Založ si blog

Oplatí sa vám založenie e-shopu pri poskytovaní služieb? V niektorých prípadoch určite áno

Za uplynulé desaťročie sa počet e-shopov na Slovensku znásobil a online nakupovanie už dnes nie je ničím výnimočným. Založiť si dnes e-shop môže prakticky každý a pre mnohé zabehnuté firmy ide o veľmi zaujímavé spestrenie podnikateľskej činnosti. Zistite, či sa oplatí mať e-shop vtedy, ak poskytujete v prvom rade služby a kedy sa radšej sústrediť výlučne na remeslo.

Ako sa dostať k e-shopu?

Mať e-shop dnes vôbec nie je ťažko dosiahnuteľnou métou, ktorá by si vyžadovala veľké investície. Samozrejme, všetko si treba dobre premyslieť, tvorba e-shopu rozhodne nie je záležitosťou, ktorú by ste svojpomocne zvládli za jedno popoludnie. Ide o celú sériu činností, na ktoré treba mať nielen vedomosti, ale aj skúsenosti. Tvorbu e-shopu by ste preto určite mali zveriť odborníkom, prečo?

Ak sa rozhodnete pre tvorbu e-shopu od profesionálov budete mať istotu, že finálne riešenie bude presne vyhovovať vašim potrebám. Každý segment trhu a každý predajca je totiž iný. Celý nákupný proces je potrebné v čo najväčšej miere prispôsobiť nielen vašej cieľovej skupine, ale aj produktom, ktoré budete predávať. V každom prípade je rozdiel predávať pneumatiky, šperky alebo elektroniku a tomu by mal byť prispôsobený aj váš nový e-shop.

Tvorba eshopu na mieru modernewebstranky.sk

Moderný e-shop môžete mať aj vy a vôbec vás to nemusí stáť vaše celoročné úspory. Presvedčí vás o tom aj ponuka spoločnosti Modernewebstranky.sk

E-shop aj pre kreatívne bytosti

Internetový obchod zďaleka nemusí byť iba o predaji produktov, ktoré ste predtým kúpili od svojho dodávateľa. Dostatok vyžitia môže ponúkať aj kreatívnym osobám, ktoré by si radi vytvorili produkt presne na mieru. E-shop tak môže slúžiť aj ako spôsob objednania produktov, ktoré sú upravené podľa individuálnej požiadavky zákazníka.

Zadať si vlastnú grafiku alebo fotografiu, vybrať si darčekový predmet a všetko spojiť do originálneho výrobku na pár klikov znie ako celkom dobrý nápad, najmä ak hľadáte niečo originálne a neopozerané. Takto môže fungovať aj e-shop na vytvorenie fotoknihy, kde si sami vyberiete fotografie a ich usporiadanie. Fotokniha tak bude presne vyzerať podľa vašich predstáv. Skvelým príkladom toho, ako funguje e-shop na vytvorenie fotoknihy je Blumi.photo.

vytvorenie fotoknihy
Vytvorenie fotoknihy podľa vašich predstáv blumi.photo

Nemusíte tak nechávať vaše foto-spomienky iba v počítači, ale môžete s nimi vytvoriť jedinečnú knihu pre vás a vašich blízkych.

E-shop pre pneuservis?

Možno to poznáte, hľadáte pneuservis Bratislava cena, aby ste pre svoje auto zabezpečili prezutie pneumatík čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie. Dostanete sa na neprehľadnú stránku, kde máte problém nájsť hoci aj telefónne číslo a tak z webu znechutene odídete a hľadáte ďalej.

Celé to ale môže vyzerať aj inak. Nájdete si cez vyhľadávač pneuservis vo vašom meste a osloví vás prehľadne spracovaný web s objednávkovým systémom, a presne tak by to už dnes malo vyzerať. Veľmi dobrým príkladom je Pneuservis Pneufol v Bratislave, kde sa viete na termín objednať pomocou niekoľkých kliknutí. 

pneuservis bratislava
Pneuservis Bratislava pneuservis-ba.sk

Založenie e-shopu sa oplatí aj firmám, ktoré primárne poskytujú služby. Jednoduchý e-shop je vhodný aj pre pneuservisy, tobôž ak chcú do predaja zaradiť pneumatiky, zliatinové disky či rôzne iné autodoplnky súvisiace s pneumatikami. Popri svojej hlavnej činnosti môžete vďaka e-shopu dosiahnuť veľmi zaujímavý profit.

E-shop pre remeselníkov?

Rozširovanie online služieb sa nevyhýba ani remeslám. Ak máte web a ponúkate napríklad maľovanie bytov v Bratislave, je dôležité, aby ste na ňom mali prehľadne uvedené všetky kontaktné informácie. Potešia aj fotografie z realizácií, referencie zákazníkov a aspoň orientačný cenník. V tomto smere platí, že e-shop by pre vašich návštevníkov mohol pôsobiť skôr rušivo a zmätočne vzhľadom na to, že pri maliarskych a natieračských prácach sa cena za zákazku určuje individuálne a na základe obhliadky. E-shop teda nie je vhodným rozšírením pre úplne všetky webové stránky.

malovanie bytov bratislava
Maľovanie bytov v Bratislave malovanielux.sk

Zdroj: modernewebstranky.sk pneuservis-ba.sk, malovanielux.sk, blumi.photo, pixabay.com

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449743x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu