Založ si blog

Ako na vrátenie stavebnej zrážkovej dane z Nemecka rýchlo a efektívne?

Chýbal vám počas stavebných prác v Nemecku Freistellung? Odviedli ste stavebnú zrážkovú daň? Môžete požiadať o jej vrátenie. Spolupráca s odborníkmi pre sociálne a daňové veci v Nemecku je dobrou voľbou pri krátkodobom aj dlhodobom pracovnom pobyte. Veď vyskúšajte sami.

Freistellung – pred prácou na stavbe v Nemecku

Slováci, ktorí pracujú na stavbách v Nemecku ako napríklad murári, obkladači alebo elektroinštalatéri, si zvyčajne dopredu vybavia takzvaný Freistellung (oslobodenie od stavebnej zrážkovej dane).

Pokiaľ ho však nemajú, zamestnávateľ je povinný strhnúť im z každej faktúry stavebnú daň vo výške 15 % z hrubého príjmu a odviesť ju nemeckého daňovému úradu.

Dôležité je, aby oslobodenie Freistellung mali vybavené aj subdodávatelia. V opačnom prípade sa im musí tiež strhávať stavebná zrážková daň.

Bauabzugsteuer – ak nemáte Freistellung

V Nemecku musia podnikateľské subjekty (s.r.o. aj SZČO) v stavebnom sektore platiť stavebnú zrážkovú daň – Bauabzugsteuer.

V praxi to znamená, že každý stavbár zo Slovenska, ktorý nemá vybavené Freistellung, dostane vyplatených len 85 % z pôvodne fakturovanej sumy za vykonanú stavebnú činnosť.

Vrátenie dane Bauabzugsteuer

Pozitívnou informáciou je, že o vrátenie odvedenej stavebnej zrážkovej dane môžete požiadať po ukončení kalendárneho roku, za ktorý ste ju zaplatili.

Žiadosť o vrátenie sa podáva na príslušnom daňovom úrade v Nemecku a má niekoľko povinných príloh, vrátane potvrdenia o odvedení zrážkovej dane.

Úspešná spolupráca pri vrátení daní

Vybavenie vrátenia stavebnej zrážkovej dane trvá od 2 do 6 mesiacov a môže sa predĺžiť nedostatočnými či chýbajúcimi podkladmi.

Predchádzajte takejto situácii. Požiadajte o spoluprácu odborníkov s mnohoročnými skúsenosťami s nemeckým daňovým systémom a úspešným vyriešením rôznych životných situácií klientov zo Slovenska.

Získate naspäť svoje peniaze rýchlo, jednoducho a v maximálnej výške.

Tip na záver: Pre vykonávanie tzv. regulovanej činnosti v Nemecku sa prihláste v nemeckej remeselníckej komore (Handwerkskammer). Zamestnanci vyslaní za prácou do Nemecka sa musia prihlásiť na colný úrad Zollamt a do nemeckého dovolenkového fondu – SOKA BAU. Rovnako s touto administratívou vám pomôže odborný konzultant.


Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

Pakistan, bombový útok

Samovražedný útok na veriacich v Pakistane si vyžiadal 52 mŕtvych

29.09.2023 11:10

Moslimovia na celom svete si v týchto dňoch pripomínajú sviatok narodenia proroka Mohameda.

Vladimir Putin, Trošev, vagnerovci, Jevkurov

Putin formuje nových bojovníkov. Rokoval s bývalým veliteľom vagnerovcov, ktorého Prigožin označoval za zradcu

29.09.2023 10:32, aktualizované: 11:21

Putin rokoval s niekdajším členom vagnerovcov Andrejom Troševom. Vedenie Prigožinových žoldnierov ho dávnejšie označilo za zradcu.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555796x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu