Založ si blog

AKO SUŠIČKY NIČIA OBLEČENIE

susicka na oblecenie

Existuje obrovské množstvo vedeckých dôkazov o tom, že sušenie v bubnovej sušičke spôsobuje nenapraviteľné škody na oblečení. Taká je cena za pohodlie. Ako presne však sušička poškodí vaše oblečenie? Existujú tri charakteristické spôsoby, ako môže sušička poškodiť tkaninu: zmenšenie, ničenie farieb a roztrhnutie materiálu.

Zväčšilo sa alebo zmenšilo vaše oblečenie?

Zrážanie je jedným z najväčších problémov pri praní a sušení. Keď si dáte prať džínsy veľkosti 40, očakávate, že vám tak vyjdú, a keď sa tak nestane, čaká vás diéta alebo výlet do obchodného domu. V rámci štúdie výskumníci vzali štvorcové kusy bavlny a zmesí bavlny a syntetických vlákien a označili niekoľko oblastí, pričom zaznamenali vzdialenosti a uhly medzi jednotlivými značkami. 

Výskumníci podrobili štvorce rôznym praniam, po ktorých nasledovalo sušenie na vzduchu, cyklus s vysokou teplotou alebo cyklus s nízkou teplotou. Prišli na to, že sušenie v bubnovej sušičke zmenšuje bielizeň dvakrát viac ako sušenie na vzduchu.

Zdokonaľte svoju praciu rutinu s novinkou – parfém na praní.

giovani
Giovani parfumy na pranie

Vyblednuté farby 

Keď si kúpime nové oblečenie, chceme, aby nám predsa vydržalo čo najdlhšie. Chceme dokonalú pružnosť a žiarivé farby. Biele oblečenie má zostať biele, a farebné farebným. No ak budete oblečenie sušiť v sušičke na vysokej teplote, môžete urýchliť proces opotrebovania farieb.

Poškodenie tkaniny

Zatiaľ čo krčenie a blednutie farieb sú dve okamžite viditeľné negatívne zmeny, ktoré sušičky spôsobujú, existuje aj dlhodobejší a menej zjavný problém. Pri každom sušení oblečenia v sušičke dochádza k mikroskopickému poškodeniu tkaniny. Mikroskopické poškodenie je podľa definície voľným okom neviditeľné, ale kolektívne poškodenie je ľahko viditeľné – stačí skontrolovať zásobník na žmolky v sušičke. Žmolky vznikajú v dôsledku drobných trhlín vo vláknach tkaniny a súhrn týchto trhlín časom spôsobí, že sa oblečenie rozpadne.
Zabudnite na sušičky a radšej investujte do dobrej práčky, pracích prostriedkov a skúste aj parfém na pranie.

NOVINKA od Giovani: Luxusné vonné sviečky.

giovani
Parfumovaná sviečka LUXURY BLACK

Foto: elements.envato.com, giovani.hu, giovaniparfumuri.ro

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

EÚ začne prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom budúci utorok

21.06.2024 12:23

Členské štáty EÚ formálne schválili rokovacie rámce pre vecné začatie prístupových rozhovorov s Ukrajinou a Moldavskom.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773675x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu