Založ si blog

Požiadajte o prídavky na dieťa v Rakúsku – až 5 rokov spätne

rodinne pridavky

Prídavky na dieťa v Rakúsku  sú legislatívne upravené pre všetkých občanov Európskej únie. Prirodzene, po splnení stanovených kritérií majú na Familienbeihilfe nárok i rodičia zo Slovenska. Pre úspešné vybavenie prídavkov na dieťa v Rakúsku oceníte spoluprácu so slovenskou poradenskou spoločnosťou.

Nárok na prídavky na dieťa v Rakúsku

Prídavky na dieťa v Rakúsku môžu poberať občania akejkoľvek krajiny Európskej únie, teda aj slovenskí rodičia.

Dôležité je, že žijú a pracujú v Rakúsku alebo pravidelne dochádzajú za prácou do Rakúska a sú tam sociálne poistení.

Aj slovenskí živnostníci môžu získať Familienbeihilfe, ak splnia zákonom predpísané podmienky. Dokonca môžu o tento peňažný benefit požiadať aj rodičia detí, ktorí sú ako zamestnanci vyslaní za prácou do Rakúska.

Kto žiada o prídavky na dieťa v Rakúsku

Rodičia môžu poberať rodinné prídavky na dieťa do 18. roku života. Ak študuje na vysokej škole (denné štúdium), potom až do 24. roku života.

Žiadosť o rodinné prídavky môže podať vlastný aj nevlastný rodič.

Správa, ktorá mnohých poteší je, že o prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne. To znamená, že nárok na Familienbeihilfe mohol vzniknúť aj Slovákom, ktorí tam pracovali v období rokov 2018 – 2022.

ziadost o rodinne pridavky

Výška Familienbeihilfe

Prídavky na dieťa sa vyplácajú mesačne a ich výška je stanovená podľa veku dieťaťa. Automaticky sa k sume prídavkov priradí takzvaný Kinderabsetzbetrag (daňový bonus na dieťa).

Tak si slovenskí rodičia môžu každý mesiac navýšiť rodinný rozpočet o sumu od 182,40 € do 236,50 €.

K tejto sume sa pripočítava ešte súrodenecký príplatok, určený podľa počtu detí.

Žiadosť a povinné prílohy

Prídavky na dieťa v Rakúsku patria do kompetencií daňového úradu, teda Finanzamt. Práve tam je potrebné poslať žiadosť (v papierovej forme alebo elektronicky) spolu so všetkými povinnými prílohami.

Pripravte sa na to, že budete potrebovať priložiť nasledujúce kópie dokumentov: pracovnú zmluvu, rodné listy, potvrdenie o návšteve školy či sobášny list. Počet príloh závisí od vašej aktuálnej situácie.

Aby ste vybavili žiadosť bez zbytočných komplikácií, obráťte sa hneď od začiatku na sociálne a ekonomické poradenstvo zo Slovenska, kde majú mnohoročné skúsenosti so žiadateľmi a rôznymi životnými okolnosťami.


Foto: elements.envato.com

Ako funguje aviváž?

25.02.2024

Aviváže fungujú tak, že vlákna vášho oblečenia pokrývajú tenkou vrstvou chemických látok, zvyčajne známych ako kvartérne amóniové zlúčeniny. Táto vrstva znižuje trenie medzi vláknami, čo vedie k hladšej a jemnejšej štruktúre. Okrem toho často obsahujú látky, ktoré dodávajú oblečeniu hodvábny pocit, takže sa pohodlnejšie nosí. Ako alternatívu aviváže [...]

Osvetlite svoj život: Očarujúci svet sviečok

23.02.2024

Sviečky sú už po stáročia zdrojom svetla a tepla, pričom prekročili svoje praktické účely a stali sa symbolom pohodlia, relaxu a atmosféry. V dnešnom rýchlom svete, kde technológia často dominuje nášmu okoliu, môže jednoduché blikanie plameňa sviečky ponúknuť pokojný únik z reality. Pridajte sa k nám pri objavovaní očarujúceho sveta sviečok Giovani, pričom sa [...]

Kindergeld Deutschland – Kedy máte nárok na rodinné prídavky z Nemecka?

21.02.2024

Život a práca v Nemecku prináša pre Slovákov niekoľko sociálnych výhod. Nezanedbateľnou položkou je Kindergeld. Rodinné prídavky v Nemecku sú stanovené na 250 € mesačne na dieťa, čo predstavuje sumu 3 000 € ročne. Ak poberáte prídavky na dieťa na Slovensku, výsledná suma Kindergeld sa o ne upraví. Čo musíte spĺňať, aby ste mali nárok na nemecké rodinné [...]

tibor gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 502
Celková čítanosť: 687862x
Priemerná čítanosť článkov: 1370x

Autor blogu