Založ si blog

Moderné trendy pre žiarivo biely úsmev – od tradičnej kefky k domácemu bieleniu

domace bielenie zubov

Pravidelné umývanie zubov je dobrým príkladom zvyku, ktorý sa stane neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Vôbec nad ním nepremýšľame, len ho proste robíme. V pozadí tejto činnosti je túžba po zdravých zuboch a krásnom úsmeve. Čo iné môžete urobiť pre žiarivo biely úsmev v pohodlí domova?

Základné kroky správnej domácej dentálnej hygieny

Čistenie zubov dva alebo tri razy denne zubnou kefkou a zubnou pastou patrí k základnej starostlivosti o zuby. Dôležitý je správny výber zubnej kefky. Vo všeobecnosti sa odporúčajú kefky s malou hlavicou a jemnými štetinami. Pokiaľ ide o zubnú pastu, má obsahovať flourid, keďže pomáha chrániť zuby pred kazmi a posilňuje sklovinu.

Ďalším krokom je správny postup a dĺžka čistenia zubov. Jemnými krúživými pohybmi prejdite každý zub zo všetkých strán. Určite nezabúdajte na ťažko dostupné zadné zuby a očistite aj jazyk.

Pre dokonalé vyčistenie zubov sa oplatí použiť zubnú niť. Pravidelné dočistenie zubov zubnou niťou napomáha odstraňovať zubný povlak i prebytočné kúsky jedla spomedzi zubov.

Úlohu manuálnej zubnej kefky zvyknú v súčasnosti nahrádzať elektrické alebo sonické zubné kefky. Pri výbere sa spoľahnite na odbornú pomoc, respektíve to konzultujte s vaším zubným lekárom.

Moderné trendy pre domáce bielenie zubov

Vek, druhy konzumovaných potravín i naše návyky spôsobujú, že zuby časom dostávajú žltý či šedý povlak. Práve vtedy začíname hľadať možnosti, ako navrátiť zubom ich pôvodnú belosť.

Na jednej strane je množstvo receptov pre domáce bielenie zubov. Na druhej strane je niekoľko voľnopredajných možností vybielenia zubov v pohodlí domova. Môže ísť o formu bieliacej zubnej pasty, bieliaceho pera, bieliacich pásikov či kompletnej sady na bielenie zubov.

Pohodlnou a diskrétnou formou sú bieliace pásiky, ktoré vám pomôžu odstrániť nažltnutý odtieň vašich zubov v krátkom čase. Obsah látok a ingrediencií, ktoré sa používajú pri profesionálnom bielení zubov, samozrejme tu v nižšej koncentrácii, jednoduchá aplikácia a rýchla dostupnosť v obchodoch (aj online) patria k hlavným dôvodom, prečo si vybrať na bielenie zubov práve tieto výrobky.

bieliace pasky na zuby

Kým sa rozhodnete pre nákup akéhokoľvek typu bieliacich pásikov, poraďte sa so svojím zubným lekárom, ktorý pozná vaše zuby najlepšie.

Určite si vyberte značku, ktorá je celosvetovo známa a má dobré referencie aj mimo hraníc Slovenskej republiky. Ako príklad si zadajte do vyhľadávača na internete „bělící pásky na zuby“ a zistíte situáciu u našich susedov.

Nezabúdajte, že pravidelná preventívna prehliadka u zubára a včasné odstránenie zubných kazov, ako aj pravidelná návšteva dentálneho hygienika tvorí stále podstatnú a významnú časť starostlivosti o zdravé a krásne zuby.


Foto: elements.envato.com

Ako funguje aviváž?

25.02.2024

Aviváže fungujú tak, že vlákna vášho oblečenia pokrývajú tenkou vrstvou chemických látok, zvyčajne známych ako kvartérne amóniové zlúčeniny. Táto vrstva znižuje trenie medzi vláknami, čo vedie k hladšej a jemnejšej štruktúre. Okrem toho často obsahujú látky, ktoré dodávajú oblečeniu hodvábny pocit, takže sa pohodlnejšie nosí. Ako alternatívu aviváže [...]

Osvetlite svoj život: Očarujúci svet sviečok

23.02.2024

Sviečky sú už po stáročia zdrojom svetla a tepla, pričom prekročili svoje praktické účely a stali sa symbolom pohodlia, relaxu a atmosféry. V dnešnom rýchlom svete, kde technológia často dominuje nášmu okoliu, môže jednoduché blikanie plameňa sviečky ponúknuť pokojný únik z reality. Pridajte sa k nám pri objavovaní očarujúceho sveta sviečok Giovani, pričom sa [...]

Kindergeld Deutschland – Kedy máte nárok na rodinné prídavky z Nemecka?

21.02.2024

Život a práca v Nemecku prináša pre Slovákov niekoľko sociálnych výhod. Nezanedbateľnou položkou je Kindergeld. Rodinné prídavky v Nemecku sú stanovené na 250 € mesačne na dieťa, čo predstavuje sumu 3 000 € ročne. Ak poberáte prídavky na dieťa na Slovensku, výsledná suma Kindergeld sa o ne upraví. Čo musíte spĺňať, aby ste mali nárok na nemecké rodinné [...]

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 502
Celková čítanosť: 687895x
Priemerná čítanosť článkov: 1370x

Autor blogu