Založ si blog

Závisí vrátenie daní z Holandska od Belastingdienst? Áno aj nie

holandsko vlajka

Žiadosti o vrátenie daní z Holandska vybavuje príslušný holandský daňový úrad Belastingdienst. Doba získania holandského daňového preplatku trvá niekoľko mesiacov. Rýchle vybavenie ovplyvniť neviete, no správnosť a skoršie odoslanie daňového priznania áno – zaručene v spolupráci so slovenskými expertmi na dane z Holandska.

Základ pre vrátenie daní z Holandska

Ak ste pracovali v Holandsku medzi rokmi 2019 až 2023, mohol vám vzniknúť nárok na vrátenie daní z Holandska. Pre jeho získanie stačí jedna vec – podať si holandské daňové priznanie za príslušný kalendárny rok.

Tip odborníkov: Pre vrátenie dane z Holandska za rok 2019 máte čas do konca roku 2024.

Typ daňového priznania v Holandsku

Holandský daňový systém pozná niekoľko druhov daňových priznaní. Rozhodujúce je, aby ste vybrali ten správny. Daňový úrad Belastingdienst totižto očakáva, že je povinnosťou daňovníka vybrať náležitý typ daňového priznania. Ak si podáte nesprávny typ priznania, daňový úrad ho nebude akceptovať.

Pre Slovákov pracujúcich v Holandsku najčastejšie platí daňové priznanie typ C (C-form). Je určené pre daňových nerezidentov – tým, ktorí tam pracujú, ale nežijú.

V opačnom prípade je potrebné zistiť vhodný druh formulára. Rýchlou voľbou je konzultácia s odborníkmi slovenskej poradenskej spoločnosti, ktorí sa dennodenne venujú vráteniu daní zo zahraničia.

danove priznanie

Podklady pre vyplnenie žiadosti o vrátenie daní

Základné osobné údaje, pracovná história, ale aj dokument Jaaropgaaf (teda holandské potvrdenie o príjmoch) či formulár E9 (EU/EHP) – to všetko budete potrebovať ako minimum pre vypísanie žiadosti o vrátenie daní z Holandska. Vybavenie chýbajúcich dokumentov môžete tiež prenechať na profesionálneho konzultanta.

Vybrané poradenské spoločnosti majú pre klientov šikovnú aplikáciu, v ktorej zadáte prvotné identifikačné údaje, priložíte prílohy vo forme fotokópií a zašlete poradcovi priamo z vášho mobilu.

Pomoc pri žiadosti vrátenia daní z Holandska

Doba spracovania daňového priznania súvisí s aktuálnym vyťažením úradu Belastingdienst. V priemere trvá 16 týždňov, no úrad má zo zákona lehotu až 3 roky.

Zo skúseností poradenských spoločností vychádza, že keď sa holandské daňové priznanie podá do 1. júla, samotný daňový preplatok dostane klient najneskôr do 3 mesiacov od jeho podania. Všeobecné pravidlo to však nie je.

Aby ste predišli nesprávnemu vyplneniu, chýbajúcim dokumentom a mali čerstvé informácie o stave vašej žiadosti, zverte vybavenie vrátenia daní z Holandska do rúk profesionálom s mnohoročnou praxou.

Čas, za ktorý holandský daňový úrad vybaví vašu žiadosť o vrátenie daní, sa ovplyvniť nedá. Keď požiadate o pomoc expertov z praxe, máte vyššiu šancu, že sa vaša žiadosť odošle skôr a so všetkými potrebnými náležitosťami.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

Štefan Harabin

Schvaľoval ruskú agresiu, vec označil za nulitnú. Vytýčili nový termín pojednávania s Harabinom

22.07.2024 10:48

Harabin po vypuknutí ruskej invázie na Ukrajinu na sociálnej sieti napísal, že by urobil presne to isté, čo Putin.

Harrisová

Otázky a odpovede + VIDEO: Zabojuje Harrisová o Biely dom? Musí Trump zmeniť taktiku? Odstúpi Biden ako prezident?

22.07.2024 10:30

Preberú demokrati iniciatívu pred prezidentskými voľbami, ktoré sa konajú 5. novembra, alebo si republikán Donald Trump udrží náskok, ktorý podľa prieskumov má?

Blesk / Hrom /

Blesk zabil mladíka na Zugspitze, o život pripravil aj muža v Alpách. Trafil aj početnú rodinu, dve deti museli oživovať

22.07.2024 10:14

Búrlivé počasie vyčíňalo počas víkendu v Rakúsku aj Nemecku.

Homofób roka 2023, Mária Bartalos

Homofóba roka tento rok nevyhlásia, organizátori sa boja. IĽP viní aj vládu

22.07.2024 09:54

Anketu mali pôvodne spustiť pár dní po atentáte na predsedu vlády Roberta Fica.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 797541x
Priemerná čítanosť článkov: 1463x

Autor blogu