Založ si blog

Ultraľahké pohodlie s Big Agnes

Večer pozoruješ hviezdy, možno roj Perzeíd, niečo si zaželáš a vcucne ťa do stanu. Tam sa usalašíš v pohodlnom spacáku a krásne sa vyhajáš až do východu slnka. Ráno otvoríš stan a nadýchneš sa sviežeho vzduchu. Po kávičke zbalíš všetky pakšamenty a hor sa do hôr!

Vraj že krásne, ale sci-fi? A pri predstave, že ten stan ešte treba aj zbaliť a nosiť ťa hneď dvakrát preskočila smrtka? A že vyspať sa vonku a nebyť ráno zlámaný ako stredoveký hriešnik po procedúre  kolesom je zhola nemožné? Tak presne na to sa zamerali týpci z Big Agnes, keď ešte len spriadali plány. Pointa bola ponúknuť ľuďom lepšiu výbavu na spanie vonku. Pretože to treba.

Z Big Agnes sa stali uznávaní špecialisti na kempingovú výbavu a vo wilderoben nájdeš aj ich vlajkovú loď, presnejšie stan Copper Spur v ikonickej oranžovej farbe. 

stan big agnes
zdroj: wilderoben.com

Big Agnes Copper Spur HV UL je absolútny šampión v ultraľahkej váhe: patrí medzi najľahšie samostatne stojace dvojvrstvové stany na trhu. Dvojmiestny váži necelé kilo a pol, a trojmiestny len o balíček cukríkov viac. Navyše, je vo výhode oproti súperom vďaka svojmu tajomnému HV aka High volume.  Zabudni na klaustrofobický stan v tvare rakvy. V Big Agnes používajú vysoko funkčné, špeciálne vyvinuté materiály a konštrukčné prvky, ktoré umožňujú aj pri mušej váhe garantovať pomerne veľkorysý životný priestor. Vďaka rozbočovaču a ohnutiu nosných tyčí sú steny takmer kolmé a to už je citeľný rozdiel vo vnútornom objeme stanu. 

Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou stanov Big Agnes je ich jednoduché stavanie. Traduje sa, že Copper Spur postaví rýchlo aj začiatočník. Pomôže ti farebné kódovanie aj patentovaný mechanizmus, ktorý zacvakne a drží tyč bez toho, že by bol potrebný parťák na stavbu. 

Magazíny Outdoorgearlab a Outdoorproject oceňujú aj dobre vymyslené úložné priestory a odolnosť voči vode. Veľkým plusom sú dva vstupy a dve predsiene, vďaka ktorým budú teritoriálne boje o niečo miernejšie. Big Agnes Copper Spur môže fungovať aj ako minimalistický prístrešok, keď sa použije iba kostra a plášť. 

Kompletný zbalený stan je o polovicu menší ako klasický spacák, čo nosíš na Pohodu. Tá síce tento rok zase nebude, ale kempovacia sezóna je za rohom. A ak si vravíš, že je najvyšší čas investovať do kvalitného stanu, ľahkého ako pierko, pozri si ponuku Big Agnes

big agnes stan
zdroj: wilderoben.com

Využite koniec leta a začiatok jesene na to, aby ste si spravili radosť

25.09.2021

Na konci leta vás rozhodne nemusí chytať úzkosť. Užiť si posledné teplé a dlhé dni si môžete aj po začiatku školského roka a konci hlavnej dovolenkovej sezóny. Ako si teda naplno užiť začiatok jesene a vyhnúť sa negatívnym pocitom zo skracujúcich sa a chladnejších dní? Dovolenka po letnej sezóne? Využite ju na jachting! Ak ste si dovolenku [...]

Hľadáte spôsoby, ako vylepšiť web? Na toto netreba v roku 2021 zabudnúť!

24.09.2021

Rovnako ako v akomkoľvek inom segmente, aj webové stránky podliehajú určitým trendom. Používatelia internetu sú čoraz náročnejší na prehľadnosť webu, rýchlosť načítania jednotlivých stránok, či rýchlu dostupnosť zákazníckej podpory. Ak chcete so svojím webom držať krok aj v roku 2021, použitie týchto troch prvkov by ste mali určite zvážiť. [...]

Web development nie je iba o kódovaní: cesta ku kvalitnému webu si vyžaduje veľa úsilia

23.09.2021

Vývoj webových stránok zahŕňa celkom pestrý súbor činností presahujúcich z rôznych iných odvetví, ako je grafika, UX či tvorba obsahu. Neplatí teda, že web development je nutne len o kódovaní. Zamerali sme sa na základné princípy moderných webov a ich súčastí. Kým jednoduchú prezentačnú webstránku si dnes vďaka rôznym službám doslova [...]

Polícia / NAKA / Kukláč /

Podnikateľa Štefana Žigu vzali do väzby z kolúznych a preventívnych dôvodov

25.09.2021 19:04

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd.

Taliban

Taliban na hlavnom námestí v Heráte zavesil na žeriav mŕtve telo

25.09.2021 17:33

Taliban krátko predtým oznámil, že v Afganistane zavedie opäť tvrdé tresty vrátane popráv či odsekávania rúk.

Rusko politika voľby parlamentné Omsk

Dve organizácie napojené na scientológov boli v Rusku vyhlásené za nežiaduce

25.09.2021 17:04

Týmto rozhodnutím sa otvára cesta k zákazu oboch subjektov v krajine. Organizácie údajne predstavujú hrozbu pre bezpečnosť Ruskej federácie.

Turów

"Čechov neobsluhujeme", píše sa na dverách jedného podniku neďaleko bane Turów

25.09.2021 16:46

Ide o reakciu na žalobu, ktorú Česko podalo na Poľsko na Súdnom dvore EÚ a jej dôsledkom je denná pokuta pol milióna eur za ignorovanie nariadenia o bezodkladnom pozastavení ťažby.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 135
Celková čítanosť: 115659x
Priemerná čítanosť článkov: 857x

Autor blogu