Založ si blog

Spoľahlivé frekvenčné meniče s dlhou životnosťou

Frekvenčné meniče sú technologické zariadenia, ktoré primárne slúžia k premene elektrického prúdu s určitou frekvenciou na elektrický prúd s inou frekvenciou. Jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa používajú frekvenčné meniče, je udržiavanie plynulých otáčok motora. Na trhu sú k dispozícii rôzne druhy frekvenčných meničov, ktoré sa využívajú za rôznymi účelmi vďaka svojim funkciám. Frekvenčný menič V800 je napríklad menič frekvencie s vektorovým režimom, ktorý pracuje v uzavretej slučke, čo znamená, že pracuje so spätnou väzbou. V súčasnosti výrazne stúpa aj záujem o frekvenčný menič na čerpadlo, ktorý je vhodný aj do rôznych náročnejších podmienok a pomáha predlžovať životnosť používaného čerpadla.

button-vybo

Frekvenčný menič V800 je špičkovým technickým zariadením

Moderné technológie stále napredujú a rozvíjajú sa skutočne dynamickým tempom, čo nám uľahčuje prácu v mnohých smeroch. Elektromotory sa v súčasnosti využívajú takmer v každom priemyselnom odvetví a mnohé aj spoločne s frekvenčnými meničmi. Frekvenčný menič V800 patrí medzi špičkové technické zariadenia vybavené pokročilými funkciami, prvkami a profesionálnym softvérom. Aplikácie V800 sú plne predprogramované, čo v praxi umožňuje ich zapojenie do elektrickej siete a okamžité používanie. Frekvenčný menič V800 disponuje moderným ovládacím panelom, pričom je možné používať aj zabudovanú klávesnicu. 

využitie frekvenčných meničov v praxi
zdroj: frekvencnemenice.sk

Kľúčové funkcie frekvenčného meniča V800

Frekvenčný menič V800 ponúka už v základnej výbave viaceré nadštandardné funkcie, ako je ochrana proti nadprúdu, ochrana proti nadpätiu a prepätiu, funkcia detekcie skratu elektromotora pri jeho zapnutí, ochrana proti preťaženiu aj voči prehratiu. Pri používaní akéhokoľvek technologického zariadenia je vždy dôležité vopred vedieť účel, za akým ho chceme  používať a samozrejme dodržiavať výrobné a prevádzkové pokyny pri samotnej prevádzke. 

V súčasnosti sa mnohí z nás sťahujú bližšie k prírode a na stavbu obytných domovov využívame aj rôzne záhradné oblasti alebo si kupujeme a zveľaďujeme chalupy mimo väčších miest. V týchto lokalitách často nie sú k dispozícii kompletné inžinierske siete, alebo tam nie sú žiadne a tak vymýšľame a konštruujeme nevyhnutné technologické riešenia, pri ktorých sa ku slovu často hlásia aj čerpadlá. Okrem ich štandardného využitia v rôznych priemyselných odvetviach tak stúpa záujem o ne aj v súkromnom sektore. Aj v týchto prípadoch však platí, že vysokú spoľahlivosť čerpadla a dlhšiu životnosť dokážeme v mnohých prípadoch predĺžiť práve pripojením frekvenčného meniča. Ak si nie ste istí, aký druh meniča by bol vhodný k vášmu čerpadlu, prípadne, aké funkcie sú potrebné na vaše účely, tak je dobré sa pred kúpou frekvenčného meniča poradiť s profesionálmi. 

frekvenčný menič na čerpadlo
Frekvenčný menič na čerpadlo (zdroj: kelheim.sk)

Frekvenčný menič na čerpadlo a jeho výhody

Frekvenčný menič na čerpadlo dokáže ušetriť značné finančné prostriedky, ak je správne zvolený a disponuje príslušným vybavením. Menič frekvencie pomáha riadiť rýchlosť motora a čerpadla a prispôsobuje sa pracovnému zaťaženiu a chodu motora tak, že volí čo najefektívnejšiu rýchlosť. Vďaka tomu významným spôsobom šetrí elektrickú energiu. Používaním frekvenčného meniča sa zároveň znižuje tlak v systéme, ako aj mechanické a elektrické namáhanie a eliminuje sa aj hydraulické namáhanie. Frekvenčné meniče aj elektromotory nám skutočne v mnohom uľahčujú naše súčasné fungovanie. Pri kúpe vhodného frekvenčného meniča tak dokážete ušetriť naozaj nemalé finančné prostriedky a aj výrazným spôsobom predĺžiť životnosť motora alebo čerpadla, s ktorým sa menič používa. 

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

Czech Republic Presidential Election

Hnutie ANO vystúpi z europarlamentnej frakcie Obnovme Európu

21.06.2024 11:10

Podľa Babiša by hnutie v politickej skupine RE nemohlo presadzovať svoj volebný program, s ktorým išlo do eurovolieb.

Tibor Gašpar

Smer avizuje v lex atentát zmeny, obciam nemajú hroziť sankcie

21.06.2024 10:35, aktualizované: 10:58

V balíku zákonov lex atentát dôjde v druhom čítaní k zmenám.

prach

Na Slovensko prúdi saharský prach. Pripravme sa na konšpirácie: Zlí Američania nás trovia z lietadiel

21.06.2024 10:33

Tak ako to už býva, aj tento fenomén vyvoláva u nadšencov konšpiračných teórií nutkanie naštartovať počítač a zakonšpirovať si.

Handlová, baňa, nešťastie

Hlavné pojednávanie v kauze výbuchu v bani v Handlovej odročili na neurčito

21.06.2024 10:07

Výbuch, ku ktorému došlo 10. augusta 2009 v podzemí bane v Handlovej, si vyžiadal životy deviatich baníkov a 11 banských záchranárov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773576x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu