Založ si blog

3 tipy, ako predĺžiť životnosť elektromotora

Elektromotory patria medzi to najdôležitejšie priemyselné vybavenie, no svoje uplatnenie si v rôznych vyhotoveniach nachádzajú aj v celom rade bežných aplikácií. Ak máte v dielni elektromotor 4kW, prípadne sa na elektromotory spoliehate v rámci vášho biznisu, oplatí sa prijať pár jednoduchých opatrení na predĺženie ich životnosti. 

Základným predpokladom pre dlhú a bezproblémovú prevádzku elektromotora je správny výber, odborná montáž a umiestnenie elektromotora do vyhovujúceho prostredia. Na samotnú životnosť elektromotora má vplyv aj následná starostlivosť, a to bez ohľadu či ide o elektromotor 7,5kW alebo vyšší výkonnostný variant. Zhrnuli sme pre vás 3 tipy, ktorými môžete životnosť elektromotora ľahko predĺžiť. Investícia do kvalitného elektromotora sa vám tak oplatí ešte viac. 

udrzba elektromotora
zdroj: elektromotory-vybo.cz

1 – Pravidelná kontrola

Pri pravidelných kontrolách sa spoľahnite na svoje zmysly. Všimli ste si v niektorých častiach nadmerné znečistenie alebo koróziu? Cítite v okolí motora zápach? Vydáva váš elektromotor 5,5kW nejaké zvláštne zvuky? Toto všetko sú známky toho, že niečo nie je v poriadku. Takúto zbežnú kontrolu odporúčame vykonávať pravidelne. 

2 – Majte poriadok v záznamoch

Uchovávanie záznamov o servisných úkonoch elektromotora je často zanedbávanou záležitosťou. Pri mnohých situáciách pritom dokáže dôkladná dokumentácia veľmi pomôcť. Záznamy z preventívnej údržby, vykonaných testov, ale aj samotných opráv si starostlivo uchovávajte. 

3 – Odstraňujte prach, olej a iné nečistoty

Niektoré časti elektromotora sú náchylnejšie ako iné, preto sa im oplatí venovať zvýšenú pozornosť. Platí to najmä v prípade, že máte kompaktný elektromotor 3kW. V praxi sa často stáva najmä pri menších motoroch, že už malá odchýlka od normálu môže ohroziť jeho funkčnosť. Pravidelne odstraňujte nečistoty, usadeniny prachu, ale aj stopy po oleji. Zvlášť dbajte na čistotu v okolí ventilátora. 

zdroj: elektromotory-vybo.cz

Využite koniec leta a začiatok jesene na to, aby ste si spravili radosť

25.09.2021

Na konci leta vás rozhodne nemusí chytať úzkosť. Užiť si posledné teplé a dlhé dni si môžete aj po začiatku školského roka a konci hlavnej dovolenkovej sezóny. Ako si teda naplno užiť začiatok jesene a vyhnúť sa negatívnym pocitom zo skracujúcich sa a chladnejších dní? Dovolenka po letnej sezóne? Využite ju na jachting! Ak ste si dovolenku [...]

Hľadáte spôsoby, ako vylepšiť web? Na toto netreba v roku 2021 zabudnúť!

24.09.2021

Rovnako ako v akomkoľvek inom segmente, aj webové stránky podliehajú určitým trendom. Používatelia internetu sú čoraz náročnejší na prehľadnosť webu, rýchlosť načítania jednotlivých stránok, či rýchlu dostupnosť zákazníckej podpory. Ak chcete so svojím webom držať krok aj v roku 2021, použitie týchto troch prvkov by ste mali určite zvážiť. [...]

Web development nie je iba o kódovaní: cesta ku kvalitnému webu si vyžaduje veľa úsilia

23.09.2021

Vývoj webových stránok zahŕňa celkom pestrý súbor činností presahujúcich z rôznych iných odvetví, ako je grafika, UX či tvorba obsahu. Neplatí teda, že web development je nutne len o kódovaní. Zamerali sme sa na základné princípy moderných webov a ich súčastí. Kým jednoduchú prezentačnú webstránku si dnes vďaka rôznym službám doslova [...]

Richard Strapko

Šéf VšZP Strapko: Poisťovne by sa nemali predháňať v benefitoch

25.09.2021 19:15

Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko hovorí, že sa mu podarilo zastabilizovať odliv poistencov, no zmeny idú pomaly a je to „ako otáčať loď“.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Podnikateľa Štefana Žigu vzali do väzby z kolúznych a preventívnych dôvodov

25.09.2021 19:04

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd.

Taliban

Taliban na hlavnom námestí v Heráte zavesil na žeriav mŕtve telo

25.09.2021 17:33

Taliban krátko predtým oznámil, že v Afganistane zavedie opäť tvrdé tresty vrátane popráv či odsekávania rúk.

Rusko politika voľby parlamentné Omsk

Dve organizácie napojené na scientológov boli v Rusku vyhlásené za nežiaduce

25.09.2021 17:04

Týmto rozhodnutím sa otvára cesta k zákazu oboch subjektov v krajine. Organizácie údajne predstavujú hrozbu pre bezpečnosť Ruskej federácie.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 115679x
Priemerná čítanosť článkov: 857x

Autor blogu