Založ si blog

Prídavky na deti z Rakúska pre špecifické skupiny žiadateľov – ako na to?

pridavky na deti v zahranici

Práca v Rakúsku prináša Slovákom zaujímavé sociálne výhody. Zaiste sú nimi rodinné prídavky na dieťa. Čo je potrebné splniť, aby ste ich získali a prilepšili si rodinný rozpočet? Ako postupovať, ak patríte do špecifickej skupiny žiadateľov?

Rodinné prídavky v Rakúsku podľa veku dieťaťa

Prídavky na dieťa z Rakúska, tzv. Familienbeihilfe sa aktuálne pohybujú vo výške od 182,40 € do 236,50 € mesačne a súvisia s vekom dieťaťa.

Rodinné prídavky môžete poberať do 18. roku života dieťaťa alebo až do 24. roku, pokiaľ preukážete štúdium na vysokej škole.

V septembri je možnosť získať navyše štartovné do školy, súrodenecký bonus (podľa počtu detí) alebo bonus na ZŤP dieťa.

Podmienky pre rodinné prídavky na dieťa

Základnou podmienkou pri žiadosti o rodinné prídavky v Rakúsku je trvalý pracovný pomer alebo práca na živnosť rodiča, ktorý si zároveň platí sociálne poistenie.

Ak ste pracovali v Rakúsku v rokoch 2018 až 2022, stále máte možnosť požiadať o prídavky na deti. Určite si skontrolujte pracovné zmluvy z toho obdobia, budete ich potrebovať k žiadosti.

Kto môže požiadať?

Žiadosť na vyplácanie detských prídavkov z Rakúska podáva vlastný rodič na svoje biologické deti a tiež nevlastný rodič na deti manžela alebo manželky z predchádzajúceho vzťahu.

Pritom stačí, aby v Rakúsku pracoval či pracuje len jeden z rodičov.

V bežnej praxi sa stretávame s rôznymi špecifickými prípadmi a možnosťami získania rodinných prídavkov, ako sú slobodní žijúci v spoločnej domácnosti s partnerkou a deťmi alebo rozvedení, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti s partnerkou a spoločnými deťmi, či živnostníci.

Každý prípad žiadateľa o rodinné prídavky v Rakúsku zo špecifickej skupiny si vyžaduje ďalšie dodatočné informácie a prílohy k žiadosti. Viac svetla do konkrétneho prípadu pomôže vniesť odborné sociálne a ekonomické poradenstvo.

danove priznanie rakusko

Klasické i špeciálne prípady pre odborného konzultanta

Žiadosť o rodinné prídavky sa zasiela na rakúsky daňový úrad (Finanzamt). Viete, že vybavenie trvá spravidla 6 mesiacov? Zoznam príloh k žiadosti sa líši od prípadu k prípadu a súvisí s aktuálnou životnou situáciou rodiča zo Slovenska.

Pokiaľ sa chcete vyhnúť komplikáciám či pozastaveniu spracovania žiadosti o prídavky na deti v Rakúsku, zvoľte si spoluprácu s profesionálmi, ktorí majú skúsenosti s klasickými i špecifickými prípadmi žiadateľov zo Slovenska, ale aj z Čiech.

Dokonca vám na vyplnenie žiadosti poskytnú inovatívnu aplikáciu, vďaka ktorej ju vyplníte a pripnete prílohy cez mobil z pohodlia domova pri vašej poobednej káve.


Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Vladimir Putin, Trošev, vagnerovci, Jevkurov

Putin formuje nových bojovníkov. Rokoval s bývalým veliteľom vagnerovcov, ktorého Prigožin označoval za zradcu

29.09.2023 10:32

Putin rokoval s niekdajším členom vagnerovcov Andrejom Troševom. Vedenie Prigožinovych žoldnierov ho dávnejšie označilo za zradcu.

branisko, tunel, nehoda

Pre vážnu dopravnú nehodu je uzavretý tunel Branisko

29.09.2023 10:22

V tuneli došlo k čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel.

Švédsko, násilie, Uppsala

Švédsky premiér si po vlne násilia predvolal vedenie armády i polície: Budeme na gangy poľovať

29.09.2023 06:37

Švédsky premiér Ulf Kristersson si predvolal vedenie tamojšej armády i polície v snahe zastaviť vyčíňanie kriminálnych gangov

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555719x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu