Založ si blog

Prídavky na deti v zahraničí – vybavte online z pohodlia domova

rodinne pridavky

Život s modernými technológiami poskytuje mnohé výhody a uľahčenia. Ak pracujete v Rakúsku, môžete si vybrané služby – vrátenie daní či prídavky na deti zo zahraničia vybaviť cez váš mobil a z pohodlia domova. Tento unikátny komfort vám poskytne jednoduchá aplikácia poradenskej spoločnosti.

Práca v Rakúsku a rodinné prídavky

Práca v zahraničí prináša so sebou viac administratívnych a neznámych postupov, ktoré však môžu priniesť Slovákom zaujímavé benefity v podobe prilepšenia rodinného rozpočtu.

Rodinné prídavky z Rakúska môže poberať každý rodič zo Slovenska, ktorý pracuje v Rakúsku ako zamestnanec alebo živnostník a je tam zároveň sociálne poistený. Platí to aj pre prípad, ak manželka pracuje na Slovensku a poberá slovenské rodinné prídavky a manžel pracuje v Rakúsku, kde má nárok na vyrovnávaciu dávku.

Užitočnou informáciou pre rodičov pracujúcich v Rakúsku je, že s vybavením prídavkov na dieťa im pomôže odborná konzultantská spoločnosť zo Slovenska.

Online spolupráca s expertmi zo Slovenska

Vďaka intuitívnej a jednoduchej aplikácii si podáte žiadosť o rakúske rodinné prídavky (takzvané Familienbeihilfe) cez mobil a odkiaľkoľvek – zo Slovenska, z Rakúska, priamo od vás z domu.

Dokonca vás aplikácia upozorní na všetky potrebné prílohy (pracovnú zmluvu, rodné listy, ďalšie dokumenty podľa životnej situácie žiadateľa), ktoré je nutné doložiť k žiadosti o prídavky na dieťa. Celým procesom vás komfortne budú viesť vysvetlivky a sprievodca.

Ak sa náhodou pomýlite pri vypĺňaní údajov, jednoducho to zmažete a nanovo vyťukáte správne informácie. Je skutočne výhodou, mať po svojou boku odborného poradcu pre dane a sociálny systém v Rakúsku a pritom sa ani nepohnúť z domu, čo poviete?

Prídavky na dieťa v Rakúsku

Aktuálna výška rodinných prídavkov v Rakúsku sa pohybuje od 182,40 € do 236,50 € mesačne podľa veku dieťaťa.

Familienbeihilfe sa vyplácajú rodičom až do 18. roku života dieťaťa, resp. do 24. roku, pokiaľ študuje na vysokej škole. Môže o ne požiadať vlastný rodič alebo nevlastný rodič, s ktorým žije dieťa v spoločnej domácnosti.

Žiadosti o prídavky na dieťa spracúva príslušný daňový úrad Finanzamt a samotné vybavenie môže trvať až 6 mesiacov. Čím skôr sa rozhodnete podať žiadosť (aj v spolupráci s profesionálnym poradcom zo Slovenska), tým skôr získate rozhodnutie a peňažné navýšenie vášho rodinného rozpočtu.

Využívajte ponúkané inovácie efektívne a namiesto chodenia po úradoch trávte váš čas s rodinou – aj keď pracujete a žijete v zahraničí.


Foto: elements.envato.com

Spolupráca stavebného a inštalatérskeho sektoru

30.11.2023

V srdci Bratislavy, kde sa história stretáva s modernosťou, sa odohráva príbeh o modernizácii nehnuteľností. Firma Gavaplast, známa svojimi kvalitnými vchodovými dverami, stojí v čele tejto premeny. Ich široký sortiment a odbornosť v oblasti vchodových dverí, prinášali do bratislavských domovov nielen estetiku, ale aj bezpečnosť a tepelnú efektivitu. Firma sa zameriavala [...]

Spojenie e-commerce a bazénového priemyslu

29.11.2023

V srdci Slovenska, kde sa stretáva tradícia s modernou, sa odohráva náš príbeh. Firma bazenservis.sk bola dlhé roky známa ako poskytovateľ luxusných bazénov. Ich záväzok k výnimočnosti a kvalite sa odrazil vo všetkom, čo robili. S rastom trhu a zvyšujúcou sa konkurenciou však prišli na to, že potrebujú inovovať svoj prístup k obchodu a marketingu. E-commerce revolúcia [...]

3 tipy, ako si zahrať online kasíno s rozumom (aj počas Vianoc)

28.11.2023

re trávenie voľného času existuje nespočetne veľa možností. Od športu, cez umenie, ručné práce i hranie hier. Niekoho láka hazard a chvíle voľna trávi v online kasíne. Hranie hazardných hier je predovšetkým o zábave, i keď si vyžadujú istú dávku zodpovednosti a sebakontroly. Osvojte si najprv základné pravidlá a potom sa nechajte vtiahnuť do sveta virtuálnych hier.

Matúš Šutaj Eštok

Ďalší "čurillovec" sa môže vrátiť do práce. Súd Šutajovi Eštokovi pri Sabotovi nedal za pravdu

30.11.2023 11:40

Pri troch policajtoch rozhodol súd v ich prospech a v troch prípadoch skonštatoval, že nemá právomoc a k súladu konania ministra vnútra

operácia ruka, rukavica, chirurg, operačná sála, chirurgia, nástroje

Z bratislavskej nemocnice budú naživo vysielať operácie očí

30.11.2023 11:22

Živé prenosy doplnia desiatky prednášok.

Lavrov

Lavrov dostal pozvanie od štátu NATO. Analytik vysvetľuje, čo sa deje

30.11.2023 11:18

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zavítal do krajiny NATO. Je to narúšanie jednoty Západu?

APC / Avdijivka /

Krvavá bitka o Avdijivku. Mesto, ktoré chcú Rusi stoj čo stoj, bráni aj slávny režisér

30.11.2023 10:41

Filmára Rusi päť rokov väznili, teraz proti nim bojuje. Zúčastnil sa už viacerých z najzúrivejších bitiek vojny - pri Bachmute, či v Záporoží.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 452
Celková čítanosť: 616400x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu