Založ si blog

Plánujete sa pustiť do rekonštrukcie záhradného domčeka? Na toto si dajte určite pozor!

Mať na záhrade malý domček na náradie či zazimovanie rastlín nie je ničím neobvyklým. Ide o praktické riešenie, ktoré v mnohých ohľadoch uľahčí vašu starostlivosť o záhradu a získate vďaka nemu viac miesta na odkladanie. Záhradný domček môže byť svojim vzhľadom ale veľmi zaujímavým dizajnovým doplnkom. Čo však v prípade, ak má váš záhradný domček už pár desiatok rokov a zaslúžil by si poriadnu rekonštrukciu? Zamerali sme sa na možné úskalia rekonštrukcie tohto typu stavieb.

Na začiatok potrebujete zhodnotiť stav a vypracovať plán rekonštrukcie

Každá jedna rekonštrukcia by mala začať dôkladným zhodnotením aktuálneho stavu. Zistite, v ktorých miestach zateká, ako sú na tom jednotlivé materiály a čo by prípadne mohlo zostať zachované. Po 20-30 rokoch od výstavby a iba minimálnych snahách o priebežnú údržbu sa ale môže stať, že samotné zbúranie a následná nová stavba bude lepším riešením.

Ak sa predsa len rozhodnete pre rekonštrukciu, mali by ste si vypracovať jej plán. V rámci neho si stanovte, čo budete meniť, akým spôsobom, čo zvládnete sami a na čo si budete musieť zavolať odborníkov, no a tiež samozrejme nezabudnite odhadnúť rozpočet rekonštrukcie.

Do likvidácie eternitu sa rozhodne nepúšťajte sami

Problematickým prvkom záhradných domčekov je spravidla strecha. Po rokoch nie je zatekanie ničím výnimočným a to samozrejme spôsobuje, že v domčeku sa drží vlhkosť a jeho využitie je z tohto dôvodu značne obmedzené. Problematické môžu byť aj niektoré materiály, ktoré sa v minulosti hojne využívali. Ak má váš starý záhradný domček ešte eternitovú strechu, na jej rozobratie a likvidáciu budete musieť zavolať profesionálov s osvedčením.

Likvidácia eternitu si vyžaduje odborný postup, keďže ide o nebezpečný a zdraviu škodlivý materiál. Za svojpomocné rozoberanie eternitovej strechy a manipuláciu s týmto materiálom môžete dostať celkom tučnú pokutu a okrem toho aj riskujete svoje zdravie. Obráťte sa radšej na Montes Company s.r.o a spoľahnite sa na bezpečnú, bezstarostnú a rýchlu likvidáciu starej eternitovej strechy.

Likvidácia azbestu a eternitu montescompany.sk

Prispôsobte záhradný domček zamýšľanému použitiu

Dobre si rozmyslite, akým spôsobom budete záhradný domček využívať a čo všetko by mal mať. Priestor pred domčekom navyše odporúčame spevniť a prípadne vydláždiť, čím vám vznikne dodatočný priestor buď na dekoráciu, malé posedenie alebo na odkladanie záhradného príslušenstva, ktoré nemusí byť nutne pod strechou.

K moderným záhradným domčekom, ktoré majú okolo seba dosť priestoru môžete napríklad umiestniť výrazný terakotový kvetináč, ktorý sa stane domovom pre zaujímavý krík, prípadne menší stromček. Napríklad taký citrus v terakotovom kvetináči pri útulnom záhradnom domčeku bude pôsobiť doslova ako vystrihnutý z romantickej knihy. Ak hľadáte inšpiráciu pre vašu záhradu, Bam Park Stupava je miestom, kde ju určite načerpáte.

Showroom Bam Park Stupava

Správne načasovanie rekonštrukcie je kľúčové

Čím dlhšie bude rekonštrukcia trvať, tým väčšie bude riziko, že ju nedokončíte, resp. ju nedokončíte podľa svojich predstáv. Naplánujte si rekonštrukciu na vhodné obdobie roka, teda tak, aby nebolo ani príliš zima, ani príliš teplo a zbytočne ju nepredlžujte. Snažte sa všetko zorganizovať tak, aby bola rekonštrukcia vášho záhradného domčeka hotová čo najskôr.

Nezabudnite na poriadnu pracovnú výbavu

Ak si v rámci rekonštrukcie budete chcieť niektoré úkony urobiť svojpomocne, nezabudnite ani na poriadnu pracovnú výbavu. Tou sú nielen rôzne nástroje ale aj adekvátny pracovný odev. Kvalitné pracovné oblečenie vám počas práce zabezpečí nielen pohodlie ale aj vašu ochranu pred rôznymi úrazmi. Preto by vám určite nemali chýbať pracovné rukavice, montérky a tiež pevná obuv. Prehľadnú ponuku pracovného oblečenia nájdete na odevypracovne.sk, kde nájdete stovky produktov pre všetkých pracantov. A ak by ste chceli niečo špeciálne len pre vás, vybrať si môžete aj pracovné oblečenie s logom vašej firmy, menom alebo iným originálnym rozlišovacím znakom.

Pracovné tričká s logom odevypracovne.sk

Zdroj: montescompany.sk, terakota.sk, odevypracovne.sk

Gres alebo drevoplast: ktorý materiál sa k bazénu hodí viac?

17.05.2021

Bazén, jeho príslušenstvo, ako aj bezprostredné okolie sú investíciou, ktorá môže výrazne zvýšiť atraktivitu a cenu vášho pozemku. Ako pri každej investícii, aj v tomto prípade si treba všetko poriadne premyslieť. Bezprostredné okolie bazéna je potrebné patrične upraviť, čím si uľahčíte údržbu bazéna a zvýšite bezpečnosť pri jeho využívaní. [...]

Poznáte tieto moderné spôsoby stravovania a dôvody ich popularity?

16.05.2021

Zdravie máme iba jedno a ak patríte medzi ľudí, ktorým na ňom naozaj záleží, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovanie. Obsah jedálnička v skutočnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu a čo je pozitívne, stále viac ľudí sa ho snaží zodpovedne zostaviť. Odklon od fast foodov, nezdravých a ťažkých jedál môže vášmu zdraviu len pomôcť. [...]

Máte web, o ktorom nikto nevie? Zistite, ako ho zviditeľniť!

15.05.2021

Spustili ste nový web, očami hypnotizujete štatistiky návštevnosti a napriek tomu naň nikto nechodí? Treba si uvedomiť, že spustením webu práca nekončí ale naopak, začína systematická snaha o zviditeľňovanie webu, budovanie návštevnosti a dolaďovanie jeho funkcionalít. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktorej návštevnosti vášho webu určite pomôže. Existuje [...]

Sergej Lavrov

Lavrov varoval západné krajiny, aby si nerobili nároky na Arktídu

17.05.2021 21:43

V dôsledku klimatických zmien je Arktída čoraz prístupnejšou a pre jej strategickú pozíciu, námorne trasy ako aj prírodné zdroje vzbudzuje čoraz väčší záujem štátov vrátane USA a Číny.

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

Guvernér Južnej Karolíny podpísal zákon schvaľujúci popravu zastrelením

17.05.2021 21:23

Od väzenských úradov legislatíva po novom vyžaduje, aby používali elektrické kreslo alebo popravu zastrelením v prípade, že nie je dostupná smrtiaca injekcia.

Mária Kolíková

Kolíková pri počte obvinených v kolúznej väzbe nehovorí celkom pravdu

17.05.2021 19:14

Ministerka spravodlivosti interpretuje snahu opozície a koaličného hnutia Sme rodina o zmenu kolúznej väzby ako falošne motivovanú. Vraj sa len snažia dostať z väzníc svojich nominantov.

Marihuana

OĽaNO je za úpravu trestov za marihuanu, o podobe novely chce diskutovať

17.05.2021 18:51

Poslanci zároveň pripomenuli, že v hnutí prísne dbajú na to, aby spravodlivejšie nastavenie trestov neznamenalo uvoľnenie drogovej politiky, prípadne zvýšenie ich predaja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 23599x
Priemerná čítanosť článkov: 694x

Autor blogu