Založ si blog

Keď máte outdoorové dobrodružstvá v krvi, toto vám nesmie chýbať

Máte radi horské túry, rôzne výpravy do prírody, prípadne radi tieto dobrodružstvá absolvujete s pomocou techniky, ako sú štvorkolky alebo off-road autá? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako svoje dobrodružstvá ešte vylepšiť. Či už ste drsný zálesák, alebo skôr máte radi outdoor a off-road štýl, určite si nájdete to svoje.

Základom je správny batoh

batohy-patagonia
Batohy Patagonia wilderoben.sk

Absolútnym základom na akúkoľvek dlhšiu výpravu do prírody je adekvátna výbava. Na to, aby ste si mohli so sebou vziať všetky nevyhnutné veci, potrebujete batoh, ktorý vám dopraje nielen dostatok miesta, ale aj vysokú mieru komfortu počas nosenia. Výberu batohu by ste mali venovať náležitú pozornosť a v tomto smere rozhodne nešetrite. Batoh, ktorý vám nebude sedieť, vás totiž bude akurát po celý čas iba otravovať a tak si vaše výpravy do prírody asi príliš neužijete.

Správny turista a zálesák však nemá iba jeden batoh. Vo svojej výbave by ste mali mať viacero modelov ktoré si vyberiete podľa toho, či sa chystáte na dlhú vysokohorskú túru, zimnú lyžovačku alebo na bežnú prechádzku po lese. Perfektným príkladom sú batohy Patagonia, ktoré sú vhodné na rôzne príležitosti a táto značka je dobre známa medzi všetkými outdoor nadšencami. Nech už hľadáte akýkoľvek model batohu, nevynechajte ponuku e-shopu wilderoben, kde nájdete pestrú ponuku batohov a ruksakov.

Vezmite si jedlo so sebou ekologickým spôsobom

Jedlo a dostatočné množstvo tekutín by ste si mali brať na každé jedno dobrodružstvo, a to pre istotu na dlhšie obdobie, ako v prírode plánujete stráviť. Nikdy totiž neviete, ako dlho sa v skutočnosti zdržíte a či vám vaše plány niečo neprekazí. Netreba preto nechávať nič na náhodu a nosiť so sebou radšej dostatok jedla a tekutín.

Základom sú samozrejme konzervy, ktoré nielenže vydržia aj v náročných podmienkach, ale najmä, sú spôsobom ako prenášať a uskladňovať trvanlivé potraviny. Na ľahšie túry si ale pokojne môžete zobrať aj niečo „domáce“, čo si spoločne s priateľmi vychutnáte napríklad pri táboráku. Ak hľadáte vhodné balenie jedla na rôzne opekačky, výlety a ľahšie túry, perfektne vám poslúžia rôzne ekologické obaly na jedlo. Veľmi dobrým príkladom sú aj papierové food boxy, ktoré sú ľahké, recyklovateľné a bezpečne do nich zabalíte rôzne druhy jedál.

papierové food boxy
Papierové food boxy a obaly na jedlo markbal.sk

Vylepšenia pre off-road

Ak vás zaujímajú off-roady, určite viete, že úprava auta do terénu môže byť poriadne ťažkým orieškom. Náročný terén si vyžaduje aj patrične upravené auto a ak ste fanúšikom off-roadov, určite už tušíte o čom bude reč. Ak plánujete so svojim terénnym autom prekonať každú prekážku, potrebovať budete špeciálne pneumatiky, ochranné rámy a mriežky, doplnkové svetelné rampy a zíde sa aj navijak.

Off-roadom do tých najnáročnejších podmienok nemôžu chýbať ani úpravy motorového priestoru. Nielen kvôli vyššiemu výkonu, ale predovšetkým životnosti celého pohonného ústrojenstva. Typickým príkladom sú vzduchové filtre, prípadne inštalácia off-road sústavy nasávania so „šnorchlom“ vyvedeným nad strechu.

Pri príprave vášho off-roadu sa oplatí myslieť na každý detail, takže napríklad aj na rámeček na SPZ. Práve pri inštalácii ochranných rámov je potrebné myslieť na spôsob upevnenia tabuľky s evidenčným číslom vozidla a bežný rámeček na spz. Ak hľadáte ten najlepší spôsob upevnenia ŠPZ, pozrite si ponuku spoločnosti Altigiri a zistíte, že riešenie je jednoduchšie ako by sa mohlo zdať.

ramecek na spz
Rámeček na SPZ altigiri.cz

Zdroj: wilderoben.sk, markbal.sk, altigiri.cz, pixabay.com

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449754x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu