Založ si blog

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

volnocasove aktivity napady

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť.

Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami:

Fotografický workshop

Fotografické workshopy nie sú vždy len pre profesionálov. Ak sa ako amatér zaujímate o fotografiu a chceli by ste zlepšiť svoje schopnosti, máte na to perfektnú príležitosť. Môžete sa poradiť s odborníkom, ukázať im svoju prácu a vypočuť si konštruktívnu kritiku. 

Pre začiatočníka je účasť na fotografickom workshope obrovským prínosom. Svoj voľný čas aspoň využijete na zdokonalenie svojich schopností. Studio300 ponúka fotografický workshop Bratislava. Viac informácií sa dozviete na ich web stránke.

Tematická párty

Zorganizujte s priateľmi tematickú párty. Samozrejme, nemusí to byť nič divoké. Môžete zvoliť klasickú kostýmovú párty, na ktorej zadáte tému (90. roky, Disney postavy, superhrdinovia). Kostýmy nemusia byť vôbec pompézne. Ide len o spoločnú zábavu.

Druhou možnosťou je hudobná párty – no nie len taká obyčajná. Zavolajte svojich priateľov ku vám domov, ale predtým ako prídu im zadajte domácu úlohu. Každý z nich si vyberie niekoľko pesničiek, o ktoré sa podelí so skupinou. Môžete z toho spraviť aj väčšiu zábavu – púšťajte pesničky náhodne a hádajte, ktorý z kamarátov ju zvolil. Rozšírite si tak svoje hudobné obzory a spoznáte lepšie svojich priateľov.

tematicka party

Joga

Joga je skvelým spôsobom, ako si psychicky oddýchnuť od každodenných povinností a ako udržať svoje telo mladé a plné energie. Joga dokáže zlepšiť krvný tlak, rozhýbať stuhnuté časti tela, pomôcť s bolesťami krížov a uvoľniť napätie a stres. Nájsť kurz jogy nie je vôbec ťažké. Organizujú sa už takmer v každom meste. Navyše, štúdia majú často online rezervačný systém, vďaka ktorému sa na kurz prihlásite kdekoľvek a kedykoľvek.

Nové recepty

Ak sa vám počas voľna nechce vyjsť z domu, dobrou správou je, že ani nemusíte. No nenechajte čas len tak plynúť. Vyberte si nový recept, ktorý ste vždy chceli vyskúšať, spravte nákup a pustite sa do varenia. Je to skvelý spôsob, ako sa naučiť nové zručnosti v kuchyni, objavovať nové chute a zapôsobiť na svojich priateľov.

Nákupná terapia 

Ak ste jeden z tých, ktorí sa upokoja len pri nákupoch, doprajte si krásne poobedie v nákupnom centre. Preskúmajte svoje obľúbené obchody a zastavte sa na večeru alebo na kávu s koláčom.

Veľa ľudí už objavilo terapeutické účinky prechádzky po obchodnom dome IKEA. Nemusíte si ani nič kúpiť (aj keď pravdepodobne si kúpite aspoň maličkosť), stačí sa len prejsť medzi krásnym nábytkom a predstavovať si váš ideálny dom či byt. Nemusí to byť vždy len IKEA. existuje viacero centier bývania, ako napríklad New Living Center, kde nájdete architektonické ateliéry (Kosi architekti) a jedinečné showroomy.

nakupna terapia

Gitara alebo ukulele

Nikdy nebudete príliš starí na to, aby ste sa naučili hrať na hudobnom nástroji. Ukulele a gitara patria medzi cenovo menej náročné nástroje. Ak ste úplný začiatočník, odporúčame začať s ukulele. Má len štyri struny, na ktorých si nepolámete prsty tak, ako na šiestich strunách gitary. Hra na hudobnom nástroji stimuluje mozgové bunky a zlepšuje pamäť a hudba vám do života vnesie rovnováhu a harmóniu.

A to nehovoríme o najväčšom pluse – počuť, ako zahráte svoj prvý akord a neskôr aj prvú pesničku vám prinesie neskutočný pocit zadosťučinenia. Po každom úspešnom kroku sa budete naháňať za ďalším. Dôležité je mať veľa trpezlivosti. A to hlavne v začiatočných štádiách.

Tip: Potrebujete systém na kompletnú správu ekonomického systému? Kliknite na ekonomický systém Pohoda a dozviete sa viac.


Foto: elements.envato.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496424x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu