Založ si blog

Inovácie vo vašej firme nemusia byť vždy iba drahé

Mnohé firmy v súčasnosti okrem aktuálnych obáv z protipandemických opatrení odrádza od inovácií aj ich vysoká cena a neistý výsledok. Nie vždy to tak ale musí byť a inovácia nemusí predstavovať ani riziko straty, ani byť nezvratnou. Vaše podnikanie môže byť ešte efektívnejšie a to len s minimálnymi investíciami. Zahoďte preto obavy a poďte sa pozrieť na aktuálne trendy, na ktoré si už možno brúsi zuby aj vaša konkurencia.

Bezpečnosť a hygiena na prvom mieste

Dajte najavo, že vám aktuálna situácia nie je ľahostajná. Za posledné mesiace sa toho vo fungovaní mnohých prevádzok zmenilo veľmi veľa. Tie, ktoré mali to šťastie a nemuseli mať zavreté sa razom ocitli pred otázkou, ako budú dodržiavať platné opatrenia. Aj po ich zmiernení sa vyššia úroveň hygieny stane akýmsi novým štandardom, čo samo o sebe nie je na škodu veci, no bude si vyžadovať vašu prípravu.

Ak ste vašu prevádzku nemuseli zavrieť, prípadne sa už chystáte opätovne otvoriť, zrejme viete o čom bude reč. Jedným z opatrení, ktoré je potrebné dodržať je aj zabezpečenie možnosti dezinfikovania rúk pre vašich návštevníkov. Nech už potrebujete túto možnosť sprostredkovať pri vchode do prevádzky, alebo na toaletách, dávkovače na dezinfekciu budú vašim neoceniteľným pomocníkom.

bezdotykový dávkovač na dezinfekciu
Bezdotykový dávkovač dezinfekcie Ecostep

A ako vám dávkovače na dezinfekciu pomôžu k vyššej efektivite? Dávkovače dezinfekcie Ecostep dokážu presne dávkovať dezinfekčný prostriedok, čo znamená, že nedochádza k plytvaniu a zároveň, okolie s dávkovačom zostane čisté. Stačí skrátka prísť, počkať na dávku prostriedku a o nič ostatné sa už netreba starať. V konečnom dôsledku si tak ušetríte množstvo času a tiež dezinfekčného prostriedku.

Kúsok prírody priamo na stene v kancelárii alebo predajni

Premýšľate nad tým ako oživiť vaše kancelárie či predajné priestory? Bežný kvetináč s izbovou rastlinou alebo umelecký výjav na stene nie je určite krokom vedľa, no dá sa to už aj lepšie. Doprajte svojim firemným priestorom jedinečný dotyk prírody, ktorý je k tradičným spôsobom oživenia priestoru vynikajúcou alternatívou. Viete, ako oživiť nudnú zasadačku bez okien alebo tmavé priestory vo vašej predajni? Nič lepšie ako machové obrazy od Naturaldesign na tento účel nenájdete a prečo to tak je?

machove obrazy do kancelarie
Machový obraz do kancelárie naturaldesign.sk

Machové obrazy sú vyrobené zo skutočného machu, nejde teda o žiadnu umelú napodobeninu. Na výrobu týchto obrazov sa využíva spravidla islandský lišajník, ktorý je nenáročný na starostlivosť a zároveň perfektne oživí každý priestor. V prípade machových obrazov nejde iba o ich vizuálnu stránku. Svojím sfarbením majú pozitívny vplyv na psychiku a aj tmavé miesto bez okien krásne oživia. Zároveň obohacujú ovzdušie miestnosti o kyslík, pohlcujú prach a zároveň výborne izolujú zvuky. Veľkoformátové machové obrazy sú napríklad vhodnou voľbou aj vtedy, ak chcete dosiahnuť vysokú mieru zvukotesnosti steny.

Oplatí sa mať poriadok vo veciach

Máte vo firme nastavené procesy podľa intuície, prípadne zvyku, alebo máte skutočne potvrdené, že tieto procesy sú naozaj najefektívnejšie? Nezatvárajte oči pred ďalším progresom a nerobte veci len zo zvyku. Súčasťou príbehu mnohých úspešných firiem je pravidelné prehodnocovanie svojho prístupu. Jednou z ciest, ako sa dostať k cenným údajom a zlepšiť prístup ku klientom je používanie CRM systému.

Opäť, ani v tomto prípade nejde o nič zložité, prípadne drahé. CRM FLOWii vám umožní vytvoriť prehľadnú databázu vašich zákazníkov a ďalej s touto databázou pracovať. Môžete tak podrobnejšie vyhodnocovať zákaznícke správanie a s týmito informáciami ďalej pracovať. Už sa vám nestane, že by ste zabudli vypracovať a odoslať cenovú ponuku, odpovedať na e-mail, prípadne si s klientom dohodnúť stretnutie. Od prvého kontaktu až po realizáciu zákazky, bude pre vás CRM systém veľmi užitočnou pomôckou. Skúsiť ho navyše môžete celkom nezáväzne.

crm reporty
Reporty a výsledky obchodných aktivít vďaka CRM systému flowii.com

Zdroj: eshop.ecostep.sk, naturaldesign.sk, flowii.com

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449738x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu