp sytému.

Na záver dodajme, že práve na lokálnej úrovni je veľmi dôležitá povesť. Ak sa o vašich službách bude tradovať, že sú najlepšie v okolí, o prísun zákazníkov máte na dlhú dobu postarané.


Zdroj: pixabay.com, seo-optimalizacia.eu, flowii.com, lighthousems.sk

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

Sergej Lavrov

Lavrov varoval západné krajiny, aby si nerobili nároky na Arktídu

17.05.2021 21:43

V dôsledku klimatických zmien je Arktída čoraz prístupnejšou a pre jej strategickú pozíciu, námorne trasy ako aj prírodné zdroje vzbudzuje čoraz väčší záujem štátov vrátane USA a Číny.

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

Guvernér Južnej Karolíny podpísal zákon schvaľujúci popravu zastrelením

17.05.2021 21:23

Od väzenských úradov legislatíva po novom vyžaduje, aby používali elektrické kreslo alebo popravu zastrelením v prípade, že nie je dostupná smrtiaca injekcia.

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23586x
Priemerná čítanosť článkov: 715x

Autor blogu