Založ si blog

Keď na dĺžke záleží: čo ovplyvňuje cenu za krtkovanie?

krtkovanie

Krtkovanie a čistenie potrubia sú službami, ktoré ľudia často hľadajú v zhone, keď už sa nedá používať kuchynský drez alebo sa voda dostala tam, kde spôsobuje škody. Okrem rýchlosti zásahu však záujemcov o tieto služby často zaujíma aj cena. Dostať sa k presnej cene ešte pred objednaním služby však vôbec nemusí byť také jednoduché. Vysvetlíme vám, prečo to tak je a čo všetko vplýva na cenu za krtkovanie potrubia. 

Ak máte problém s kanalizáciou a potrubím, prvým krokom bude hľadanie online, či už zo smartfónu alebo počítača. Stačí do vyhľadávača zadať krtkovanie Trnava, prípadne inak spresniť svoju lokalitu a razom máte po ruke aj desiatky rôznych ponúk. V prípade, že chcete získať aspoň približnú predstavu o cene, budete musieť zavolať alebo napísať e-mail. Cenník totiž nájdete iba na máloktorom webe a keď už, tak bude len orientačný. Prečo to tak je? 

Koľko vás bude stáť krtkovanie a od čoho to závisí? 

Jednoduchá otázka, no pomerne zložitá odpoveď. Cena krtkovania totiž závisí od toho, aké sprievodné činnosti bude urobiť. V prípade, že stačí prísť, potrubie je dobre dostupné a vykonať len čistenie, vystačíte si aj s orientačným cenníkom, kde sú vypísané konkrétne úkony. Ak je ale kvôli prístupu k potrubiu potrebné rozobrať skrinky alebo nebodaj polovicu kuchynskej linky, situácia je razom zložitejšia.

Pri určovaní ceny záleží aj od toho, či je príčina problémov zrejmá. Ak nie, je potrebné vykonať diagnostiku, ktorá opäť cenu celého zásahu ešte zvýši. Cena potom záleží aj od dĺžky potrubia, pretože čistenie dlhšieho a zložitejšieho potrubia je technicky aj časovo náročnejšie. Svoju úlohu pri určovaní ceny zohráva spôsob čistenia, aký odborníci zvolia. Napríklad, frézovanie potrubia môže byť pomerne nákladnou záležitosťou. 

V neposlednom rade ale závisí aj od lokality a miestnej konkurencie. Vždy sa preto opýtajte aj na cenu za výjazd. Cenové rozdiely medzi jednotlivými poskytovateľmi môžu byť pomerne veľké a preto ak máte čas, neuspokojte sa s jedinou cenovou ponukou a vyberajte si z viacerých.


Foto: elements.envato.com

Ako funguje aviváž?

25.02.2024

Aviváže fungujú tak, že vlákna vášho oblečenia pokrývajú tenkou vrstvou chemických látok, zvyčajne známych ako kvartérne amóniové zlúčeniny. Táto vrstva znižuje trenie medzi vláknami, čo vedie k hladšej a jemnejšej štruktúre. Okrem toho často obsahujú látky, ktoré dodávajú oblečeniu hodvábny pocit, takže sa pohodlnejšie nosí. Ako alternatívu aviváže [...]

Osvetlite svoj život: Očarujúci svet sviečok

23.02.2024

Sviečky sú už po stáročia zdrojom svetla a tepla, pričom prekročili svoje praktické účely a stali sa symbolom pohodlia, relaxu a atmosféry. V dnešnom rýchlom svete, kde technológia často dominuje nášmu okoliu, môže jednoduché blikanie plameňa sviečky ponúknuť pokojný únik z reality. Pridajte sa k nám pri objavovaní očarujúceho sveta sviečok Giovani, pričom sa [...]

Kindergeld Deutschland – Kedy máte nárok na rodinné prídavky z Nemecka?

21.02.2024

Život a práca v Nemecku prináša pre Slovákov niekoľko sociálnych výhod. Nezanedbateľnou položkou je Kindergeld. Rodinné prídavky v Nemecku sú stanovené na 250 € mesačne na dieťa, čo predstavuje sumu 3 000 € ročne. Ak poberáte prídavky na dieťa na Slovensku, výsledná suma Kindergeld sa o ne upraví. Čo musíte spĺňať, aby ste mali nárok na nemecké rodinné [...]

Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Prieskum: Pellegrini by v druhom kole prezidentských volieb porazil Korčoka

25.02.2024 13:55

Ak postúpia favoriti prezidentských volieb Pellegrini a Korčok do druhého kola, podľa aktuálneho prieskumu Focusu pre Markízu by vyhral šéf Hlasu.

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 502
Celková čítanosť: 687901x
Priemerná čítanosť článkov: 1370x

Autor blogu