Založ si blog

Toto sú najčastejšie poruchy kanalizačného potrubia a spôsoby, ako ich riešiť

potrubie

O tom, že kanalizácia a kanalizačné potrubie je dnes v mnohých oblastiach absolútnou samozrejmosťou sa snáď ani netreba rozpisovať. Kým mnohé stavebné prvky, ako napríklad hliníkové dvere, strechu či okná, máte prakticky stále na očiach, potrubie zostáva skryté a jeho preventívne prehliadky sú skôr výnimkou. Pri prvých symptómoch poruchy tak môžete akurát dúfať, že ide len o banalitu. Ktoré poruchy kanalizačného potrubia sa vyskytujú najčastejšie? 

Aké poruchy potrubia potrápia najčastejšie?

Ak nazrieme do záznamov a štatistík, ktoré si vedie profesionálne krtkovanie, čistenie kanalizácie, je zrejmé, že najčastejším dôvodom výjazdov je upchaté kanalizačné potrubie, a to či už zvyškami jedla, rôznych odpadov, alebo pevnými prekážkami. Veľmi častou poruchou je aj prepadnutie potrubia, prípadne jeho pohyb v dôsledku nesprávneho vyhotovenia. 

Výjazdy si často vyžadujú aj rôzne praskliny či diery v potrubí ako dôsledok neodborných stavebných zásahov, prípadne zanedbanej údržby samotného potrubia. Zradiť zvykne aj tesnenie, ktoré následne spôsobuje vytekanie odpadovej vody rôznej intenzity. Zoznam najčastejších porúch uzatvára prerastanie koreňov do potrubia, ktoré je spravidla potrebné vyriešiť frézovaním a najmä počas tuhých mrazov pribúda aj výjazdov z dôvodu zamrznutých potrubí.

Moderné metódy šetria peniaze aj námahu

Najväčšou obavou volajúcich klientov býva vysoká cena a zložitosť opravy. Z vyššie menovaných sa väčšina porúch dá odstrániť bezvýkopovo, čo celkovú cenu znižuje. Nánosy na potrubí je možné odstrániť tlakovou vodou či frézovaním. Mnohé opravy je možné vykonať tzv. sanačným rukávom, vďaka ktorému často netreba realizovať výkop.  

oprava potrubia

Existujú však situácie, kedy sa predsa len výkopovým prácam nevyhnete, čo je najčastejšie pri prepadnutom, zavalenom alebo úplne rozpadnutom potrubí. Netreba ale zúfať. V takýchto prípadoch dokáže celý zásah zjednodušiť najmä správna diagnostika, aby výkopové práce prebehli iba v nevyhnutnej miere.


Foto: elements.envato.com

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

EÚ začne prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom budúci utorok

21.06.2024 12:23

Medzivládna konferencia s oboma krajinami sa uskutoční budúci utorok v Luxemburgu.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

orban, leyenova

Procaccini: Ak chce Orbán vstúpiť k reformistom, musí podporiť Ukrajinu. Babiš končí vo frakciách

21.06.2024 11:10, aktualizované: 12:24

ECR požaduje po Fidesze podobné kroky, ako po ďalších nových členoch. Medzi nich patrí od stredy už aj rumunská krajne pravicová Aliancia za úniu Rumunov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773658x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu