Založ si blog

Vyhrňte si rukávy a využite tieto tri tipy na skrášlenie okolia vášho domu

S príchodom slnečnejších a teplejších dní sa doslova žiada vyjsť na záhradku a užívať si pekné počasie. Ešte predtým si však zazelenané okolie vášho rodinného domu zaslúži malú pozornosť, aby ste sa mohli pokochať pohľadom na krásne upravenú záhradku. Pripravili sme pre vás tri tipy, s ktorými okolie vášho domu povýšite na novú úroveň, a viete čo je najlepšie? Všetko zvládnete aj svojpomocne!

Začnite bránou a oplotením

Začínať budeme paradoxne nie hneď pri dome, ale na okrajoch vášho pozemku. Práve tu sa spočiatku oplatí obrátiť svoju pozornosť. Vzhľad, kvalita a úžitkové vlastnosti oplotenia a brány by ste určite mali vziať do úvahy. Pre vaše návštevy ide takpovediac o „miesto prvého kontaktu“ a tak sa v tomto ohľade určite oplatí mať všetko v poriadku.

Zimné výčiny počasia mohli dať vášmu oploteniu zabrať a to najmä vtedy, ak je vyrobené z prírodných materiálov. Drevené časti je potrebné ošetriť a natrieť. Kovové časti plotu je zas dobré prehliadnuť a ich prípadné hrdzavenie začať riešiť. Vašej pozornosti by nemala uniknúť ani prístupová brána. Ak máte krídlovú bránu, zamerajte svoju pozornosť predovšetkým na pánty. Posuvné brány si zas vyžadujú pravidelné odstraňovanie nečistôt z vodiacej koľajnice.

posuvné brány
Posuvné brány visio.systems

Akékoľvek neštandardné zvuky či obmedzenú hybnosť brány by ste mali okamžite riešiť, kým nedôjde k poškodeniu motora. Vo všeobecnosti sa odporúča, aby aspoň raz ročne vašu posuvnú bránu skontroloval odborník, ktorý sa zameria na pohyblivé súčasti a vyrieši akýkoľvek problém už v začiatkoch. Napriek uvedenému ale platí, že posuvné brány si vyžadujú len minimálnu údržbu. Prehliadnite si realizácie moderných posuvných brán VISIO systems, ktoré vám vrásky na čele rozhodne spôsobovať nebudú.

Zonácia záhrady? Nič zložité!

Jedným z aktuálnych trendov záhradného dizajnu je tzv. zonácia záhrady. Ide o spôsob organizácie záhrady na viacero zón. Ako príklad uveďme, že jedna zóna môže byť určená na váš relax a stretávanie s priateľmi, ďalšia zas bude vyhradená pestovaniu byliniek, tretia zóna bude patriť okrasným rastlinám a štvrtá môže byť určená pre deti. Rozdelenie záhrady na zóny je veľmi dobrým nápadom nielen v prípade svahových, ale aj rovných pozemkov.

Rozdelenie záhrady na zóny zvládnete aj sami, stačí len naplno zapojiť svoju fantáziu a trošku sa „pohrať“. Na oddelenie jednotlivých zón je vhodné použiť betónové obrubníky, ktoré sa dajú jednoducho zakomponovať do prostredia vašej záhrady. Manipulácia s betónovými obrubníkmi je pritom celkom jednoduchá a samotný betón je mimoriadne odolným materiálom, ktorý vám vydrží aj desiatky rokov. Realizácie s využitím betónových obrubníkov si môžete pozrieť na webe spoločnosti StavPlot.

betonové obrubníky
Betónové obrubníky stavebniny-stavplot.sk

Naplánovanie výsadby na záhrade

Práve na jar sa mnohí záhradkári rozhodujú, čím vylepšia svoje „zelené kráľovstvo“. Čoraz väčšiu popularitu si aj u nás získavajú pomerne exotické rastliny, ktoré boli donedávna pestované iba výnimočne.

Tento rok môžete aj vy skúsiť pestovať niečo nové a neobvyklé. Stále populárnejšie sú olivovníky alebo palmy, ktoré vašej záhrade dodajú trochu prímorskej atmosféry. Olivovníky a palmy sa dajú bez väčších problémoch pestovať aj v našich zemepisných šírkach a nejde navyše o nič, s čím by si aspoň minimálne skúsený záhradkár neporadil. Palma či olivovník preto môže byť perfektným spestrením okolia vášho domu. Ak to s pestovaním olivovníka a palmy myslíte vážne, určite sa obráťte na odborníkov z Olivovníky s.r.o., ktorí vás oboznámia so všetkými postupmi a zásadami od výberu, cez výsadbu až po dlhodobé a úspešné pestovanie.

palmy na zahradu
Palmy a olivovníky na záhradu olivovniky.sk

Zdroj: stavebniny-stavplot.sk, olivovniky.sk, visio.systems

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496441x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu