Založ si blog

Chystáte sa na rekonštrukciu? Niektoré práce sa svojpomocne robiť neoplatí!

Rekonštrukcia domu alebo bytu je spravidla komplexným procesom, ktorý na určitý čas obmedzí váš komfort. Ak si ale všetko dobre naplánujete a natrafíte na šikovných remeselníkov, rekonštrukcia pôjde ako po masle a vy čoskoro budete bývať v lepších podmienkach. Hoci tí šikovnejší si mnohé veci v rámci úprav obydlia zvládnu sami, na niektoré je potrebné obrátiť sa na odborníkov.

Azbest nemôžete likvidovať svojpomocne

Popularita azbestu a eternitu bola v minulom storočí celkom veľká a dôsledkom je ešte stále dosť stavieb, pri ktorých bol tento materiál využitý. Vďaka svojim úžitkovým vlastnostiam a relatívne veľkej dostupnosti sa azbest využíval predovšetkým pri strešných krytinách, rúrach a rôznych obkladoch. Výborné izolačné vlastnosti azbestu ale zďaleka neprevažujú nad jeho škodlivosťou a mnohými zdravotnými rizikami, ktoré predstavuje pre ľudí aj zvieratá. Používanie azbestu tak bolo neskôr zakázané.

Dnes je azbest označený za nebezpečný materiál a jeho likvidáciu môžu vykonávať iba oprávnené subjekty. Pri manipulácii je azbest veľmi karcinogénny a tak si jeho likvidácia vyžaduje nielen profesionálny prístup, ale aj využitie adekvátnych ochranných prostriedkov. Neriskujte svoje zdravie, zistite si likvidácia azbestu cena a nájdite si vo svojom okolí profesionálov, ktorým túto činnosť budete môcť bez obáv zveriť.

likvidácia azbestu
Likvidácia azbestu montescompany.sk

Likvidácia azbestu vás pri rekonštrukcii domu príliš nezdrží, tím profesionálov si s bežným rozoberaním a následnou likvidáciou poradí už za 1-2 dni, lepšiu predstavu samozrejme získate po oslovení odbornej firmy, ako je napríklad Montescompany.

Pri rekonštrukcii strechy sa obráťte na odborníkov

Kvalitná strecha je pre komfort a bezpečnosť bývania nevyhnutná a v rámci väčšej rekonštrukcie sa jej určite oplatí povenovať, najmä ak po rokoch už neslúži tak, ako by mala. Rekonštrukcia strechy by ale mala prebehnúť pod dohľadom odborníka. Na začiatku je potrebné zhodnotiť aktuálny stav a podľa toho naplánovať jednotlivé práce.

V rámci rekonštrukcie strechy na vás čaká viacero veľmi dôležitých rozhodnutí, od posúdenia stavu krovu, cez výber strešnej krytiny až po návrh a rozmiestnenie jednotlivých klampiarskych a strešných doplnkov. Aby ste sa na rekonštruovanú strechu mohli absolútne spoľahnúť, budete potrebovať nielen šikovných majstrov, ale aj kvalitne spracovaný projekt.

Preč so starými odpadovými rúrami

V rámci rekonštrukcie sa nevenujte iba tomu, čo je viditeľné. To dôležité sa totiž často odohráva pod povrchom a kým je všetko v poriadku, spravidla tomu ani nevenujeme pozornosť. Áno, reč je o odpadových rúrach, ktoré vám po rokoch môžu začať spôsobovať ťažkosti. V prípade bežného upchatia vám pomôže krtkovanie wc, ktoré opäť ale patrí do rúk profesionálom. Niekedy však už nemusí stačiť, a to najmä, ak je zdroj problému ďalej v potrubí.

Krtkovanie WC krtkovanie-non-stop.sk

Okrem samotného krtkovania, v prípade problémov s potrubím, vám popri rekonštrukcii odporúčame aj dôkladnú inšpekciu potrubia, ktorú vykonáva aj spoločnosť AB Krtkovanie. Ak sa totiž zistí, že je v zlom stave, môžete jeho výmenu resp. generálnu opravu riešiť v rámci rekonštrukcie. Inšpekcie potrubia sa vykonávajú kamerami na ohybných nástrojoch, s ktorými sa profesionál dostane aj do tých najhoršie dostupných miest potrubného systému.

Nezabudnite na ochranu zdravia

Každý profesionál vie, aká je dôležitá ochrana zdravia pri práci a preto by ste ani vy nemali pracovnú výbavu podceňovať. Platí to samozrejme v prípade, ak sa na rekonštrukcii chcete osobne podieľať. Nenechávajte preto nič na náhodu a podľa vykonávanej činnosti investujte do pracovného odevu a ďalších ochranných pomôcok. Na prácu so stavebným materiálom si vyberte poriadne rukavice a chýbať by vám nemali ani montérky. Ak zase chcete pomáhať pri búraní, určite nezabudnite na ochranu hlavy a očí. Do miest so zhoršenou viditeľnosťou, resp. pri miestach s čulou premávkou nezabudnite ani na reflexné vesty. Ponuka pracovných odevov a ochranných pomôcok je mimoriadne široká, o čom sa môžete presvedčiť na webe odevypracovne.sk.


Zdroj: montescompany.sk, krtkovanie-non-stop.sk, odevypracovne.sk

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

Sergej Lavrov

Lavrov varoval západné krajiny, aby si nerobili nároky na Arktídu

17.05.2021 21:43

V dôsledku klimatických zmien je Arktída čoraz prístupnejšou a pre jej strategickú pozíciu, námorne trasy ako aj prírodné zdroje vzbudzuje čoraz väčší záujem štátov vrátane USA a Číny.

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

Guvernér Južnej Karolíny podpísal zákon schvaľujúci popravu zastrelením

17.05.2021 21:23

Od väzenských úradov legislatíva po novom vyžaduje, aby používali elektrické kreslo alebo popravu zastrelením v prípade, že nie je dostupná smrtiaca injekcia.

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23596x
Priemerná čítanosť článkov: 715x

Autor blogu