Založ si blog

Závisí vrátenie daní z Holandska od Belastingdienst? Áno aj nie

holandsko vlajka

Žiadosti o vrátenie daní z Holandska vybavuje príslušný holandský daňový úrad Belastingdienst. Doba získania holandského daňového preplatku trvá niekoľko mesiacov. Rýchle vybavenie ovplyvniť neviete, no správnosť a skoršie odoslanie daňového priznania áno – zaručene v spolupráci so slovenskými expertmi na dane z Holandska.

Základ pre vrátenie daní z Holandska

Ak ste pracovali v Holandsku medzi rokmi 2019 až 2023, mohol vám vzniknúť nárok na vrátenie daní z Holandska. Pre jeho získanie stačí jedna vec – podať si holandské daňové priznanie za príslušný kalendárny rok.

Tip odborníkov: Pre vrátenie dane z Holandska za rok 2019 máte čas do konca roku 2024.

Typ daňového priznania v Holandsku

Holandský daňový systém pozná niekoľko druhov daňových priznaní. Rozhodujúce je, aby ste vybrali ten správny. Daňový úrad Belastingdienst totižto očakáva, že je povinnosťou daňovníka vybrať náležitý typ daňového priznania. Ak si podáte nesprávny typ priznania, daňový úrad ho nebude akceptovať.

Pre Slovákov pracujúcich v Holandsku najčastejšie platí daňové priznanie typ C (C-form). Je určené pre daňových nerezidentov – tým, ktorí tam pracujú, ale nežijú.

V opačnom prípade je potrebné zistiť vhodný druh formulára. Rýchlou voľbou je konzultácia s odborníkmi slovenskej poradenskej spoločnosti, ktorí sa dennodenne venujú vráteniu daní zo zahraničia.

danove priznanie

Podklady pre vyplnenie žiadosti o vrátenie daní

Základné osobné údaje, pracovná história, ale aj dokument Jaaropgaaf (teda holandské potvrdenie o príjmoch) či formulár E9 (EU/EHP) – to všetko budete potrebovať ako minimum pre vypísanie žiadosti o vrátenie daní z Holandska. Vybavenie chýbajúcich dokumentov môžete tiež prenechať na profesionálneho konzultanta.

Vybrané poradenské spoločnosti majú pre klientov šikovnú aplikáciu, v ktorej zadáte prvotné identifikačné údaje, priložíte prílohy vo forme fotokópií a zašlete poradcovi priamo z vášho mobilu.

Pomoc pri žiadosti vrátenia daní z Holandska

Doba spracovania daňového priznania súvisí s aktuálnym vyťažením úradu Belastingdienst. V priemere trvá 16 týždňov, no úrad má zo zákona lehotu až 3 roky.

Zo skúseností poradenských spoločností vychádza, že keď sa holandské daňové priznanie podá do 1. júla, samotný daňový preplatok dostane klient najneskôr do 3 mesiacov od jeho podania. Všeobecné pravidlo to však nie je.

Aby ste predišli nesprávnemu vyplneniu, chýbajúcim dokumentom a mali čerstvé informácie o stave vašej žiadosti, zverte vybavenie vrátenia daní z Holandska do rúk profesionálom s mnohoročnou praxou.

Čas, za ktorý holandský daňový úrad vybaví vašu žiadosť o vrátenie daní, sa ovplyvniť nedá. Keď požiadate o pomoc expertov z praxe, máte vyššiu šancu, že sa vaša žiadosť odošle skôr a so všetkými potrebnými náležitosťami.


Foto: elements.envato.com

Ušetriť sa dá aj pri nižších príjmoch: ako na to?

01.03.2024

Častou námietkou, prečo niekto nič neušetrí je to, že ani nemá z čoho a šetrenie malých súm aj tak nemá príliš veľký význam. Treba ale dodať, že každý zodpovedný človek by mať ušetrené aspoň niečo a pravdou zostáva, že ušetriť sa dá aj vtedy, ak nemáte práve vysoký plat. Základom je dôsledná analýza a trénovanie vlastnej disciplíny. Ako vôbec [...]

Spoznajte týchto nenápadných nepriateľov vášho chrupu

29.02.2024

Každý asi vie, že sladkosti a zanedbávanie ústnej hygieny sú pre celkový stav chrupu hotovou pohromou. Aby toho ale nebolo málo, týmto hlavným dôvodom vzniku zubných kazov a zápalov ďasien sekundujú aj ďalšie príčiny, z ktorých niektoré pôsobia celkom nenápadne. Skôr ako sa odhodláte na domáce bielenie zubov, spoznajte nenápadných nepriateľov vášho chrupu, ktorí [...]

Čo ste nevedeli o aromaterapeutických sviečkach?

28.02.2024

V každodennom zhone je pre našu celkovú pohodu nevyhnutné nájsť chvíle relaxácie a pokoja. Vstúpte do očarujúceho sveta aromaterapeutických sviečok – nádherného spojenia upokojujúcich vôní a jemného svetla plameňa, ktoré si podmania vaše zmysly. Dnes preskúmame fascinujúcu ríšu aromaterapie a ponoríme sa do terapeutických účinkov vonných sviečok. Čo je [...]

Mestská polícia vozidlá

Agresívny muž v Bratislave kopal do ľudí, vytiahol aj nôž

03.03.2024 20:14

Polícia prípad vyšetruje.

y Boris Pistorius

Uniknutá nahrávka rozhovoru dôstojníkov je súčasťou ruskej informačnej vojny, povedal Pistorius

03.03.2024 19:35

Na nahrávke dôstojníci diskutujú o teoretickej možnosti použitia rakiet na Ukrajine.

švajčiarsko polícia

Tínedžer v Zürichu pobodal ortodoxného žida

03.03.2024 18:53

Pred útokom údajne došlo k hádke medzi viacerými osobami.

spúšť, Čadca, Základná škola

Spúšť v škole na Kysuciach: Mladí vandali zdemolovali kontajnery a smeti podpálili

03.03.2024 15:00

Rozsypané a zhorené odpadky, rozbité okná či zadymená omietka budovy. Takýto pohľad sa naskytol policajtom a zamestnancom jednej zo základných škôl v Čadci.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 506
Celková čítanosť: 693840x
Priemerná čítanosť článkov: 1371x

Autor blogu