Založ si blog

Máte nárok na rodinné prídavky na deti v Nemecku a v Rakúsku?

Pracujete v Nemecku alebo v Rakúsku? Postarajte sa o lepšie finančné zabezpečenie rodiny. Využite vašu možnosť a požiadajte o rodinné prídavky na dieťa. Skúsení sociálni a ekonomickí poradcovia zo Slovenska vám radi pomôžu.

Nárok na prídavky na dieťa v Rakúsku a v Nemecku

Vedeli ste, že ak žijete a pracujete v Nemecku alebo v Rakúsku, môžete požiadať o rodinné prídavky na deti?

Základným predpokladom je zamestnanecký pomer alebo práca na živnosť a to, že je tam občan Slovenska sociálne poistený, prípadne má status daňového rezidenta.

cta button

Prídavky na vlastné i nevlastné deti

Prídavky na dieťa v Nemecku (takzvaný Kindergeld) aj rodinné prídavky na deti v Rakúsku (nazývané Familienbeihilfe) je možné poberať až do 18. roku života dieťaťa. Pokiaľ vaše dieťa študuje na vysokej škole, je toto obdobie dlhšie.

Je dobré vedieť, že prídavky na deti sa môžu poberať na vlastné (biologické) deti i nevlastné deti (deti manžela či manželky z predchádzajúceho vzťahu).

Na vlastnú päsť alebo odborné poradenstvo

O rodinné prídavky na deti môžete požiadať sami alebo sa obráťte na skúsených sociálnych a ekonomický poradcov. Veľkou výhodou je, že majú s vybavovaním prídavkov na deti v Nemecku alebo v Rakúsku mnohoročné skúsenosti a veľa spokojných klientov.

Keďže vybavenie prídavkov na dieťa (deti) trvá v Nemecku i v Rakúsku od 5 do 6 mesiacov, zbytočne túto možnosť neodkladajte a žiadosť vyplňte čím skôr.

rodina s dietatom v kuchyni
Zdroj: elements.envato.com

Základné doklady pre prídavky na dieťa v Rakúsku a v Nemecku

Pre získanie rodinných prídavkov na deti v Nemecku alebo v Rakúsku je dôležitá pracovná zmluva a rodné listy detí, na ktoré žiadate rodinné prídavky. Úplne postačujú kópie alebo skeny týchto dokladov, nepotrebujete posielať originály.

Ďalšie potrebné doklady pre získanie prídavkov na deti závisia od vašej konkrétnej životnej situácie.

Zistite si viac dôležitých informácií a spojte sa so skúsenými poradcami, ktorí vám získanie prídavkov na deti v Nemecku alebo v Rakúsku podstatne uľahčia. Peniaze navyše do rodinného rozpočtu sa vám určite zídu.

Súvisiace články:

KindergeldRodinné prídavky na deti z Nemecka
Rodinné prídavky z Rakúska

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

danko, žiga, fico

Dva mesiace po atentáte: Hlas stráca voličov v prospech Smeru aj PS, SNS upadá a KDH je nad priepasťou

14.07.2024 07:00

Podľa politológa sa dá skonštatovať, že Progresívne Slovensko je lídrom opozície. Ťažké ho však môže mať KDH. Priepasť medzi hnutím a zvyškom opozície môže prehĺbiť aj premiér Robert Fico.

Election 2024, Donald Trump

Svetoví lídri sú šokovaní a odsudzujú atentát na Trumpa

14.07.2024 06:55

Sobotňajší atentát na republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa v americkom štáte Pensylvánia odsúdili viacerí svetoví lídri.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Francúzi márne čakajú na nového premiéra. Socialisti zablokovali nominantku komunistov

14.07.2024 06:00

Nový ľudový front síce získal najviac kresiel v Národnom zhromaždení, ale ľavicové strany, ktoré združuje, sa nevedia dohodnúť, koho si vyberú za premiéra.

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy, zastrelil ho ostreľovač

14.07.2024 00:36, aktualizované: 05:27

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 793502x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu