Založ si blog

3 najčastejšie chyby pri implementácii firemného softvéru a spôsoby, ako sa im vyhnúť

Prakticky už nenájdete firmu alebo živnostníka, ktorý by v určitej forme nepotreboval pri svojej činnosti používať softvér. Dokonca aj pri činnostiach, ktoré na prvý pohľad s IT nijak nesúvisia.

Napríklad aj kaderníčka, osobný tréner či mentor ocení výhody, ktoré prináša rezervačný systém Calendiari, pričom ide len o jeden zo spôsobov, ako softvér preniká do všetkých sfér podnikania. Pri výbere softvérového riešenia sa môžete ľahko dopustiť rôznych chýb, zamerali sme sa na tie najčastejšie a poradíme, ako sa ich vyvarovať. 

Nesprávne formulované požiadavky na funkčnosť

Platiť zbytočne za funkcionalitu, ktorú nevyužijete alebo za každú cenu šetriť a potom naopak opätovne investovať do rozšírení softvéru? Prvou častou chybou, ktorú zástupcovia firiem robia je nesprávne formulovanie funkčných požiadaviek. Výsledkom je potom buď softvér, ktorý vám jednoducho nestačí alebo naopak, príliš drahé riešenie. 

Pri výbere a implementácii firemného softvéru sa preto oplatí venovať čas dôkladnému auditu, vďaka ktorému špecifikujete svoje požiadavky a zistíte, čo vlastne potrebujete a akú funkcionalitu očakávate. Kým jedna firma využije predovšetkým účtovné služby Crowe, iná zas ocení integráciu CRM a ERP systému do jedného celku. Od funkcionality sa potom odvíja nielen cena samotného riešenia, ale aj spôsob jeho používania a vyjednanie konkrétnych podmienok s dodávateľom softvéru.

Nevyriešená integrácia s ďalšími systémami

Predovšetkým väčšie firmy s viacerými agendovými systémami by si mali dávať pozor na to, s akými ďalšími informačnými systémami bude daný softvér potrebné prepojiť. Nie je totiž nič horšie ako viacero čiastkovo fungujúcich riešení, ktoré nie je možné zladiť a v takom prípade je možné iba ťažko hovoriť o akomkoľvek zlepšovaní procesov. 

Softvér bez aktualizácií a ďalšej správy

Zadovážením a implementáciou firemného softvéru sa ešte nič v zásade nekončí. Oplatí sa totiž myslieť aj do budúcnosti, aby ste mali zabezpečenú pravidelnú aktualizáciu softvéru, upgrady a zložitejšie softvérové riešenia si zaslúžia aj pravidelnú správu. Veľmi dobrým príkladom riešenia pre malé aj väčšie firmy je hosting systému Pohoda, v rámci ktorého máte zabezpečenú non stop podporu, zálohy, archiváciu a tiež oceníte aj nepretržitý online prístup. Ak sa dokážete vyhnúť týmto chybám, ľahko si uvedomíte, že práve nepoužiteľné softvérové riešenie bude pre vás v konečnom dôsledku to najdrahšie. Vždy si preto aj zmluvne ošetrite ďalšie služby zo strany dodávateľa a dohodnite si aspoň niekoľkoročnú dodatočnú podporu.

Zdroje: uploading.sk, elements.envato.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496388x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu