Založ si blog

Rozvod a peniaze pre deti: Ako sa vyznať vo výživnom?

rozvod

Rozvod je náročná životná udalosť, ktorá je plná emócií, ťažkých rozhodnutí a prináša so sebou mnoho otázok. Na jednej strane spracovávame vlastné pocity a zároveň sa vynárajú otázniky ohľadom budúcnosti detí a výživného. Čo je dôležité pri riešení výživného pre vaše dieťa?

Povinnosť platiť výživné

Rodičia dieťaťa majú zo zákona povinnosť podieľať sa na výžive svojich detí až do času, kým sa deti nevedia o seba postarať samé. Výživné na maloleté dieťa sa platí rodičovi, v ktorého starostlivosti dieťa žije. Experti z advokátskej kancelárie vám určite poradia nečakať a hneď sa obrátiť na súd s návrhom na určenie výživného.

Spôsob určenia výživného

Koľko peňazí potrebuje moje dieťa? Určenie výživného na dieťa sa posudzuje individuálne – na základe potrieb dieťaťa a možností rodičov.

Súd prihliada na rôzne faktory, ako sú náklady na stravu, oblečenie, školu, hygienu, zdravotnú starostlivosť a iné výdavky spojené s dieťaťom. Dokonca sa berú do úvahy aj výdavky spojené s vybraným športom alebo umeleckou činnosťou, ktorej sa dieťa venuje.

Minimálna výška výživného

Podľa zákona sa stanovuje minimálna výška výživného ako 30 % životného minima a určuje sa pre každý rok samostatne.

chlapec a hracky

Dohoda o zvýšení výživného

Je s bývalým partnerom možná dohoda o zvýšení výživného? Rodičia sa môžu na výške výživného dohodnúť aj mimosúdne. Takáto rodičovská dohoda však musí byť schválená súdom, aby bola vymáhateľná.

Čo robiť v prípade, že sa možnosti rodiča alebo potreby dieťaťa zmenia? Rodič má právo podať na súd návrh na zvýšenie výživného.

Ak práve riešite otázku výživného alebo jeho zvýšenia, určite sa obráťte na advokátsku kanceláriu, ako je Advokátska kancelária GKG, a využite komplexnú právnu pomoc.


Foto: elements.envato.com

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

Czech Republic Presidential Election

Hnutie ANO vystúpi z europarlamentnej frakcie Obnovme Európu

21.06.2024 11:10

Podľa Babiša by hnutie v politickej skupine RE nemohlo presadzovať svoj volebný program, s ktorým išlo do eurovolieb.

Tibor Gašpar

Smer avizuje v lex atentát zmeny, obciam nemajú hroziť sankcie

21.06.2024 10:35, aktualizované: 10:58

V balíku zákonov lex atentát dôjde v druhom čítaní k zmenám.

prach

Na Slovensko prúdi saharský prach. Pripravme sa na konšpirácie: Zlí Američania nás trovia z lietadiel

21.06.2024 10:33

Tak ako to už býva, aj tento fenomén vyvoláva u nadšencov konšpiračných teórií nutkanie naštartovať počítač a zakonšpirovať si.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773608x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu