Založ si blog

Naučte sa po nemecky – 3 overené metódy

Každá nová zručnosť si vyžaduje čas a energiu, a to platí dvojnásobne pri učení nového jazyka. Je úplne normálne, ak vám to zo začiatku nepôjde ako po masle. Predpokladom pre prácu ako zdravotný asistent – Nemecko – je, že uchádzači musia ovládať nemecký jazyk na úrovni B1. Registrované zdravotné sestry musia ovládať nemecký jazyk na úrovni B2. Ovládanie jazyka krajiny, v ktorej pracujete sa vždy hodí. Poradíte si tak so všetkými úkonmi a nebudete pravdepodobne potrebovať ani poradenstvo pri daniach a iných dôležitých úkonoch.

Väčšina uchádzačov absolvuje skúšku na úrovni B1 vo svojej domovskej krajine a potom v Nemecku získa certifikát na úrovni B2. Ako teda začať?

ucenie sa cudzieho jazyka

 Počúvajte nemeckú hudbu

Počúvanie hudby pomáha uvoľniť myseľ. Prečo ju teda nevyužiť ako spôsob učenia sa nového jazyka? Piesne sú plné slovnej zásoby a gramatiky a vďaka melódii a rýmu si všetko zapamätáte oveľa rýchlejšie. Pokúste sa porozumieť textom piesní a započúvajte sa do nich. Skôr než sa nazdáte, osvojíte si celý súbor nových slovíčok bez toho, aby ste si to uvedomili, a dozviete sa aj niečo o kultúre.

 Seriály a filmy

Kto nemá rád filmové večery s popcornom? Filmy sú skvelým spôsobom, ako sa učiť jazyk a spestriť tradičné študijné metódy, ktoré sa po čase môžu stať trochu monotónnymi až nudnými. Nájdite si filmy alebo seriály, ktoré vás bavia. Tip: začnite s detskými seriálmi! Pomalé a jednoduché štruktúry viet budú pre vás zo začiatku ideálne.

samostudium nemciny

Nájdite si komunikačného partnera

Naučiť sa čítať a písať v novom jazyku je skvelé, ale ak sa chcete zamestnať v novej krajine, budete sa musieť naučiť aktívne komunikovať. Jedným z najlepších spôsobov je nájsť si partnera, ktorý si s vami raz týždenne sadne a bude s vami viesť neformálnu konverzáciu po nemecky. Na začiatku sa môžete cítiť nepríjemne a trápne, no nebude to trvať dlho. Nebojte sa robiť chyby. Lepšie je konverzovať s chybami ako vôbec.


Foto: elements.envato.com

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

Joe Biden

Biden omilostil tisíce ľudí odsúdených za prechovávanie marihuany

07.10.2022 09:49

"Nikto by nemal byť vo väzení len za užívanie alebo prechovávanie marihuany," uvádza sa v Bidenovom vyhlásení

pád lavíny

Pád lavíny v indickej časti Himalájí má 19 obetí

07.10.2022 08:04

Desať ľudí je nezvestných.

Vľavo Boris Kollár a Tomáš Taraba

Chaos okolo predčasných volieb: SaS s Tarabom rokovať nebude, rozhodnú zákulisné dohody

07.10.2022 08:00

Predčasné voľby sú síce reálnejšie, prejsť však nemusí ani jeden z dvoch návrhov. Jeden zrejme stiahnu, na druhý budú chýbať hlasy.

kontroly

Bavorsko zintenzívnilo kontroly na hraniciach s Českom a Rakúskom

07.10.2022 07:19

Nariadenie pre nelegálnu migráciu platí do odvolania.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334591x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu