Založ si blog

Máte nárok na rodinné prídavky na deti v Nemecku a v Rakúsku?

Pracujete v Nemecku alebo v Rakúsku? Postarajte sa o lepšie finančné zabezpečenie rodiny. Využite vašu možnosť a požiadajte o rodinné prídavky na dieťa. Skúsení sociálni a ekonomickí poradcovia zo Slovenska vám radi pomôžu.

Nárok na prídavky na dieťa v Rakúsku a v Nemecku

Vedeli ste, že ak žijete a pracujete v Nemecku alebo v Rakúsku, môžete požiadať o rodinné prídavky na deti?

Základným predpokladom je zamestnanecký pomer alebo práca na živnosť a to, že je tam občan Slovenska sociálne poistený, prípadne má status daňového rezidenta.

cta button

Prídavky na vlastné i nevlastné deti

Prídavky na dieťa v Nemecku (takzvaný Kindergeld) aj rodinné prídavky na deti v Rakúsku (nazývané Familienbeihilfe) je možné poberať až do 18. roku života dieťaťa. Pokiaľ vaše dieťa študuje na vysokej škole, je toto obdobie dlhšie.

Je dobré vedieť, že prídavky na deti sa môžu poberať na vlastné (biologické) deti i nevlastné deti (deti manžela či manželky z predchádzajúceho vzťahu).

Na vlastnú päsť alebo odborné poradenstvo

O rodinné prídavky na deti môžete požiadať sami alebo sa obráťte na skúsených sociálnych a ekonomický poradcov. Veľkou výhodou je, že majú s vybavovaním prídavkov na deti v Nemecku alebo v Rakúsku mnohoročné skúsenosti a veľa spokojných klientov.

Keďže vybavenie prídavkov na dieťa (deti) trvá v Nemecku i v Rakúsku od 5 do 6 mesiacov, zbytočne túto možnosť neodkladajte a žiadosť vyplňte čím skôr.

rodina s dietatom v kuchyni
Zdroj: elements.envato.com

Základné doklady pre prídavky na dieťa v Rakúsku a v Nemecku

Pre získanie rodinných prídavkov na deti v Nemecku alebo v Rakúsku je dôležitá pracovná zmluva a rodné listy detí, na ktoré žiadate rodinné prídavky. Úplne postačujú kópie alebo skeny týchto dokladov, nepotrebujete posielať originály.

Ďalšie potrebné doklady pre získanie prídavkov na deti závisia od vašej konkrétnej životnej situácie.

Zistite si viac dôležitých informácií a spojte sa so skúsenými poradcami, ktorí vám získanie prídavkov na deti v Nemecku alebo v Rakúsku podstatne uľahčia. Peniaze navyše do rodinného rozpočtu sa vám určite zídu.

Súvisiace články:

KindergeldRodinné prídavky na deti z Nemecka
Rodinné prídavky z Rakúska

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Božena 5, odmínovací systém, Way Industries, Krupina

Slovenské odmínovacie stroje Božena 5 zachraňujú životy na Ukrajine

29.09.2023 13:00

Slovenské odmínovacie systémy Božena 5 sú v akcii v Chersonskej oblasti. Ukrajina je aktuálne najviac zamínovanou krajinou na svete.

Ploštica domáca

Pozor, invázia ploštíc. Zamorená je desatina francúzskych domácností, našli sa aj v MHD

29.09.2023 12:39

Parížska radnica chce, aby bolo riziko zamorenia plošticami zahrnuté do zmluvy o poistení domácností.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

karabach

Po výbuchu skladu s pohonnými hmotami v Karabachu je už 170 obetí

29.09.2023 11:31

K explózii došlo v pondelok neďaleko karabašského hlavného mesta Stepanakert.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555856x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu