Založ si blog

Dajte svoje auto po zime opäť do formy

Hoci to tak na viacerých miestach Slovenska ešte nevyzerá, jar je už skutočne tu a spolu s ňou aj obdobie, kedy sa zapĺňajú pneuservisy a autoumyvárky. Každé auto si po zime zaslúži istú dávku pozornosti a za spoľahlivú službu počas zimy aj odmenu nejakou drobnosťou. Zistite, čo by ste pred letnou sezónou nemali zabudnúť.

Naplánujte si návštevu pneuservisu

Pneumatiky sú tým jediným čo spája vaše auto s vozovkou a čo sa týka starostlivosti, prvá priečka im patrí zaslúžene. Jazdiť celoročne na zimných starších pneumatikách sa vám môže škaredo vypomstiť, najmä po výdatných letných prehánkach. Výmena za letné pneumatiky s lepšou priľnavosťou by teda pre každého zodpovedného motoristu mala byť samozrejmosťou.

Prezutie na leto, uskladnenie zimných pneumatík a k tomu všetkému aj starostlivosť o hliníkové disky. To sú základné úkony, ktoré by vám mal sprostredkovať každý pneuservis. Vždy je dobré, ak sa na pneumatiky pri sezónnom prezúvaní pozrie odborník a postará sa o ich kontrolu a vyváženie. Najmä na starších pneumatikách sa môžu ľahko vytvoriť drobné prasklinky a rôzne nepatrné poškodenia, ktoré ale môžu do budúcnosti predstavovať riziko.

Pneuservis Bratislava pneuservis-ba.sk

Nájdite si pneuservis vo vašom blízkom okolí. Ak napríklad hľadáte pneuservis Bratislava bez čakania a so službami na vysokej úrovni, obráťte sa na Pneuservis Pneufol, v ktorom sa o obutie vášho auta príkladne postarajú. 

Dôkladne vyčistite auto zvnútra aj zvonku

Po zime si vaše auto zaslúži poriadnu očistu zvnútra aj zvonku. Nestačí pritom zájsť do umývacej linky s kefami, na dôkladné vyčistenie si vyhraďte dostatok času a povenujte sa mu naozaj poctivo.

Prečo radšej ručne? Počas zimy sa v odvodových drážkach a záhyboch karosérie mohli zbierať nečistoty a soľ. Tieto odvodové drážky sa následne môžu upchať, čo vedie spravidla k zatekaniu do auta. Poriadne teda vyčistite všetky odtoky a záhyby v karosérii. Aby bol výsledok vašej snahy ešte trvácnejší, aplikujte na lak ochranný vosk.

Pri jarnej očiste auta nevynechajte ani interiér, ktorému zima dáva tiež zabrať. Ošetrenie plastových častí, vysávanie a tepovanie by malo byť v tomto prípade samozrejmosťou. Počas zimy musel interiér odolávať nanosenej špine, vlhkosti a snehu, preto je poriadne čistenie rozhodne na mieste.

Na vylepšenie vzhľadu auta stačí niekedy málo

Po návšteve pneuservisu a dôkladnom umytí nastáva čas na prípadné úpravy, ktorými môžete ľahko vylepšiť vzhľad vášho auta. Stále populárnejšie sú tzv. bezrámikové držiaky ŠPZ, ktoré nebudú nijako narúšať vzhľad prednej a zadnej časti vášho auta.

drzak spz
Držák na SPZ altigiri.cz

Je to jednoduché, stačí si zakúpiť minimalistický držák spz a následne ho už iba namontovať. Rozmery držiaku sú prispôsobené rozmerom tabuľky s evidenčným číslom a tak budete okolo samotnej tabuľky vidieť iba veľmi tenký okraj. Z väčšej diaľky si tento držiak prakticky ani nevšimnete.

Inšpirujte sa profesionálmi

Ako je možné, že niektoré autá pôsobia stále čisto? Inšpirovať sa môžete profesionálmi z GO Limousine, ktorí zabezpečujú transfery na letiská a prémiovú taxi službu. Práve v tomto segmente je tlak na kvalitu a čistotu vozidiel veľmi vysoký, ak si napríklad objednáte taxi vienna bratislava, určite sa nechcete takmer hodinu viesť v špinavom aute. Či sneží, prší alebo svieti slnko, vozidlá musia byť vždy dokonale čisté.

Základom je pravidelné dôkladné čistenie ručným spôsobom, ktorými sa odstránia nečistoty aj z ťažko dostupných miest. Nemenej dôležité je ale aj pravidelné čistenie, ktoré má na starosti samotný šofér. Súčasťou výbavy sú rôzne handričky a spreje, ktoré akékoľvek nečistoty rýchlo odstránia. Drobné čistenie prebieha po každej zákazke, tak aby si maximálnu čistotu mohol užiť aj ďalší zákazník. Zázračný recept v tomto smere neexistuje, je to skutočne o dôslednosti a s cieľom urobiť pre zákazníka maximum.

Taxi Bratislava Viedeň bratislava-airport-taxi.com

Zdroj: pneuservis-ba.sk, altigiri.cz, bratislava-airport-taxi.com, pixabay.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496416x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu