Založ si blog

Aké dokumenty priložiť k žiadosti o Kindergeld?

Aby bola vaša žiadosť o nemecké detské prídavky, tzv. Kindergeld, úspešne vybavená, nezabudnite priložiť všetky potrebné dokumenty. Aké to sú? Prinášame vám zoznam tých najdôležitejších.

Najdôležitejšie prílohy

V prvom rade je potrebné preukázať existenciu dieťaťa, teda budete potrebovať rodný list vášho dieťaťa/detí, na ktoré chcete žiadať o prídavky. Taktiež bude potrebné zdokladovať váš rodinný stav. Podľa toho, v akom sa nachádzate, treba úradu preukázať sobášny list, rozsudok o rozvode, prípadne úmrtný list druhého rodiča.

Keďže nemecké prídavky na deti sú podmienené najmä tým, aby aspoň jeden z rodičov pracoval v Nemecku, treba zdokladovať vašu zárobkovú činnosť z tejto krajiny. Medzi Kindergeld dokumenty preto patria aj výplatné pásky, ročné zúčtovanie či potvrdenie o povinnom sociálnom poistení v Nemecku. Bolo vám už pridelené „Steuer-ID“ (nemecké daňové identifikačné číslo)? Určite ho k vašej žiadosti tiež priložte.

Možno budete potrebovať

S týmito dokumentmi môže žiadosť prebehnúť bez problémov a prídavky vám môžu byť priznané, ak ste splnili všetky zákonné podmienky pre ich poberanie. Často však nemecká Familienkasse požaduje aj potvrdený formulár E 401, ktorý kedysi žiadatelia prikladali sami od seba. Dnes je to potrebné len na vyžiadanie, a ide o potvrdenie o zložení rodiny na účely priznania rodinných dávok, ktorý musí potvrdiť slovenský úrad práce.

Ak vám Familienkasse zašle list, v ktorom požaduje potvrdenie tlačiva E 401, určite s potvrdením neotáľajte. Slovenský úrad je povinný vám ho potvrdiť, niekedy ho zašle vám, inokedy priamo nemeckej Familienkasse.

S podobným postupom sa môžete stretnúť aj pri tlačive E 411, ktorý nemeckému úradu slúži na overenie toho, či máte plný nárok na nemecké prídavky, alebo ide iba o doplatok k tým, ktoré už poberáte na Slovensku.

ziadost o kindergeld

Máte dospelé deti?

Aj na dospelé deti je možné poberať dávky Kindergeld, ak splníte ďalšie podmienky. K žiadosti je potrebné priložiť potvrdenie o návšteve školy alebo formulár E 402, ktorý potvrdzuje štúdium vášho dieťaťa na účely priznania rodinných dávok.

Výhodu týchto formulárov „E“ je aj to, že sú rovnaké pre všetky členské štáty EÚ a odlišujú sa iba jazykom. Políčka na vyplnenie sú rovnaké, a preto aj keď ich vyplníte v rodnom jazyku, nemecký úradník im bude bez problémov rozumieť.

Obráťte sa na odborníkov

Na základe vašej životnej situácie je možné, že bude potrebné doplniť ďalšie dokumenty. Ideálne je obrátiť sa na odborníkov, ktorí majú s vybavovaním nemeckých prídavkov Kindergeld bohaté skúsenosti, a poradia vám na mieru. Aplikácia Kindergeld.click vám nielen overí nárok na nemecké prídavky, ale aj zašle kompletný zoznam potrebných dokumentov. Zákaznícka podpora vám pomôže vyriešiť aj špecifické problémy, odpovede na ktoré by ste inak našli len na nemeckých stránkach úradov v krkolomnom byrokratickom jazyku.

Zdroj obrázku: Freepik

3 piliere tvorby úspešného e-shopu – poznáte ich?

23.06.2021

tvorba modeného eshopu

Poskytujete prepravné služby? Zistite, ktoré nástroje vám uľahčia podnikanie!

22.06.2021

Viete, čo najčastejšie trápi podnikateľov v doprave? V prvom rade ide o neúmerne veľkú byrokraciu spočívajúcu v rôznych povoleniach, dokladoch a dodatočných poplatkoch. Potom sú to stále zvyšujúce sa prevádzkové náklady a nedostatočné vyťažovanie vozidiel. Hoci s úrovňou byrokratickej záťaže nič neurobíte, podnikanie v doprave si môžete uľahčiť celým [...]

5 tipov, ako zvládnuť rekonštrukciu bytu s minimom starostí

21.06.2021

Odhodlali ste sa po rokoch na rekonštrukciu bytu a hľadáte spôsoby, ako ju zvládnuť čo najrýchlejšie a najjednoduchšie? Ak pred začiatkom rekonštrukcie venujete určitý čas plánovaniu a hľadaniu tých správnych dodávateľov, ušetríte si kopec starostí, ktoré by ste inak museli riešiť takpovediac „za pochodu“. Aby ste sa nemuseli spoliehať na žiadne [...]

rusko moskva fontána deti horúčavy leto

V Moskve padol teplotný rekord. Namerali najvyššiu teplotu za 120 rokov

23.06.2021 23:27

Moskvu tento týždeň postihla historická vlna horúčav. Stúpajúce teploty prispievajú k zničujúcim záplavám a lesným požiarom.

Vatikán pápež audiencia

Netradičná audiencia. Pápež František sa stretol so Spidermanom

23.06.2021 23:07

Taliansky imitátor komiksového superhrdinu sa často oblieka do tohto kostýmu, aby zabavil v nemocniciach choré deti.

vallo cipár

Primátor Bratislavy ocenil významné osobnosti mesta

23.06.2021 22:29

Cenou primátora je tento rok grafika Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára.

McAfee

Johna McAfeeho našli mŕtveho v jeho cele v španielskom väzení

23.06.2021 22:09, aktualizované: 22:38

Zakladateľ softvérovej spoločnosti zrejme spáchal samovraždu. Súd v stredu rozhodol o jeho vydaní do USA, kde bol stíhaný pre daňové úniky.

blogger

Na stránke news.blog.pravda.sk nájdete čerstvejšie informácie o veciach ktoré vás môžu zaujať, prekvapiť alebo dokonca ovplyvniť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 50504x
Priemerná čítanosť článkov: 743x

Autor blogu