Založ si blog

Čo spraviť so starou garážovou bránou keď doslúži?

Ak máte staršiu garáž a rozhodli ste sa pre rekonštrukciu, s najväčšou pravdepodobnosťou príde aj na výmenu garážovej brány. Ešte skôr, ako si vyberiete novú bránu, je dobré rozmyslieť si, čo spravíte s tou starou. Vyhodiť ju za plot len tak určite nemôžete, no možno vás prekvapí, že aj veľmi staré garážové vráta si dokážu nájsť ďalšie využitie. 

Nové vonkajšie garážové brány sú prakticky vo všetkom lepšie, ako ich predchodkyne vyrábané z plechu či dreva. Dnešné brány majú výborne vyriešenú izoláciu, sú ľahké, ale zároveň veľmi pevné a spravidla rovno od výroby pripravené na napojenie pohonu. Pri rekonštrukcii garáže sa tak určite oplatí vyhradiť si rozpočet aj na výmenu brány. Neznamená to však, že starú bránu musíte hneď zlikvidovať, ak je v použiteľnom stave, uplatnenie si ešte určite nájde. Pripravili sme pre vás pár tipov.

garazova brana
Sekčná garážová brána (zdroj: baneko.sk)

Smer zberný dvor

Možností, ako využiť starú bránu závisia predovšetkým od toho, v akom je stave. Ak je vyrobená z dreva a to je úplne spráchnivené, prípadne z plechu, ktorý je v rohoch úplne prehrdzavený, s takou bránou zrejme už žiadne zázraky neurobíte. V takom prípade je jedinou možnosťou odvoz starej brány do zberného dvora vo vašej obci. 

Existuje ale aj jednoduchšia možnosť. Odvoz a likvidáciu starej garážovej brány môžete nechať na dodávateľa tej novej. Vyberte si napríklad https://www.baneko.sk a nielenže sa môžete spoľahnúť na dodanie novej garážovej brány ale aj odvoz tej starej. 

Dajte garážovej bráne nový život

Ak je materiál ešte v pomerne zachovalom stave, stačí zapojiť trochu fantázie a určite vám napadne, ako by sa dala brána ešte použiť. Ideálnym miestom je predovšetkým záhrada. Zo starej drevenej brány môžete ľahko vyhotoviť hrant na kompost, postaviť si malý skleník alebo lavičku na záhradu. Stačí si pripraviť pracovné oblečenie, zobrať si to správne náradie a môžete sa pustiť do práce. Kovovú bránu zas môžete nechať ozdobiť maľbou, čím vhodne spestríte okolie vášho domu. V tomto prípade budete potrebovať najmä náradie na úpravu povrchu brány a jeho dôkladné vyčistenie, ktoré nájdete na https://workie.sk

pracovne nohavice
Pracovné nohavice do pása (zdroj: workie.sk)

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755192x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu