Založ si blog

3 tipy, ako podnietiť kreativitu a využiť ju na maximum

S kreativitou je to niekedy poriadne ťažké a potvrdí vám to každý, kto vo svojej práci potrebuje prísun nových nápadov a nápaditých riešení. Niekedy len sedíte a bezradne čakáte, kedy vás „kopne múza“ a podarí sa vám zo seba vydolovať výsledok, s ktorým budete spokojný.

Ak si neviete dať rady a čakáte na svoju kreatívnu chvíľku, vyskúšajte tieto tri tipy, ako ju podnietiť. 

Absorbujte a spájajte súvislosti 

Dobrou správou je, že aj kreativita, resp. kreatívne rozmýšľanie sa dá natrénovať. Na druhej strane, je to podobné ako v športe. Niekomu to pôjde ľahšie a teda toľko tréningu potrebovať nebude, iný sa zas na dosiahnutie rovnakých výsledkov poriadne natrápi. Aby ste svoju kreativitu mohli podnietiť, potrebujete v prvom rade poznať samého seba. Sú ľudia, ktorí na kreatívne premýšľanie potrebujú úplné ticho, kým predstavivosť iných sa rozbieha pri naplno pustenej hi-end audio sústave.

AQUA FORMULA XHD OPTOLOGIC DAC (dreamaudio.sk)

Pomôže tiež, ak si uvedomíte, ako to s kreatívnym myslením vlastne je. Živnou pôdou pre kreativitu je absorbovanie nových podnetov, doslova by ste nimi mali svoju myseľ pravidelne zásobovať. Pomôžu zážitky, veľa čítania či riešenie rôznych hlavolamov. Otvorte svoju myseľ a prijímajte všetky znalosti, aké len môžete. Nebojte sa tiež zachádzať do hĺbky a hľadať medzi prijímanými myšlienkami súvislosti. 

Trénujte svoju predstavivosť

Kreatívni ľudia obvykle nemajú problém so svojou predstavivosťou. Oplatí sa ju však pravidelne trénovať či už aktívnym vyhľadávaním nových zážitkov, precvičovaním komunikačných zručností alebo dokonca aj hraním hier. Predstavivosti tiež pomáha, ak budete vyjadrovať svoje názory a vnútorné pocity.

Zdroj: elements.envato (seo-optimalizacia.eu)

Pozná to zrejme aj každý, koho náplňou práce je copywriting, že tie najlepšie nápady často prichádzajú celkom znenazdajky a v momentoch, kedy myseľ nie je úplne sústredená. Takže ak túžite po kreatívnej chvíľke, nebojte sa predtým trochu zasniť.

Nepodceňujte oddychNa to, aby vaša myseľ mohla byť kreatívna, potrebuje nielen pravidelný tréning, ale aj dostatok oddychu. Neznamená to však, že by ste teraz mali pol dňa prespať, kvalitný spánok odporúčame kombinovať s aktívnym odpočinkom.

Zdroj: elements.envato.com (okasine.sk)

Môžete skúsiť napríklad raz denne hodinovú prechádzku vypnutým telefónom, vďaka čomu budete iba sami so svojimi myšlienkami. Oddychom pre vašu myseľ ale môže byť aj tipos casino, objavovanie nových miest či učenie sa znalostí, ktoré sú úplne mimo vášho zamerania.

Ako vám pomôže Detralex na kŕčové žily?

25.11.2022

Keď sa vám na nohách objavia nepekné metličky, nemávnite len rukou. Zdanlivá kozmetická záležitosť sa časom môže premeniť na zdravotný problém. Existuje niekoľko možností, ako uľaviť od kŕčových žíl – pančuchy, Detralex či zmena stravy. Príčiny vzniku kŕčových žíl Zväčšené a zohýbané povrchové žily či modré hrčky a uzly sa najčastejšie tvoria na [...]

Chudnúť s polievkami? Ide to, ale treba si vedieť vybrať!

24.11.2022

Zhrozili ste sa pri pohľade váhu a rozhodli ste sa, že ešte do zimy musíte pár kilogramov zhodiť? Tak potom je najvyšší čas upraviť si jedálniček. Aby bolo vaše snaženie naozaj efektívne, mali by ste sa vyhnúť drastickým úpravám stravy a hladovaniu. Na druhej strane, pri chudnutí objavíte možno aj niečo nové – napríklad chutné polievky, ktoré sú pre diétne [...]

Ako sa najlepšie pripraviť na finančný audit

23.11.2022

Finančný audit môže byť stresujúcim obdobím pre každú firmu. Príprava a plánovanie však môžu pomôcť zabezpečiť hladký a úspešný priebeh. Audit je proces, pri ktorom sa skúmajú a overujú finančné záznamy spoločnosti s cieľom zabezpečiť ich presnosť a vernosť. Kroky na zabezpečenie úspešného auditu zahŕňajú: 1. Plánovanie auditu Plánovanie auditu môže [...]

Somálsko útoky samovražedné bombový

Útok islamistov na somálsky hotel využívaný politikmi si vyžiadal deväť mŕtvych

28.11.2022 18:41

Bezpečnostným zložkám sa podarilo zachrániť asi 60 ľudí, ktorí vyviazli bez zranení.

Nemocnica Poprad

Súkromní lekári: Ambulantný sektor je potrebné dofinancovať

28.11.2022 18:33

Ambulancie podľa prezidenta Asociácie súkromných lekárov trápi okrem iného aj nárast cien energií.

ukrajina

Rusko odpálilo už 16-tisíc rakiet, veľká väčšina mierila na civilov

28.11.2022 17:32

Cieľom iba viac ako 500 rakiet boli vojenské objekty.

balistická raketa

Rusko jednostranne odložilo rozhovory o jadrovom odzbrojovaní s USA

28.11.2022 17:19

Rokovania sa mali konať tento týždeň v egyptskej Káhire.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 287
Celková čítanosť: 367878x
Priemerná čítanosť článkov: 1282x

Autor blogu