Založ si blog

Kvalitné produktové fotografie dokážu zázraky – takto sa s k nim dostanete

Produktové fotografie sú dôležitou súčasťou každého e-shopu či katalógu. Mnohí ľudia nakupujú „očami“ a tak je dôležité zaujať hneď na prvý pohľad. Netreba tiež zabúdať, že do nákupného procesu vstupuje aj psychika a veľa ľudí podvedome uprednostní produkt s vizuálne atraktívnou prezentáciou. Ak nemáte rozpočet na profesionálneho fotografa, pomôcť si môžete aj sami. 

Nároky nakupujúcich v online prostredí sú stále vyššie. Nestačí mať iba produkt za tú najlepšiu cenu, dôležitá je aj forma prezentácie, teda kvalitné popisy a pútavé fotografie. V tomto smere je skvelým príkladom web https://www.jona-technology.sk. Jedným dychom ale treba dodať, že kvalitné produktové fotky nebudú lacné. Najmä zo začiatku sa preto oplatí, ak si ich skúsite urobiť sami. Zameriame sa na to najdôležitejšie. 

fotoatelier bratislava
zdroj: pixabay.com

Správne miesto, pozadie a osvetlenie

Vyhotoviť kvalitné produktové fotografie môžete v zásade aj doma, nevyhnete sa však tvorbe „improvizovaného“ štúdia. Absolútnym základom kvalitnej fotografie je poriadne osvetlenie. Odporúča sa používať aspoň dve zábleskové svetlá, s ktorými úspešne eliminujete ostré tiene. Nemenej dôležité je aj pozadie, najčastejšie sa používa tzv. biele nekonečné, ktoré si ľahko spravíte napríklad aj z baliaceho papiera. 

Ak by ste radšej prišli do hotového, využiť môžete fotoateliér Bratislava na prenájom, kde nájdete všetku potrebnú techniku. Nemusíte teda investovať do statívov, svetiel a iných zariadení, keďže všetko je zahrnuté v cene prenájmu. Veď napokon, presvedčte sa sami na https://www.studio300shop.eu.

Vyhraďte si dostatok času na postprodukciu

Nemusíte si hneď ísť kupovať ten najdrahší fotoaparát a objektívy. Kvalitnú fotku ľahko spravíte aj s lepším smartfónom. Dôležitejšie ako kvalitné technické vybavenie je totiž samotný spôsob fotenia. Nebojte sa teda skúšať a experimentovať, čo napokon platí aj o následnej postprodukcii. Tej sa taktiež nevyhnete, preto si na ňu vyhraďte dosť času. Obmedzenia čo fotiť a ako fotiť prakticky neexistujú. Na kvalitne vyhotovených a precízne doladených fotografiách do katalógu perfektne vyniknú napríklad aj formy pre obrubníky. Platí preto, že kvalitné fotografie oživia každú ponuku bez ohľadu na predávaný sortiment, oplatí sa im teda venovať čas.

zdroj: pixabay.com

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755190x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu