Založ si blog

Pracujete v Holandsku a vaše deti žijú na Slovensku? Stále máte nárok na prídavky na dieťa z Holandska

Pokiaľ ste odišli za prácou do Holandska spolu s vašimi deťmi, prídavky na dieťa v Holandsku sú pre vás samozrejmosťou. Vedeli ste, že nárok na holandské rodinné prídavky máte, aj keď vaše deti zostali na Slovensku? Zverte vybavenie rodinných prídavkov z Holandska odborníkom zo Slovenska a máte o jednu starosť menej.

Prídavky na dieťa v Holandsku pre Slovákov

Základom pre podanie žiadosti o rodinné prídavky v Holandsku (takzvané Kinderbijslag) je, že oficiálne žijete a pracujete v Holandsku. Prípadne mimo Holandska, no vaším zamestnávateľom je holandská spoločnosť.

Zároveň máte zabezpečené sociálne a zdravotné poistenie, ktoré sa taktiež odvádza v krajine tulipánov.

Rodinné prídavky z Holandska na dieťa na Slovensku

Nárok na prídavky na dieťa v Holandsku má rodič na vlastné aj nevlastné deti, s ktorými žije v spoločnej domácnosti (teda aj na deti z predchádzajúcich vzťahov).

Prvým príkladom môže byť úplná rodina, kde o holandské prídavky žiada rodič, ktorý pracuje v Holandsku, pričom druhý rodič a dieťa sú na Slovensku.

Ďalším príkladom je situácia, keď rodičia žijú a pracujú v Holandsku a deti žijú na Slovensku. Tu sa o ne stará príbuzný, napríklad starý rodič. V tomto prípade podáva žiadosť o rodinné prídavky ten, s kým žije dieťa na Slovensku.

Žiadosť o prídavky na dieťa z Holandska môže dokonca podať aj rozvedená matka, ktorá žije s dieťaťom na Slovensku, pričom bývalý manžel žije a pracuje v Holandsku.

Ak je vaša životná situácia akákoľvek, poraďte sa s profesionálnymi konzultantmi a získajte benefit, na ktorý máte legálny nárok.

Vybavenie Kinderbijslag v spolupráci s expertmi

Prídavky na dieťa z Holandska schvaľuje a vypláca úrad Sociale Verzekeringsbank (skratkou SVB), ktorý posudzuje každý prípad individuálne. Ak si chcete proces vybavenia holandských prídavkov na dieťa zjednodušiť, obráťte sa na sociálno-ekonomickú poradenskú spoločnosť zo Slovenska.

Tip odborníkov: Okrem zaslania žiadosti a úspešného vybavenia sa oplatí s týmto úradom aktívne komunikovať. Všetky zmeny, ktoré vzniknú vo vašej rodine (ukončenie práce, zmena práce, sťahovanie), hláste SVB do 6 týždňov.

Okrem dobrej znalosti holandského sociálneho systému majú konzultanti veľa skúseností s rôznymi životnými situáciami svojich klientov, preto vám poradia skutočne odborne a profesionálne. Jednoducho tak, aby vám každý štvrťrok prišla na účet plná výška prídavkov na dieťa z Holandska.

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ sa dohodli na začatí prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23, aktualizované: 13:27

Ministri krajín EÚ začnú rokovania v Luxemburgu v utorok popoludní.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773702x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu