Založ si blog

Inovácie vo vašej firme nemusia byť vždy iba drahé

Mnohé firmy v súčasnosti okrem aktuálnych obáv z protipandemických opatrení odrádza od inovácií aj ich vysoká cena a neistý výsledok. Nie vždy to tak ale musí byť a inovácia nemusí predstavovať ani riziko straty, ani byť nezvratnou. Vaše podnikanie môže byť ešte efektívnejšie a to len s minimálnymi investíciami. Zahoďte preto obavy a poďte sa pozrieť na aktuálne trendy, na ktoré si už možno brúsi zuby aj vaša konkurencia.

Bezpečnosť a hygiena na prvom mieste

Dajte najavo, že vám aktuálna situácia nie je ľahostajná. Za posledné mesiace sa toho vo fungovaní mnohých prevádzok zmenilo veľmi veľa. Tie, ktoré mali to šťastie a nemuseli mať zavreté sa razom ocitli pred otázkou, ako budú dodržiavať platné opatrenia. Aj po ich zmiernení sa vyššia úroveň hygieny stane akýmsi novým štandardom, čo samo o sebe nie je na škodu veci, no bude si vyžadovať vašu prípravu.

Ak ste vašu prevádzku nemuseli zavrieť, prípadne sa už chystáte opätovne otvoriť, zrejme viete o čom bude reč. Jedným z opatrení, ktoré je potrebné dodržať je aj zabezpečenie možnosti dezinfikovania rúk pre vašich návštevníkov. Nech už potrebujete túto možnosť sprostredkovať pri vchode do prevádzky, alebo na toaletách, dávkovače na dezinfekciu budú vašim neoceniteľným pomocníkom.

bezdotykový dávkovač na dezinfekciu
Bezdotykový dávkovač dezinfekcie Ecostep

A ako vám dávkovače na dezinfekciu pomôžu k vyššej efektivite? Dávkovače dezinfekcie Ecostep dokážu presne dávkovať dezinfekčný prostriedok, čo znamená, že nedochádza k plytvaniu a zároveň, okolie s dávkovačom zostane čisté. Stačí skrátka prísť, počkať na dávku prostriedku a o nič ostatné sa už netreba starať. V konečnom dôsledku si tak ušetríte množstvo času a tiež dezinfekčného prostriedku.

Kúsok prírody priamo na stene v kancelárii alebo predajni

Premýšľate nad tým ako oživiť vaše kancelárie či predajné priestory? Bežný kvetináč s izbovou rastlinou alebo umelecký výjav na stene nie je určite krokom vedľa, no dá sa to už aj lepšie. Doprajte svojim firemným priestorom jedinečný dotyk prírody, ktorý je k tradičným spôsobom oživenia priestoru vynikajúcou alternatívou. Viete, ako oživiť nudnú zasadačku bez okien alebo tmavé priestory vo vašej predajni? Nič lepšie ako machové obrazy od Naturaldesign na tento účel nenájdete a prečo to tak je?

machove obrazy do kancelarie
Machový obraz do kancelárie naturaldesign.sk

Machové obrazy sú vyrobené zo skutočného machu, nejde teda o žiadnu umelú napodobeninu. Na výrobu týchto obrazov sa využíva spravidla islandský lišajník, ktorý je nenáročný na starostlivosť a zároveň perfektne oživí každý priestor. V prípade machových obrazov nejde iba o ich vizuálnu stránku. Svojím sfarbením majú pozitívny vplyv na psychiku a aj tmavé miesto bez okien krásne oživia. Zároveň obohacujú ovzdušie miestnosti o kyslík, pohlcujú prach a zároveň výborne izolujú zvuky. Veľkoformátové machové obrazy sú napríklad vhodnou voľbou aj vtedy, ak chcete dosiahnuť vysokú mieru zvukotesnosti steny.

Oplatí sa mať poriadok vo veciach

Máte vo firme nastavené procesy podľa intuície, prípadne zvyku, alebo máte skutočne potvrdené, že tieto procesy sú naozaj najefektívnejšie? Nezatvárajte oči pred ďalším progresom a nerobte veci len zo zvyku. Súčasťou príbehu mnohých úspešných firiem je pravidelné prehodnocovanie svojho prístupu. Jednou z ciest, ako sa dostať k cenným údajom a zlepšiť prístup ku klientom je používanie CRM systému.

Opäť, ani v tomto prípade nejde o nič zložité, prípadne drahé. CRM FLOWii vám umožní vytvoriť prehľadnú databázu vašich zákazníkov a ďalej s touto databázou pracovať. Môžete tak podrobnejšie vyhodnocovať zákaznícke správanie a s týmito informáciami ďalej pracovať. Už sa vám nestane, že by ste zabudli vypracovať a odoslať cenovú ponuku, odpovedať na e-mail, prípadne si s klientom dohodnúť stretnutie. Od prvého kontaktu až po realizáciu zákazky, bude pre vás CRM systém veľmi užitočnou pomôckou. Skúsiť ho navyše môžete celkom nezáväzne.

crm reporty
Reporty a výsledky obchodných aktivít vďaka CRM systému flowii.com

Zdroj: eshop.ecostep.sk, naturaldesign.sk, flowii.com

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Rekonštrukcia starej garáže: od podlahy až po strechu

14.05.2021

Nebolo vždy zvykom, aby bola garáž súčasťou domu. Častým výsledkom pristavovania sú samostatne stojace a nezateplené garáže. Problém však nastáva, ak dôjde k rekonštrukcii domu a samotnej garáži sa už nevenuje žiadna pozornosť. Napokon, kvôli havarijnému stavu sa stará garáž stane akurát tak skladiskom pre nepotrebné veci bez toho, aby plnila svoj [...]

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Rudno nad Hronom / Povodeň / Potopa /

Nad obcou Rudno nad Hronom sa pretrhla nádrž, hlásia jednu obeť

17.05.2021 17:48, aktualizované: 20:25

Voda pretekala cez celú obec a zatopila pivnice rodinných domov. Hasiči budú z jedného domu zachraňovať tri osoby, ktoré sa nedokážu svojpomocne dostať von.

Zuzana Čaputová

Čaputová: LGBTI ľudia sú aj v roku 2021 terčom nadávok, šikany či fyzických útokov

17.05.2021 17:22

Prezidentka na to upozornila pri príležitosti dňa boja proti homofóbii a transfóbii. Vyzvala ľudí, aby nedali vo svojom živote priestor žiadnym prejavom násilia, diskriminácie a nevraživosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23567x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu