Založ si blog

3 príklady efektívnej spolupráce s odborníkom (nielen) pri vrátení daní zo zahraničia

praca v nemecku

Práca v zahraničí je určite zaujímavou životnou skúsenosťou. Rozširuje odbornú prax, ale aj znalosti a poznanie danej krajiny. Zároveň prináša nové požiadavky na zvládnutie dôležitých sociálno-ekonomických záležitostí s výraznými finančnými benefitmi. Ako si poradiť napríklad s vrátením daní alebo rodinnými prídavkami zo zahraničia? Požiadajte o spoluprácu odbornú konzultantskú spoločnosť zo Slovenska.

Práca v zahraničí a povinné záležitosti

Ak pracujete vo vybraných krajinách za hranicami Slovenska, máte možnosť požiadať o vrátenie daní zo zahraničia, o rodinné prídavky z danej krajiny či o ďalšie potrebné potvrdenia. Každá krajina má svoje podmienky a špecifiká.

Vy máte niekoľko možností, ako si vybrané administratívne úkony v zahraničí zabezpečiť. Buď to urobíte na vlastnú päsť, alebo požiadate o spoluprácu vášho známeho účtovníka, alebo sa spoľahnete na odbornú poradenskú spoločnosť.

Pri rozhodovaní berte okrem finančnej stránky do úvahy niekoľko parametrov – efektivitu, odbornosť, spoľahlivosť, jednoduchosť realizácie a celkový výsledný efekt.  Prospešnou pomôckou pri výbere vám budú tieto 3 ukážky z praxe.

Vrátenie daní z Holandska a typ daňového priznania

Ak ste sa rozhodli odísť za prácou do Holandska, vrátenie daní z Holandska je (po splnení vybraných podmienok) jednou z možností, ako si navýšiť rodinný rozpočet.

Dôležité je hneď na začiatku procesu vybrať správny druh daňového priznania. Najčastejšie podávajú Slováci v Holandsku daňové priznanie typ C (C-form). Je určený tím, ktorí tam pracujú, ale nežijú – daňovým nerezidentom.

Vaša životná situácia však môže byť iná a pre úspešné vybavenie vrátenia daní z Holandska potrebujete iný druh daňového priznania. Profesionáli zo Slovenska, ktorí majú skúsenosti s rôznymi klientmi, vám radi pomôžu a poradia. Inak sa môže stať, že daňový úrad Belastingdienst nebude vaše daňové priznanie akceptovať a nebude vás o tom ani informovať.

Prídavky na dieťa v Nemecku a žiadateľ

Na prídavky na deti z Nemecka má nárok každý rodič, ktorý tam pracuje, je tam sociálne poistený, prípadne je daňovým rezidentom.

O Kindergeld môže požiadať rodič na vlastné i nevlastné deti, ale za istých okolností aj opatrovník alebo starý rodič. Dokonca môže požiadať o rodinné prídavky z Nemecka aj rozvedený rodič – napríklad, keď otec pracuje v Nemecku a matka s deťmi žije na Slovensku.

Životné okolnosti rodín sú veľmi rozmanité, no expert s mnohoročnou praxou dokáže identifikovať príležitosti a ponúknuť adekvátne riešenie aj pre získanie štátneho príspevku na nezaopatrené deti.

Freistellung oslobodí stavbárov

Jedným zo špecifík nemeckého daňového systému je stavebná zrážková daň (Bauabzugsteuer), ktorá platí aj pre Slovákov pracujúcich na stavbách v Nemecku.

Pokiaľ si však vybavia oslobodenie od stavebnej dane, teda Freistellung, potom im objednávateľ vyplatí celú fakturovanú sumu. Kedy je najlepší čas na vybavenie? Čo všetko k tomu potrebujete? Prečo musíte mať vybavené aj Steuernummer? To sú otázky pre konzultantov zo slovenskej poradenskej spoločnosti.

Jednoduchá online komunikácia s konzultantom

Prečo sa zamestnávať odbornými vecami, ktoré môžete pokojne prenechať na skúsených konzultantov zo Slovenska? Vybrané sociálno-ekonomické konzultantské spoločnosti dokonca poskytujú možnosť online komunikácie.

Pomocou intuitívnej aplikácie pošlete vašu žiadosť o spoluprácu aj potrebné podklady cez mobil. Z miesta a v čase, ktorý vyhovuje práve vám. A potom už len čakáte na úspešný výsledok a prilepšenie vášho rodinného rozpočtu.


Foto: elements.envato.com

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755136x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu