Založ si blog

Vydržia garážové brány navždy alebo ich treba časom vymeniť?

moderna garazova brana

Priemerná garážová brána sa otvára a zatvára aspoň 700-krát ročne. Postupom času môže bežné používanie viesť k poškodeniu farby, prasknutiu panelov a opotrebovaniu dielov. Nie vždy je jasné, kedy je potrebné bránu opraviť alebo jednoducho vymeniť. Nasledovné body vám môžu s rozhodovaním pomôcť.

Životnosť garážovej brány

Určite si viete domyslieť, že garážové brány netreba vymieňať často. Ak ste dbali na kvalitnú inštaláciu a pravidelnú údržbu, môže vydržať až 30 rokov. Napriek tomu by ste mali pravidelne vykonať niekoľko krokov, aby ste skontrolovali svoju bránu a uistili sa, že je stále v správnom funkčnom stave: 

Kontrola: Dôležité je z času na čas skontrolovať garážovú bránu jej ručným a automatickým otváraním a zatváraním. Každoročne by ste mali vizuálne skontrolovať aj mechanické časti. 

Bezpečnostná kontrola: Pravidelne vykonávajte testy automatického spätného chodu. Pred narazením na prekážku by sa mala počas zatvárania automaticky vrátiť, aby sa zabránilo úrazu.

Údržba: Je nevyhnutné pravidelne naniesť mazivo na pohyblivé časti, vyčistiť koľaje od nečistôt a utiahnuť ich. Ak ste údržbu už dlho nevykonali, pustite sa do toho. Chýba vám pracovné oblečenie? Akciové pracovné odevy nájdete na odevypracovne.sk.

cistenie garazovej brany

Kedy treba vymeniť garážovú bránu?

Pri rozhodovaní, či je čas na výmenu garážovej brány, venujte pozornosť týmto kľúčovým oblastiam: 

Hluk: Keď sa garážová brána stane hlučnou alebo počas prevádzky vibruje, mali by ste sa obrátiť na odborníka, aby ju skontroloval. 

Pohyb: Ak sa brána prestane otvárať alebo zatvárať, môže ísť o problém s batériou, ktorý si vyžaduje opravu alebo výmenu.

Panely: Poškodené panely môžu časom spôsobiť ďalšie problémy. 

Spotreba energie: Možno nastal čas na výmenu garážovej brány, ak ste si všimli, že sa zvýšila spotreba energie. Novšie brány s pokročilou izoláciou môžu pomôcť regulovať teploty a znižovať vaše účty za energie.

Na opravy a výmenu oslovte odborníka. Nájdite firmu, ktorá sa venuje garážovým bránam vo vašom okolí. Stačí ak do vyhľadávača napíšete napríklad „garážové brány Prešov“ a Google spraví prácu za vás.

Niekedy môže byť ťažké rozhodnúť sa, či by ste mali garážovú bránu vymeniť alebo opraviť. Dlhodobé používanie garáže nepochybne spôsobí jej opotrebovanie a celkové opravy počas rokov môžu byť nakoniec drahšie ako investícia do kúpy a inštalácie novej garážovej brány. Niektoré bežné opravy garáže zvládnete sami, ale úplne nová garážová brána vám môže z dlhodobého hľadiska ušetriť veľa času a peňazí.

instalacia garazovej brany novej

Naskytol sa nečakaný problém s vodovodným potrubím a potrebujete kontaktovať nonstop krtkovanie Trnava? Navštívte ich webstránku a dozviete sa všetky potrebné informácie.


Foto: elements.envato.com

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

Zápach z odtoku – prečo hneď zavolať krtkovanie?

18.06.2024

Zapáchajúci odpad - stretávame sa s tým pomerne často. V mnohých prípadoch signalizuje vážnejšie problémy s kanalizáciou. Nečakajte na havarijný stav, riešte nepríjemný kanalizačný zápach okamžite. Odborníci na krtkovanie skontrolujú celé potrubie, odporučia ďalší postup a vyčistia kanalizačné potrubia.

Matúš Šutaj Eštok

V akom stave je vyšetrovanie atentátu na Fica? Šutaj Eštok povedal, kedy by mohli byť známe prvé závery

20.06.2024 19:00

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že dozorujúca prokurátorka si neželá, aby o prípade informovali.

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 539
Celková čítanosť: 772763x
Priemerná čítanosť článkov: 1434x

Autor blogu