Založ si blog

O Kindergeld v Nemecku musíte požiadať sami. Najprv však oslovte konzultanta zo Slovenska

rodinne pridavky

Rodinné prídavky na deti predstavujú pre Slovákov pracujúcich v Nemecku zaujímavý finančný benefit. Žiadosť si však musí rodič podať sám. Požiadajte o Kindergeld v spolupráci s odbornou konzultantskou spoločnosťou a navýšte si rodinný rozpočet o 3000 € ročne.

Žiadosť o Kindergeld podáva rodič

Ak ste sa rozhodli rozšíriť pracovné skúsenosti a vycestovať za prácou do Nemecka, týkajú sa vás aj prídavky na dieťa z Nemecka. Dôležitou informáciou je, že o takzvaný Kindergeld musíte požiadať, nevyplácajú sa automaticky.

Podávanie žiadostí a schvaľovanie prídavkov na dieťa patrí do kompetencií nemeckého úradu Familienkasse. Aktuálna (pre rok 2023) výška Kindergeld v hodnote 250 € na dieťa mesačne je určite lákavá a týka sa rodičov, ktorí pracujú pre nemeckého zamestnávateľa.

Kedy zaslať žiadosť o rodinné prídavky v Nemecku

Keďže vybavenie žiadosti o Kindergeld môže trvať 5 alebo 6 mesiacov, určite jej zaslanie neodkladajte na neskôr.

Pokiaľ sa do Nemecka sťahujete za prácou, môžete podať žiadosť hneď po prihlásení na pobyt.

Ak budete v Nemecku pracovať ako pendler, požiadajte o prídavky na dieťa okamžite, ako nastúpite do práce.

V prípade, že sa vám narodí dieťa počas vášho pobytu v Nemecku, potom máte nárok na Kindergeld od prvého mesiaca, v ktorom sa dieťa narodilo.

Dobrou správou je, že Kindergeld môžete získať až 6 mesiacov spätne. Pod podmienkou, že ste polroka predtým už boli v Nemecku.

Tip odborníkov: Rodinné prídavky môžete poberať aj zo Slovenska. Konečná suma nemeckých prídavkov sa zníži o výšku slovenských prídavkov.

uctovnictvo

Požiadajte o Kindergeld z pohodlia domova

Nárok na vyplácanie rodinných prídavkov v Nemecku vzniká prácou pre nemeckú firmu a platením povinného sociálneho poistenia, prípadne štatútom daňového rezidenta.

Vďaka službám vybraných sociálno-ekonomických poradenských spoločností zo Slovenska sa dá žiadosť o Kindergeld poslať i z mobilu a z obývačky, napríklad pri popoludňajšej káve.

Stačí vyplniť online registračné formuláre, pripojiť fotokópie všetkých potrebných dokumentov a všetko odoslať odbornej konzultantskej spoločnosti.

Môžete žiadať prídavky na nevlastné deti? Aké dokumenty potrebujete priložiť k žiadosti? Ako reagovať na list od Familienkasse? Odpovede na všetky otázky položte vášmu profesionálnemu poradcovi na nemecký sociálny a daňový systém zo Slovenska.

Spoľahlivo, odborne a legálne vyrieši potrebnú administratívu za vás, kým vy sa budete venovať vašej novej práci alebo rodine.


Foto: elements.envato.com

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

Kyjev, EÚ, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Ursula von der Leyenová

EÚ začne prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom budúci utorok

21.06.2024 12:34

Členské štáty Európskej únie formálne schválili začatie prístupových rozhovorov s Ukrajinou a Moldavskom.

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ schválili rokovacie rámce pre prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23

Medzivládna konferencia s oboma krajinami sa uskutoční budúci utorok v Luxemburgu.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

orban, leyenova

Procaccini: Ak chce Orbán vstúpiť k reformistom, musí podporiť Ukrajinu. Babiš končí vo frakciách

21.06.2024 11:10, aktualizované: 12:24

ECR požaduje po Fidesze podobné kroky, ako po ďalších nových členoch. Medzi nich patrí od stredy už aj rumunská krajne pravicová Aliancia za úniu Rumunov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773632x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu