Založ si blog

Toto sú 3 najčastejšie chyby v e-mail marketingu, ktoré vás môžu vyjsť poriadne draho. Poznáte ich?

email marketing

E-mail marketing dokáže byť veľmi efektívnym nástrojom pre budovanie vzťahu so zákazníkmi, zvyšovanie povedomia o značke a samozrejme aj zvyšovanie predajov. V skutočnosti však nejde iba o budovanie databázy a pravidelné posielanie e-mailov. Celý e-mail marketing je komplexnou záležitosťou, pri ktorej nie je také ťažké spraviť chybu a pripraviť si poriadne krušné chvíle. Zamerali sme sa na 3 najčastejšie chyby v e-mail marketingu, ktorým sa treba určite vyhnúť.

Kúpená databáza e-mailových kontaktov

Budovanie databázy e-mailových kontaktov si vyžaduje čas, splnenie zákonných podmienok a jej spôsob by mal zodpovedať tomu, aká je vaša marketingová stratégia. Skratka síce existuje, no dokáže byť veľmi zradná! Tou je nákup databáz s tisíckami e-mailových kontaktov, vôbec však nejde o dobrý nápad. 

Nielenže takéto nakladenie s údajmi môže byť protizákonné, ale dostanete kontakt na ľudí, ktorí vám súhlas s odosielaním ponúk nikdy neudelili. Akýkoľvek e-mail tak budú považovať za spam, čo môže byť katastrofou pre povesť vašej značky. Takýto nákup je navyše „mačkou vo vreci“, pretože si nikdy skutočne neoveríte, koľko z kúpených e-mailových adries sa aj používa.

Príliš časté posielanie e-mailov

Nič netreba preháňať, čo platí to aj o frekvencii a početnosti newsletterov. Je vhodné dosiahnuť určitú pravidelnosť, no ak budete vaše kontakty bombardovať e-mailmi aj niekoľkokrát denne, čakajte, že sa vám z databázy začnú odhlasovať. Nepíšte preto e-maily nasilu, len aby ste niečo napísali a odoslali, skôr zaveďte tematické dni a pripomínajte sa nanajvýš pár krát do mesiaca. 

newsletter

Posielanie nerelevantných ponúk

E-mailový marketing funguje najlepšie tým, ktorí sa vzorne venujú segmentácii. Je ideálne, ak máte vytvorených viacero skupín subscriberov, na ktorých budete cieliť zvlášť podľa ich špecifických potrieb. Mladší, starší, muži, ženy, nie každému sa v e-mail newsletteroch musíte prihovárať rovnako. Čím relevantnejšie budú vaše e-maily, tým lepšie výsledky od nich môžete očakávať.


Foto: elements.envato.com

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ schválili rokovacie rámce pre prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23

Medzivládna konferencia s oboma krajinami sa uskutoční budúci utorok v Luxemburgu.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

orban, leyenova

Procaccini: Ak chce Orbán vstúpiť k reformistom, musí podporiť Ukrajinu. Babiš končí vo frakciách

21.06.2024 11:10, aktualizované: 12:24

ECR požaduje po Fidesze podobné kroky, ako po ďalších nových členoch. Medzi nich patrí od stredy už aj rumunská krajne pravicová Aliancia za úniu Rumunov.

Tibor Gašpar

Smer avizuje v lex atentát zmeny, obciam nemajú hroziť sankcie

21.06.2024 10:35, aktualizované: 10:58

V balíku zákonov lex atentát dôjde v druhom čítaní k zmenám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773622x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu