Založ si blog

Musíte v Nemecku podávať výkaz Umsatzsteuer-Voranmeldung? S poradcom zo Slovenska ho vybavíte rýchlo a efektívne

nemecko

Slovenskí podnikatelia sa v Nemecku môžu stretnúť s daňovými povinnosťami, ktoré na Slovensku nemajú. Príkladom je podávanie súhrnných výkazov DPH (Umsatzsteuer-Voranmeldung). Ako si poradiť s touto nevyhnutnou administratívou ľahko a efektívne?

Povinnosť podať Umsatzsteuer-Voranmeldung

Súhrnný výkaz k DPH podávajú podnikatelia zo Slovenska, ktorí majú v Nemecku vyslaných subdodávateľov. Častokrát ide o podnikateľov v oblasti obchodu, stavebníctva alebo osobnej prepravy autobusom či mikrobusom.

Pre lepšie priblíženie, súhrnný výkaz DPH, v Nemecku označený Umsatzsteuer-Voranmeldung, zachytáva prehľad všetkých vystavených a prijatých faktúr, vrátane výšky DPH.

Frekvenciu podávania tohto výkazu určí podnikateľovi príslušný úrad v Nemecku. To, či pôjde o mesačné alebo kvartálne zasielanie, sa podnikateľ dozvie písomnou formou.

Podklady pre podanie súhrnného výkazu DPH

Základom pre úspešné podávanie súhrnného výkazu DPH je precízne vedené účtovníctvo a doložené relevantné dokumenty.

Do výkazu Umsatzsteuer-Voranmeldung sa totižto uvádza suma vystavených faktúr s príslušnými výškami DPH (za práce realizované v Nemecku, ktoré firma fakturuje svojmu odberateľovi), ďalej suma prijatých faktúr, ktoré prijala od svojich subdodávateľov, a tiež suma nemeckej DPH zaplatenej za nákup tovarov a služieb v Nemecku.

Podanie výkazu Umsatzsteuer-Voranmeldung v spolupráci s odborníkmi

Súhrnný výkaz DPH sa podáva elektronickou formou. Podnikateľ zo Slovenska k tomu potrebuje elektronický podpis, ktorý má v Nemecku označenie ELSTER.

Pre podanie výkazu Umsatzsteuer-Voranmeldung máte niekoľko možností. Môžete si ho podávať sami alebo využijete služby profesionálnej sociálno-ekonomickej poradenskej spoločnosti zo Slovenska, ktorá dennodenne komunikuje s nemeckými úradmi.

tj legal poradenstvo

Určite oceníte jednoduchosť a spoľahlivosť služby, vďaka ktorej vybavíte podanie výkazu Umsatzsteuer-Voranmeldung či najprv elektronického podpisu ELSTER online, kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Odborní konzultanti s niekoľkoročnými skúsenosťami vám nielen poradia, ale vybavia všetko vo vašom mene. Rovnako sa vám táto spolupráca bude hodiť pri podávaní ročného daňového priznania k DPH, po nemecky Umsatzsteuererklärung.

Uľahčite si administratívne povinnosti v Nemecku a prenechajte vybrané záležitosti na profesionálov so špecializáciou na nemecký daňový systém.


Foto: elements.envato.com

Spolupráca stavebného a inštalatérskeho sektoru

30.11.2023

V srdci Bratislavy, kde sa história stretáva s modernosťou, sa odohráva príbeh o modernizácii nehnuteľností. Firma Gavaplast, známa svojimi kvalitnými vchodovými dverami, stojí v čele tejto premeny. Ich široký sortiment a odbornosť v oblasti vchodových dverí, prinášali do bratislavských domovov nielen estetiku, ale aj bezpečnosť a tepelnú efektivitu. Firma sa zameriavala [...]

Spojenie e-commerce a bazénového priemyslu

29.11.2023

V srdci Slovenska, kde sa stretáva tradícia s modernou, sa odohráva náš príbeh. Firma bazenservis.sk bola dlhé roky známa ako poskytovateľ luxusných bazénov. Ich záväzok k výnimočnosti a kvalite sa odrazil vo všetkom, čo robili. S rastom trhu a zvyšujúcou sa konkurenciou však prišli na to, že potrebujú inovovať svoj prístup k obchodu a marketingu. E-commerce revolúcia [...]

3 tipy, ako si zahrať online kasíno s rozumom (aj počas Vianoc)

28.11.2023

re trávenie voľného času existuje nespočetne veľa možností. Od športu, cez umenie, ručné práce i hranie hier. Niekoho láka hazard a chvíle voľna trávi v online kasíne. Hranie hazardných hier je predovšetkým o zábave, i keď si vyžadujú istú dávku zodpovednosti a sebakontroly. Osvojte si najprv základné pravidlá a potom sa nechajte vtiahnuť do sveta virtuálnych hier.

Matúš Šutaj Eštok

Ďalší "čurillovec" sa môže vrátiť do práce. Súd Šutajovi Eštokovi pri Sabotovi nedal za pravdu

30.11.2023 11:40

Pri troch policajtoch rozhodol súd v ich prospech a v troch prípadoch skonštatoval, že nemá právomoc a k súladu konania ministra vnútra

operácia ruka, rukavica, chirurg, operačná sála, chirurgia, nástroje

Z bratislavskej nemocnice budú naživo vysielať operácie očí

30.11.2023 11:22

Živé prenosy doplnia desiatky prednášok.

Lavrov

Lavrov dostal pozvanie od štátu NATO. Analytik vysvetľuje, čo sa deje

30.11.2023 11:18

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zavítal do krajiny NATO. Je to narúšanie jednoty Západu?

APC / Avdijivka /

Krvavá bitka o Avdijivku. Mesto, ktoré chcú Rusi stoj čo stoj, bráni aj slávny režisér

30.11.2023 10:41

Filmára Rusi päť rokov väznili, teraz proti nim bojuje. Zúčastnil sa už viacerých z najzúrivejších bitiek vojny - pri Bachmute, či v Záporoží.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 452
Celková čítanosť: 616392x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu