Založ si blog

Poskytujete prepravné služby? Zistite, ktoré nástroje vám uľahčia podnikanie!

Viete, čo najčastejšie trápi podnikateľov v doprave? V prvom rade ide o neúmerne veľkú byrokraciu spočívajúcu v rôznych povoleniach, dokladoch a dodatočných poplatkoch. Potom sú to stále zvyšujúce sa prevádzkové náklady a nedostatočné vyťažovanie vozidiel. Hoci s úrovňou byrokratickej záťaže nič neurobíte, podnikanie v doprave si môžete uľahčiť celým radom nástrojov. Zistite, ktoré medzi ne patria. 

Začať podnikať v doprave nie je vôbec jednoduchou záležitosťou. V závislosti od toho, akému typu dopravy sa hodláte venovať, je potrebné vybaviť si príslušné povolenia a splniť mnohé zákonné požiadavky. Založenie obchodnej spoločnosti, preukázanie odbornej spôsobilosti, poistenie či preukázanie finančnej spôsobilosti. To sú len niektoré z požiadaviek, ktorými sa musí začínajúci podnikateľ „prehrýzť“. Následné poskytovanie služieb si už môžete uľahčiť vďaka niektorým online nástrojom. Pripravili sme pre vás prehľad tých, ktoré môžete začať využívať prakticky ihneď. 

ERP systém aj pre dopravcov

ERP systémy dnes využívajú väčšie aj menšie spoločnosti naprieč všetkými trhovými segmentmi. Prirodzene, využiť sa dá aj v doprave. Moderné ERP systémy sú omnoho kompaktnejšie a ich implementácia je otázkou iba krátkeho času. Veľkou výhodou je modularita ERP systémov, takže využívať a platiť budete iba tie moduly, ktoré sú pre vaše podnikanie relevantné. 

erp systém cena
Na každom zákazníkovi záleží (zdroj: flowii.com)

V čom vám ERP systém uľahčí podnikanie v doprave? Pomocou tohto systému môžete efektívnejšie sledovať a manažovať prijaté objednávky, strážiť si termíny, šoférov a dostupnosť jednotlivých vozidiel. V prehľadnom prostredí môžete priraďovať vozidlá k jednotlivým zákazkám. ERP systém vám tiež pomôže pri spracovávaní platieb, faktúr, dodacích listov a iných dokumentov. 

Ak vás zaujíma ERP systém cena, oplatí sa vedieť, že vždy závisí od vašich konkrétnych potrieb. Niektoré ERP systémy si môžete aj nezáväzne vyskúšať zdarma na obmedzené obdobie. 

Správa vozového parku

Ak máte viac ako jedno vozidlo, určite budete skôr či neskôr potrebovať nástroje na sledovanie a správu vozového parku. Nejde pritom iba o kontrolu toho, kde sa konkrétne vozidlo práve nachádza v reálnom čase, ale aj ukladanie údajov. Podľa nich viete identifikovať potenciálne riziká pri preprave, jazdný štýl konkrétnych šoférov, ale aj zlepšovať manažment prepravy. 

Otázky spôsobu správy vozového parku sú aktuálne pre všetkých dopravcov. Bez ohľadu na to, či poskytujete osobnú dopravu, ako napríklad transfer Vienna Bratislava, alebo zabezpečujete prepravu nadrozmerného či nebezpečného nákladu. Pri osobných vozidlách vám postačí aj základný monitorovací softvér, pri nákladných vozidlách sa zas oplatí investovať do komplexného sledovacieho riešenia. 

transfer viennna bratislava
zdroj: pixabay.com

Pokročilou správou vozidiel ľahko identifikujete nedostatky, ku ktorým pri vašej preprave dochádza a razom získate užitočné informácie na zefektívnenie vášho podnikania. 

Riadenie rizík pomocou CRM systému

Pomerne nákladnou položkou pre každého dopravcu je poistenie vozidiel a prepravovaného nákladu. Vznik nákladných škôd a vylúčenie poistného plnenia môže neraz vyústiť do poriadnych finančných problémov a zdĺhavých súdnych sporov. Jednou z možností je tzv. cargo risk management, teda riadenie rizík súvisiacich s prepravou. 

Pomocou špeciálnych softvérov určených pre dopravcov môžete ľahko znižovať počet škôd, a tým aj dosiahnuť výhodnejšie sadzby poistného. Ide pritom o vhodné riešenie nielen pre spoločnosti špecializujúce sa na nákladnú prepravu, ale napríklad aj pre autobusových dopravcov či autopožičovne. 

Výsledkom efektívneho riadenia rizika prepravovaného tovaru je cenovo výhodnejšie pokrytie rizík, rýchlejšia správa škodovej agendy a tiež úspora na personálnych nákladoch. Na záver iba doplňme, že softvérové nástroje pomáhajúce podnikateľom v doprave sú čoraz dostupnejšie a ich prínos je enormný, a to ako pre začínajúce subjekty, tak aj pre zabehnutých dopravcov. 

Využite koniec leta a začiatok jesene na to, aby ste si spravili radosť

25.09.2021

Na konci leta vás rozhodne nemusí chytať úzkosť. Užiť si posledné teplé a dlhé dni si môžete aj po začiatku školského roka a konci hlavnej dovolenkovej sezóny. Ako si teda naplno užiť začiatok jesene a vyhnúť sa negatívnym pocitom zo skracujúcich sa a chladnejších dní? Dovolenka po letnej sezóne? Využite ju na jachting! Ak ste si dovolenku [...]

Hľadáte spôsoby, ako vylepšiť web? Na toto netreba v roku 2021 zabudnúť!

24.09.2021

Rovnako ako v akomkoľvek inom segmente, aj webové stránky podliehajú určitým trendom. Používatelia internetu sú čoraz náročnejší na prehľadnosť webu, rýchlosť načítania jednotlivých stránok, či rýchlu dostupnosť zákazníckej podpory. Ak chcete so svojím webom držať krok aj v roku 2021, použitie týchto troch prvkov by ste mali určite zvážiť. [...]

Web development nie je iba o kódovaní: cesta ku kvalitnému webu si vyžaduje veľa úsilia

23.09.2021

Vývoj webových stránok zahŕňa celkom pestrý súbor činností presahujúcich z rôznych iných odvetví, ako je grafika, UX či tvorba obsahu. Neplatí teda, že web development je nutne len o kódovaní. Zamerali sme sa na základné princípy moderných webov a ich súčastí. Kým jednoduchú prezentačnú webstránku si dnes vďaka rôznym službám doslova [...]

Notebook / Mobil / Internet /

Belgická krajná pravica chce získavať voliča pomocou mobilnej aplikácie s "nefiltrovanými informáciami"

25.09.2021 21:04

Experti upozorňujú, že tretia najsilnejšia strana v Belgicku môže týmto spôsobom získavať o ľuďoch informácie a využívať ich na získavanie nových sympatizantov.

Juraj Šeliga

Šeliga: Som jeden z posledných, komu by bol ponúknutý ministerský post

25.09.2021 20:37

Podpredseda strany Za ľudí tak reagoval na kuloárne informácie o tom, že by mohol byť jedným z kandidátov na post ministra spravodlivosti.

Vladimir Putin

Putin: Výsledky volieb svedčia o tom, že sa v Rusku rozvíja demokracia

25.09.2021 20:00

Ruský prezident tiež zdôraznil, že právomoci Dumy sa zmenili, keďže prišlo k zmene ruskej ústavy.

Richard Strapko

Šéf VšZP Strapko: Poisťovne by sa nemali predháňať v benefitoch

25.09.2021 19:15

Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko hovorí, že sa mu podarilo zastabilizovať odliv poistencov, no zmeny idú pomaly a je to „ako otáčať loď“.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 115762x
Priemerná čítanosť článkov: 857x

Autor blogu