Založ si blog

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

rakusko danove priznanie

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

1. Podajte rakúske daňové priznanie

Vrátenie daní z Rakúska je vlastne podanie rakúskeho daňového priznania, doplnenie potrebných dokumentov a uplatnenie si všetkých odpočítateľných položiek, na ktoré máte právny nárok.

Pokiaľ ste pracovali v Rakúsku v období medzi rokmi 2018 až 2022, stále tak môžete urobiť. Na začiatok si prepočítajte predbežnú výšku preplatku pomocou online kalkulačky, ktorú vám poskytne poradenská spoločnosť zdarma.

Rakúske daňové priznanie môžete podať sami alebo prostredníctvom vášho účtovníka. Určite sa vám oplatí osloviť poradenskú spoločnosť, ako napríklad TJ-Legal. Majú totižto niekoľkoročné skúsenosti a poznajú daňový systém v Rakúsku.

Hneď vás upozornia i na to, že pri žiadaní nároku na vrátenie daní z Rakúska musíte mať podané slovenské daňové priznanie.

2. Doložte potrebné dokumenty

Keď podávate rakúske daňové priznanie, potrebujete k nemu doložiť nevyhnutné prílohy.

Prvým dokumentom je potvrdenie o zdaniteľných príjmoch (u nás ho poznáte ako ročné zúčtovanie, v Rakúsku ako Lohnzettel). Ak ste pracovali v Rakúsku pre viacerých zamestnávateľov v danom roku, tak od všetkých.

Ďalšou súčasťou žiadosti o vrátenie daní z Rakúska je v mnohých prípadoch formulár E9 (známy aj ako formulár EU/EWR alebo EU/EER). Na tomto formulári vám slovenský daňový úrad potvrdí vaše príjmy zo Slovenska, aj keď boli nulové.

Pokiaľ vám niektoré dokumenty chýbajú, odborný konzultant vám ich za poplatok vyžiada.

danove priznanie rakusko

3. Spolupracujte s odborným poradcom

Výšku daňového preplatku z Rakúska ovplyvňujú i výdavky a náklady, ktoré ste počas práce v Rakúsku mali. Práve rozmanitosť a správne uplatnené odpočítateľné položky môžu zamiešať karty a ovplyvniť výslednú sumu vrátených daní.

Profesionáli z poradenskej spoločnosti neustále sledujú zmeny a možnosti rakúskeho daňového systému. Tak vám pomôžu s uvedením všetkých odpočítateľných položiek, na ktoré máte legálny nárok.

Dôležité je, že k týmto príjmom a výdavkom musíte mať doklady, preto si ich nachystajte dopredu.

Vybavenie vrátenia daní z Rakúska trvá v priemere 16 týždňov. Začnite hneď. Čím skôr ho podáte, tým skôr máte peniaze na účte. Hladký priebeh vám zaručí spolupráca s odbornou poradenskou spoločnosťou.


Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

Pakistan, bombový útok

Samovražedný útok na veriacich v Pakistane si vyžiadal 52 mŕtvych

29.09.2023 11:10

Moslimovia na celom svete si v týchto dňoch pripomínajú sviatok narodenia proroka Mohameda.

Vladimir Putin, Trošev, vagnerovci, Jevkurov

Putin formuje nových bojovníkov. Rokoval s bývalým veliteľom vagnerovcov, ktorého Prigožin označoval za zradcu

29.09.2023 10:32, aktualizované: 11:21

Putin rokoval s niekdajším členom vagnerovcov Andrejom Troševom. Vedenie Prigožinových žoldnierov ho dávnejšie označilo za zradcu.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555774x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu