Založ si blog

Cenovo efektívne elektromotory s vstavaným štartovacím kondenzátorom

Jednofázové elektromotory so zabudovaným rozbehovým kondenzátorom sú cenovo dostupným spôsobom pohonu. Jednoduché domáce aplikácie sa často nezaobídu bez spoľahlivého zdroja pohonu. Jednofázové elektromotory, ktoré sú univerzálne, kompaktné a konštrukčne jednoduché, v tomto smere často zohrávajú významnú úlohu. Bonusom je veľmi prijateľná cena, vďaka ktorej je jednofázový motor univerzálnym riešením pohonu aj pri obmedzenom rozpočte.

Ukážeme vám tiež, prečo by ste mali uprednostniť motor vybavený rozbehovým kondenzátorom:

  • jednofázové motory môžu byť efektívnejšie ako trojfázové vďaka nižšiemu odberu prúdu pri nízkych otáčkach alebo pri chode naprázdno,
  • motory so zabudovanými kondenzátormi nevyžadujú externé spúšťacie/rozbehové kondenzátory, takže sú celkovo lacnejšie,
  • motory so zabudovanými kondenzátormi sú lepšou voľbou pre remeňové pohony alebo tam, kde je potrebné ich napájať z pevného zdroja energie. 
  • rozbehový kondenzátor pomáha motoru plynulejšie sa rozbiehať, aj keď s určitými dodatočnými nákladmi a hmotnosťou.

Jednofázové indukčné motory sa vyrábajú v mnohých konštrukciách a topológiách. V závislosti od konštrukcie sa môžu použiť rôzne možnosti, ako napr. samočinný-chladenie, chladenie ventilátorom alebo zabudovaný kondenzátor.

elektromotory
Elektromotory (zdroj: elektromotory.sk)

Vo všeobecnosti sú jednofázové elektromotory potrebné len na pohon menších záťaží od domácich spotrebičov až po osvetlenie a ventilátory.

Elektromotory môžu byť jednofázové alebo trojfázové.

Jednofázový elektromotor má jednoduchšiu konštrukciu a používa sa najmä v menších dielňach, kde účinnosť pohonu nie je taká dôležitá. Bežne sa používajú aj v domácich aplikáciách, hoci sa často musia robiť kompromisy, pokiaľ ide o priestorové podmienky, možnosti chladenia a napájania.

jednofazovy elektromotor
Jednofázový elektromotor 1ALJ63-4 (elektromotory.sk)

Trojfázové elektromotory sa v súčasnosti používajú najmä v priemysle, majú však horšie parametre ako jednofázové elektromotory. Sú však skutočne univerzálne a majú niekoľko konštrukčných vlastností, ktoré treba zohľadniť pri ich výbere. Najdôležitejšou z nich je potreba rozbehového kondenzátora.

Typ štartovacieho kondenzátora

Pri výbere jednofázového motora sa zaujímajte o typ rozbehového kondenzátora, ktorý je potrebný na rozbeh motora. Jednofázové motory s integrovaným rozbehovým kondenzátorom, ktorý sa skladá z asynchrónneho motora s hlavným vinutím a pomocným vinutím pripojeným k spínaču, sú v súčasnosti štandardom. Cenovo najdostupnejším riešením je použitie odstredivého spínača zabudovaného do jednofázového motora.

Ponúkame elektromotory presne podľa vašich potrieb

Ak hľadáte kvalitný jednofázový elektromotor, máme pre vás riešenie. Ponúkame na výber deväť rôznych veľkostí, všetky s precíznym spracovaním a kvalitným hliníkovým rámom. Navyše naše ceny sú bezkonkurenčné. Takže či už hľadáte veľkosť rámu 63 alebo niečo väčšie, máme pre vás riešenie.

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

Czech Republic Presidential Election

Hnutie ANO vystúpi z europarlamentnej frakcie Obnovme Európu

21.06.2024 11:10

Podľa Babiša by hnutie v politickej skupine RE nemohlo presadzovať svoj volebný program, s ktorým išlo do eurovolieb.

Tibor Gašpar

Smer avizuje v lex atentát zmeny, obciam nemajú hroziť sankcie

21.06.2024 10:35, aktualizované: 10:58

V balíku zákonov lex atentát dôjde v druhom čítaní k zmenám.

prach

Na Slovensko prúdi saharský prach. Pripravme sa na konšpirácie: Zlí Američania nás trovia z lietadiel

21.06.2024 10:33

Tak ako to už býva, aj tento fenomén vyvoláva u nadšencov konšpiračných teórií nutkanie naštartovať počítač a zakonšpirovať si.

Handlová, baňa, nešťastie

Hlavné pojednávanie v kauze výbuchu v bani v Handlovej odročili na neurčito

21.06.2024 10:07

Výbuch, ku ktorému došlo 10. augusta 2009 v podzemí bane v Handlovej, si vyžiadal životy deviatich baníkov a 11 banských záchranárov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773584x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu