Založ si blog

3 netradičné spôsoby využitia garážových brán

Kladiete si otázku, aké už len netradičné využitie by mohli mať garážové brány? Možno vás to prekvapí, no nie vždy musí ísť len o zabezpečenie vstupu do priestoru garáže a jeho oddelenie od vonkajška. Garážové brány vyhotovené na mieru môžu mať rôzne podoby a teda aj rôzne využitie. Pozrite sa s nami na tri netradičné spôsoby využitia garážových brán. 

Vďaka moderným technológiám je dnes možné relatívne ľahko vyrobiť aj netradičné garážové brány, ktoré presne zodpovedajú predstavám klienta. Nemusíte sa obmedziť iba na bežné sekčné brány s plnými panelmi, využiť môžete napríklad aj matné sklo či rôzne dekoratívne materiály. Práve sklo veľmi často v prípade netradičných garážových brán zohráva dôležitú úlohu. Fantázii pri navrhovaní garážových brán sa teda medze nekladú, pridajme teda niečo na inšpiráciu. 

Samonosná brána s bráničkou (zdroj: visio.systems)

Vstup na zimnú záhradu

Máte zimnú záhradu alebo väčší altánok? V prípade moderných stavieb si uplatnenie nachádzajú aj garážové brány. Bránu je vhodné doplniť presklenými časťami, ktoré do tohto priestoru prepustia viac prirodzeného svetla. Ak máte napríklad záhradný altán vyhotovený z tmavého dreva, výborne sa k nemu bude hodiť brána s čiastočným presklením a tmavým hliníkovým rámom.  

Výdajné okienko v gastro zariadeniach

Garážové brány môžu byť aj niekedy celkom malé. Svoje opodstatnenie môžu mať v gastro zariadeniach, kedy slúžia na výdaj jedla. Aj takáto bránička môže byť poháňaná, čo uľahčuje manipuláciu s ňou. Na tento účel je možné využiť pohony pre priemyselné brány umožňujúce rýchle otváranie a zatváranie, pričom v tomto prípade nie je problémom ani veľmi častá manipulácia. 

Záhradná kuchyňa alebo domáca posilňovňa 

Na záver sa opäť vráťme k rodinným domom. Garážové brány si totiž výborné uplatnenie nachádzajú aj ako vstup do záhradných kuchýň či domácich posilňovní, ktoré sú pristavané k domom. Opäť aj v tomto prípade je na výber z rôznych materiálov a vyhotovení. Garážové brány majú navyše praktický význam, akýkoľvek zápach totiž ľahko pustíte von. 

brana a zabradlie
Dvojkrídlová brána a balkónové zábradlie (zdroj: visio.systems)

Mimochodom, ak už máte garážovú bránu a nechcete investovať do novej, môžete renováciu brány zobrať aj do vlastných rúk. Postačia vám poriadne pracovní rukavice, náradie a kvalitný materiál, s ktorým vašej staršej garážovej bráne predĺžite život. 

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Rakúsky kancelár Karl Nehammer

Najedzte sa v McDonalde, odkázal chudobným rakúsky kancelár. Čelí kritike

29.09.2023 13:19

Podľa organizácií, ktoré sa zaoberajú chudobou, ale Nehammer nepozná realitu, v ktorej žijú ľudia v Rakúsku.

Božena 5, odmínovací systém, Way Industries, Krupina

Slovenské odmínovacie stroje Božena 5 zachraňujú životy na Ukrajine

29.09.2023 13:00

Slovenské odmínovacie systémy Božena 5 sú v akcii v Chersonskej oblasti. Ukrajina je aktuálne najviac zamínovanou krajinou na svete.

Ploštica domáca

Pozor, invázia ploštíc. Zamorená je desatina francúzskych domácností, našli sa aj v MHD

29.09.2023 12:39

Parížska radnica chce, aby bolo riziko zamorenia plošticami zahrnuté do zmluvy o poistení domácností.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555874x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu