Založ si blog

Dajte svojou firemnou kultúrou najavo váš pozitívny vzťah k životnému prostrediu

Koncepty trvalo udržateľného rozvoja sú stále aktuálnejšie v rôznych menších firmách naprieč všetkými segmentmi. Dajte dostatočne najavo, že vám záleží na životnom prostredí a vaše podnikateľské aktivity realizujete tak, aby mali čo najmenší dopad na prírodu. Často ide o detaily, ktoré však pri dôslednom dodržiavaní môžu mať veľký efekt. Zistite, ako na to a čo vám tento postoj prinesie.

Výrazy ako bio, raw, eko sa už dnes pomaly stávajú bežnou súčasťou našich životov. Imidž „zelenej firmy“ vám môže veľa priniesť, a to nielen z pohľadu vášho fungovania, ale aj získavania nových zákazníkov. Preto je určite dobré sa inšpirovať a dať najavo, že vám životné prostredie nie je ľahostajné. Ako to zvládnuť? Máme pre vás niekoľko tipov.

Čo o firme prezrádzajú kancelárie?

Veľmi veľa o vašej firme napovedajú obchodné priestory. Práve v tých miestach, kde vás navštevujú vaši klienti, by ste mali zreteľne komunikovať vaše postoje. Aj obyčajné kancelárie teda dokážu o vašej firme prezradiť viac ako si možno myslíte.

Presvetlenie miestností, čistota, umiestnenie rastlín, obrazov a iných dekorácií, toto všetko vplýva na vnímanie určitého priestoru. Ak chcete aby sa vaši návštevníci cítili príjemne, mali by ste si dôkladne zvážiť umiestnenie jednotlivých prvkov. Je logické, že v prípade potreby vyjadrenia eco-friendly postojov by ste mali v čo najväčšej miere využívať prírodné materiály. Ako na to v praxi?

korkove steny
Korkové steny naturaldesign.sk

Stále obľúbenejším riešením tzv. biofilické prvky. Ide o prírodné materiály, ako napríklad machy alebo korok, ktoré sa inštalujú priamo na stenu. Dajú sa perfektne zapracovať prakticky do akéhokoľvek priestoru a vytvárajú doslova úžasnú atmosféru. Prírodné tapety pôsobia nielen zaujímavo, ale doslova prinášajú do interiérov prírodu a pohodu. Ak máte záujem o korok na stenu, alebo inštaláciu pôsobivých zelených machov, v Naturaldesign nájdete presne to, čo hľadáte.

Ako začať s úpravami?

Rozhodli ste sa zveľadiť svoje kancelárie a obohatiť ich o prírodné prvky? Ako prvé by ste mali začať s prípravou, pretože práve tá je základom úspechu. Prírodné tapety je potrebné inštalovať na čisté a vyrovnané steny, aby bol výsledný efekt čo najlepší. Využite preto maľovanie firiem Bratislava, prípadne si vyberte iné mesto, ktoré je k vám bližšie. Maľovanie kancelárskych priestorov je „disciplínou“ ktorú by ste určite mali zveriť odborníkom.

Okrem toho, ak sa rozhodnete pre korok alebo mach, ostatné steny nemusia ostať biele, ale môžete ich farebne prispôsobiť. Týmto spôsobom ľahko vytvoríte kancelárie alebo zasadacie miestnosti imitujúce prales, púšť alebo trebárs aj zelené lúky. Skúste vymeniť obyčajnú bielu za iné farby, ktoré vo vašich kanceláriách vytvoria príjemnú atmosféru. Ak sa chcete poradiť o výbere konkrétnych farieb na steny, Maľovanie LUX je partnerom, ktorý vaše kancelárie premení na miesta plné inšpirácií.

malovanie firiem bratislava
Maľovanie firemných priestorov v Bratislave malovanielux.sk

Budovanie eco-friendly firemnej kultúry je aj o detailoch

Budovanie eco-friendly firemnej kultúry má rôzne podoby. Zapájať sa môžete do rôznych aktivít a ekologických programov. Vysádzanie stromčekov, upratovanie verejných priestorov alebo napríklad dôsledné triedenie odpadov. Možností, ako dať najavo svoje postoje je veľa a často ide doslova o detaily.

Ak chcete začleniť udržateľnosť do svojej firemnej kultúry, mali by ste každého zamestnanca resp. člena vášho tímu s touto filozofiou dôkladne oboznámiť. Ekologicky udržateľné riešenia môžete začať bez veľkých investícií uplatňovať na rôznych úrovniach. Jedným z nich je, ak začnete využívať výlučne bio boxy na jedlo, alebo akékoľvek plastové riady nahradíte ekologickejšou alternatívou.

bio boxy na jedlo
Papierové boxy na jedlo markbal.sk

Na záver, máme ešte jednoduchý tip. Aby bola vaša firma viac eco-friendly mali by ste zvážiť, aké obaly používate. Mali by byť výlučne z recyklovateľných materiálov, čo už dnes neznamená prakticky žiadne obmedzenia, keďže ich ponuka je mimoriadne široká. V tomto smere pre vás bude určite zaujímavá ponuka spoločnosti Markbal, kde nájdete moderné obalové materiály, dekorácie a riady na rôzne príležitosti. 


Zdroj: pixabay.com, naturaldesign.sk, malovanielux.sk, markbal.sk

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449742x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu