Založ si blog

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

volnocasove aktivity napady

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť.

Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami:

Fotografický workshop

Fotografické workshopy nie sú vždy len pre profesionálov. Ak sa ako amatér zaujímate o fotografiu a chceli by ste zlepšiť svoje schopnosti, máte na to perfektnú príležitosť. Môžete sa poradiť s odborníkom, ukázať im svoju prácu a vypočuť si konštruktívnu kritiku. 

Pre začiatočníka je účasť na fotografickom workshope obrovským prínosom. Svoj voľný čas aspoň využijete na zdokonalenie svojich schopností. Studio300 ponúka fotografický workshop Bratislava. Viac informácií sa dozviete na ich web stránke.

Tematická párty

Zorganizujte s priateľmi tematickú párty. Samozrejme, nemusí to byť nič divoké. Môžete zvoliť klasickú kostýmovú párty, na ktorej zadáte tému (90. roky, Disney postavy, superhrdinovia). Kostýmy nemusia byť vôbec pompézne. Ide len o spoločnú zábavu.

Druhou možnosťou je hudobná párty – no nie len taká obyčajná. Zavolajte svojich priateľov ku vám domov, ale predtým ako prídu im zadajte domácu úlohu. Každý z nich si vyberie niekoľko pesničiek, o ktoré sa podelí so skupinou. Môžete z toho spraviť aj väčšiu zábavu – púšťajte pesničky náhodne a hádajte, ktorý z kamarátov ju zvolil. Rozšírite si tak svoje hudobné obzory a spoznáte lepšie svojich priateľov.

tematicka party

Joga

Joga je skvelým spôsobom, ako si psychicky oddýchnuť od každodenných povinností a ako udržať svoje telo mladé a plné energie. Joga dokáže zlepšiť krvný tlak, rozhýbať stuhnuté časti tela, pomôcť s bolesťami krížov a uvoľniť napätie a stres. Nájsť kurz jogy nie je vôbec ťažké. Organizujú sa už takmer v každom meste. Navyše, štúdia majú často online rezervačný systém, vďaka ktorému sa na kurz prihlásite kdekoľvek a kedykoľvek.

Nové recepty

Ak sa vám počas voľna nechce vyjsť z domu, dobrou správou je, že ani nemusíte. No nenechajte čas len tak plynúť. Vyberte si nový recept, ktorý ste vždy chceli vyskúšať, spravte nákup a pustite sa do varenia. Je to skvelý spôsob, ako sa naučiť nové zručnosti v kuchyni, objavovať nové chute a zapôsobiť na svojich priateľov.

Nákupná terapia 

Ak ste jeden z tých, ktorí sa upokoja len pri nákupoch, doprajte si krásne poobedie v nákupnom centre. Preskúmajte svoje obľúbené obchody a zastavte sa na večeru alebo na kávu s koláčom.

Veľa ľudí už objavilo terapeutické účinky prechádzky po obchodnom dome IKEA. Nemusíte si ani nič kúpiť (aj keď pravdepodobne si kúpite aspoň maličkosť), stačí sa len prejsť medzi krásnym nábytkom a predstavovať si váš ideálny dom či byt. Nemusí to byť vždy len IKEA. existuje viacero centier bývania, ako napríklad New Living Center, kde nájdete architektonické ateliéry (Kosi architekti) a jedinečné showroomy.

nakupna terapia

Gitara alebo ukulele

Nikdy nebudete príliš starí na to, aby ste sa naučili hrať na hudobnom nástroji. Ukulele a gitara patria medzi cenovo menej náročné nástroje. Ak ste úplný začiatočník, odporúčame začať s ukulele. Má len štyri struny, na ktorých si nepolámete prsty tak, ako na šiestich strunách gitary. Hra na hudobnom nástroji stimuluje mozgové bunky a zlepšuje pamäť a hudba vám do života vnesie rovnováhu a harmóniu.

A to nehovoríme o najväčšom pluse – počuť, ako zahráte svoj prvý akord a neskôr aj prvú pesničku vám prinesie neskutočný pocit zadosťučinenia. Po každom úspešnom kroku sa budete naháňať za ďalším. Dôležité je mať veľa trpezlivosti. A to hlavne v začiatočných štádiách.

Tip: Potrebujete systém na kompletnú správu ekonomického systému? Kliknite na ekonomický systém Pohoda a dozviete sa viac.


Foto: elements.envato.com

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

polícia

Sabinovčanovi, ktorý v Červenej Vode narazil do ľudí, hrozí až doživotie

27.05.2024 11:41

Zranených bolo šesť ľudí, z toho boli tri deti, ktoré utrpeli najvážnejšie zranenia.

eurovoľby

Iniciatíva 'Chcem tu zostať' spustila kampaň k eurovoľbám. Ich cieľom je zvýšiť účasť mladých ľudí

27.05.2024 11:16

Prostredníctvom online kampane a offline aktivít v regiónoch budú vysvetľovať mladým ľuďom, že ich hlas v eurovoľbách 8. júna má význam.

opitý muž, polícia

Opitý muž sa vlastnej matke vyhrážal smrťou, polícia ho obvinila

27.05.2024 10:30

Dychovou skúškou bola u zadržaného zistená prítomnosť alkoholu v dychu vo výške 2,25 promile.

Medvedev

Rádioaktívny popol vás neminie, hrozí Medvedev Poľsku. Reaguje na Sikorského slová

27.05.2024 10:08

Američania Rusom povedali – ak odpálite atómovku, tak aj keby nikoho nezabila, zasiahneme všetky vaše ciele na Ukrajine a všetky zničíme, vyhlásil Sikorski.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 754793x
Priemerná čítanosť článkov: 1424x

Autor blogu