Založ si blog

Bežné vodoinštalatérske problémy a ako im predchádzať

upchaty drez v kuchyni

Vodovodný systém vašej domácnosti je dôležitou súčasťou, ktorá často zostáva nepovšimnutá, až kým sa nevyskytnú problémy. Od netesniacich kohútikov až po prasknuté potrubia – tieto problémy môžu byť nočnou morou majiteľa domu. Mnohým sa však dá predísť správnou starostlivosťou a údržbou.

1. Kvapkajúce vodovodné kohútiky:

Jedným z najčastejších vodovodných problémov je kvapkajúci kohútik. Je to nielen nepríjemné, ale spôsobuje aj plytvanie vodou a môže viesť k zvýšeniu účtov za vodu.

Tip na prevenciu: Pravidelne vymieňajte opotrebované podložky a tesnenia. Aj malé, vytrvalé kvapkanie sa môže časom zrátať, takže jeho okamžité riešenie vám môže ušetriť peniaze a vodu.

2. Upchaté odtoky:

Upchaté odtoky sa môžu vyskytnúť v umývadlách, sprchách a toaletách v dôsledku nahromadenia nečistôt, vlasov, mydlových usadenín a cudzích predmetov.

Tip na prevenciu: Na zachytenie nečistôt používajte odtokové sitká a vyhýbajte sa splachovaniu predmetov, ako sú hygienické výrobky alebo detské utierky. Pravidelne čistite odtoky zmesou octu a jedlej sódy, aby ste zabránili ich hromadeniu.

Ak upchatie pretrváva, oslovte cistenie kanalizácie Trnava.

upchaty odtok oprava

3. Pretekajúce toalety

Tečúca toaleta nie je len hlučná, ale tiež výrazne plytvá vodou. Často ju spôsobuje chybná klapka alebo napúšťací ventil.

Tip na prevenciu: Skontrolujte vnútorný chod toalety a okamžite vymeňte všetky opotrebované alebo nefunkčné časti. Táto jednoduchá oprava vám môže ušetriť peniaze na účte za vodu.

4. Netesniace potrubia:

Netesné potrubia môžu viesť k poškodeniu vodou, vzniku plesní a zvýšeniu účtov za vodu. Často sú spôsobené koróziou, vysokým tlakom vody alebo kolísaním teploty.

Tip na prevenciu: Pravidelne kontrolujte svoje vodovodné potrubie, či sa v ňom nevyskytujú známky netesnosti alebo korózie. Ak je tlak vody trvalo vysoký, zvážte inštaláciu regulátora tlaku.


Foto: elements.envato.com

Ako funguje aviváž?

25.02.2024

Aviváže fungujú tak, že vlákna vášho oblečenia pokrývajú tenkou vrstvou chemických látok, zvyčajne známych ako kvartérne amóniové zlúčeniny. Táto vrstva znižuje trenie medzi vláknami, čo vedie k hladšej a jemnejšej štruktúre. Okrem toho často obsahujú látky, ktoré dodávajú oblečeniu hodvábny pocit, takže sa pohodlnejšie nosí. Ako alternatívu aviváže [...]

Osvetlite svoj život: Očarujúci svet sviečok

23.02.2024

Sviečky sú už po stáročia zdrojom svetla a tepla, pričom prekročili svoje praktické účely a stali sa symbolom pohodlia, relaxu a atmosféry. V dnešnom rýchlom svete, kde technológia často dominuje nášmu okoliu, môže jednoduché blikanie plameňa sviečky ponúknuť pokojný únik z reality. Pridajte sa k nám pri objavovaní očarujúceho sveta sviečok Giovani, pričom sa [...]

Kindergeld Deutschland – Kedy máte nárok na rodinné prídavky z Nemecka?

21.02.2024

Život a práca v Nemecku prináša pre Slovákov niekoľko sociálnych výhod. Nezanedbateľnou položkou je Kindergeld. Rodinné prídavky v Nemecku sú stanovené na 250 € mesačne na dieťa, čo predstavuje sumu 3 000 € ročne. Ak poberáte prídavky na dieťa na Slovensku, výsledná suma Kindergeld sa o ne upraví. Čo musíte spĺňať, aby ste mali nárok na nemecké rodinné [...]

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 502
Celková čítanosť: 687890x
Priemerná čítanosť článkov: 1370x

Autor blogu